Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Arboretum

W dniu 28 maja uczniowie klasy Ia, IIa i IIIa Architektury Krajobrazu wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Arboretum w Wojsławicach pod Wrocławiem. Arboretum założone jest na historycznym ogrodzie z 1811 roku. Niektóre drzewa mają ponad 200 lat. Oglądaliśmy ciekawe okazy drzew, które w Polsce rzadko występują, bo ich rodzimy klimat jest dużo cieplejszy. Do nich należy z pewnością, sekwoja, metasekwoja, cyprysik błotny, mamutowiec olbrzymi i inne. Arboretum słynie również z narodowej kolekcji różaneczników i liliowców. Mieliśmy okazję je oglądać w pełniej krasie i środkowym okresie kwitnienia. Z wycieczki przywieźliśmy ciekawe notatki i całą galerię przepięknych zdjęć. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Ząbkowic na ciepły posiłek i przy okazji zobaczyliśmy uroczy rynek z neogotyckim ratuszem i krzywą wieżą zegarową, w okolicy murów obronnych.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.

DZIEŃ DZIECKA 2014

Z OKAZJI DNIA DZIECKA ODBĘDZIĘ SIĘ TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ JUNIORÓW

TERMIN : 02.06.2014 (PONIEDZIAŁĘK)
MIEJSCE: „ORLIK” PRZY KOLEJÓWCE LUB JORDANIE
TERMIN ZGŁASZANIA DRUŻYN: 30.05.2014
LICZBA ZAWODNIKÓW: 6 ( RAZEM Z BRAMKARZEM) MAX 10
PRZEPISY : „ ORLIKOWE”
WIĘCEJ INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F


REGULAMIN ZAWODÓW


MIEJSCE: BOISKO SZTUCZNE PRZY „JORDANIE”
WYJŚCIE WSZYSTKICH GRAJĄCYCH 8.45 SPOD SZKOŁY
LICZBA GRAJĄCYCH: 6 NA BOISKU + MAX 4 NA ZMIANĘ ( ZMIANY HOKEJOWE )
PRZEPISY ORLIKOWE: ( AUTY Z NOGI itd. )
WŁASNE STROJE, BUTY: HALOWE, TURFY LUB LANKI
MECZE: 2X 10 MIN
WSZYSTKIE ZESPOŁY DO KOŃCA ZAWODÓW ZOSTAJĄ NA OBIEKTACH „JORDANA”
PLANOWANIE ZAKOŃCZENIE : 13.00 – PO ZAKOŃCZENIU WSZYSCY WRACAJĄ DO SZKOŁY
RESZTA INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F
UCZNIOWIE BUDOWLANKI PODNOSZĄ KWALIFIKACJE

W kwietniu i maju br. Uczestnicy pierwszej edycji projektu „Mam zawód mam pracę” zdawali egzaminy po zakończeniu kursów prawa jazdy kat. B, obsługi wózka widłowego, koparko – ładowarki i spawania. Tym samym poszerzyli swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując stosowne certyfikaty.

W połowie maja rozpoczynają się kursy dla uczestników drugiej edycji projektu (prawo jazdy, koparko – ładowarka i spawanie) oraz kursy komputerowe dla wszystkich uczniów biorących udział  w projekcie. Rozpoczęcie kursu obsługi wózka widłowego planowane jest na wrzesień.

W poszukiwaniu czasu

23 maja klasa III b technikum wybrała się do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wystawę pt. "W poszukiwaniu czasu" Franciszka Wieganda.  Pan Franciszek  Wiegand opowiedział o swojej pracy i konstruowaniu zegarów oraz ma opinię jednego z najlepszych zegarmistrzów w kraju, i jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem w Polsce, który zegary konstruuje całkowicie od podstaw. Na wystawie  można było zobaczyć zegary takie jak wiedeńczyki, astronomiczne, w tym dwa chronometry Rieflera, męskie zegarki na rękę z tarczą wzorowaną na zegarach astronomicznych, a także model zegara wieżowego.  Uczniowie obejrzeli zbiór narzędzi i przyrządów z warsztatu zegarmistrza, w tym wiele jego własnej konstrukcji. Po obejrzeniu wystawy uczniowie mieli okazję zwiedzić ówczesny pałac Henckel von Donnersmarck.

Zdjęcia -> kliknij tu.

Zebranie z rodzicami

W dniu 27.05.2014 (wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dla klas I i II ZSZ  oraz I, II i III Technikum.  

II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 9 maja 2014r. odbył się w TCK konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Rozgrywany był w trzech kategoriach tj. dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu był Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Szkoły ponadgimnazjalne powiatu tarnogórskiego reprezentowane były przez uczniów z czterech szkół. W konkursie uczestniczyli następujący uczniowie Zespołu Szkół Budowlano Architektonicznych:

Paulina Brzozowska klasa II b Technikum;

Jakub Ciupka klasa I b Technikum;
Dominik Kwarta klasa I a Technikum.

Do finału konkursu awansowała Paulina Brzozowska, która ostatecznie zajęła V miejsce.

Zdjęcia -> kliknij tu.

Informacja dla maturzystów


Wyniki egzaminów maturalnych


będą przekazane przez okręgowe komisje egzaminacyjne

do szkół – 27 czerwca 2014r.


Od tego dnia w sekretariacie szkoły


po godz. 12.00 można odbierać

świadectwa
z egzaminu maturalnego.

MATURA 2014

5 maja, jak w całym kraju -  tak i w naszej szkole, zaczęły się egzaminy maturalne, które potrwają prawie cały miesiąc. 56 absolwentom technikum budowlanego i technikum architektury krajobrazu życzymy powodzenia !

Zdjęcia -> kliknij tu
Wiwat Maj…

Podczas uroczystego apelu, który odbył się w środę 30 kwietnia, uczennice klasy Ia Technikum w pięknych słowach przypomniały nam o znaczeniu świąt, które obchodzimy na początku maja. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja mają  specjalne miejsce w naszym kalendarzu, w tym roku dodatkowo pamiętamy jeszcze o 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Link do zdjęć -> kliknij tu
Wytańczyła sukces

10 kwietnia uczennica IIa Technikum, Dominika Borowska zdobyła II miejsce za występ solowy w VIII Prezentacjach Amatorskiej Twórczości Tanecznej PATT 2014. W konkursie, który odbył się w ZSTE w Radzionkowie, brało udział 9 zespołów, 12 duetów oraz 20 solistów. Dominika specjalizuje się w hip-hopie i tym właśnie stylem tańca zdobyła uznanie sędziów.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Link do zdjęć -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!