Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


DZIEŃ DZIECKA 2014

Z OKAZJI DNIA DZIECKA ODBĘDZIĘ SIĘ TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ JUNIORÓW

TERMIN : 02.06.2014 (PONIEDZIAŁĘK)
MIEJSCE: „ORLIK” PRZY KOLEJÓWCE LUB JORDANIE
TERMIN ZGŁASZANIA DRUŻYN: 30.05.2014
LICZBA ZAWODNIKÓW: 6 ( RAZEM Z BRAMKARZEM) MAX 10
PRZEPISY : „ ORLIKOWE”
WIĘCEJ INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F


REGULAMIN ZAWODÓW


MIEJSCE: BOISKO SZTUCZNE PRZY „JORDANIE”
WYJŚCIE WSZYSTKICH GRAJĄCYCH 8.45 SPOD SZKOŁY
LICZBA GRAJĄCYCH: 6 NA BOISKU + MAX 4 NA ZMIANĘ ( ZMIANY HOKEJOWE )
PRZEPISY ORLIKOWE: ( AUTY Z NOGI itd. )
WŁASNE STROJE, BUTY: HALOWE, TURFY LUB LANKI
MECZE: 2X 10 MIN
WSZYSTKIE ZESPOŁY DO KOŃCA ZAWODÓW ZOSTAJĄ NA OBIEKTACH „JORDANA”
PLANOWANIE ZAKOŃCZENIE : 13.00 – PO ZAKOŃCZENIU WSZYSCY WRACAJĄ DO SZKOŁY
RESZTA INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F
UCZNIOWIE BUDOWLANKI PODNOSZĄ KWALIFIKACJE

W kwietniu i maju br. Uczestnicy pierwszej edycji projektu „Mam zawód mam pracę” zdawali egzaminy po zakończeniu kursów prawa jazdy kat. B, obsługi wózka widłowego, koparko – ładowarki i spawania. Tym samym poszerzyli swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując stosowne certyfikaty.

W połowie maja rozpoczynają się kursy dla uczestników drugiej edycji projektu (prawo jazdy, koparko – ładowarka i spawanie) oraz kursy komputerowe dla wszystkich uczniów biorących udział  w projekcie. Rozpoczęcie kursu obsługi wózka widłowego planowane jest na wrzesień.

W poszukiwaniu czasu

23 maja klasa III b technikum wybrała się do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wystawę pt. "W poszukiwaniu czasu" Franciszka Wieganda.  Pan Franciszek  Wiegand opowiedział o swojej pracy i konstruowaniu zegarów oraz ma opinię jednego z najlepszych zegarmistrzów w kraju, i jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem w Polsce, który zegary konstruuje całkowicie od podstaw. Na wystawie  można było zobaczyć zegary takie jak wiedeńczyki, astronomiczne, w tym dwa chronometry Rieflera, męskie zegarki na rękę z tarczą wzorowaną na zegarach astronomicznych, a także model zegara wieżowego.  Uczniowie obejrzeli zbiór narzędzi i przyrządów z warsztatu zegarmistrza, w tym wiele jego własnej konstrukcji. Po obejrzeniu wystawy uczniowie mieli okazję zwiedzić ówczesny pałac Henckel von Donnersmarck.

Zdjęcia -> kliknij tu.

Zebranie z rodzicami

W dniu 27.05.2014 (wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dla klas I i II ZSZ  oraz I, II i III Technikum.  

II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 9 maja 2014r. odbył się w TCK konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Rozgrywany był w trzech kategoriach tj. dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu był Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Szkoły ponadgimnazjalne powiatu tarnogórskiego reprezentowane były przez uczniów z czterech szkół. W konkursie uczestniczyli następujący uczniowie Zespołu Szkół Budowlano Architektonicznych:

Paulina Brzozowska klasa II b Technikum;

Jakub Ciupka klasa I b Technikum;
Dominik Kwarta klasa I a Technikum.

Do finału konkursu awansowała Paulina Brzozowska, która ostatecznie zajęła V miejsce.

Zdjęcia -> kliknij tu.

Informacja dla maturzystów


Wyniki egzaminów maturalnych


będą przekazane przez okręgowe komisje egzaminacyjne

do szkół – 27 czerwca 2014r.


Od tego dnia w sekretariacie szkoły


po godz. 12.00 można odbierać

świadectwa
z egzaminu maturalnego.

MATURA 2014

5 maja, jak w całym kraju -  tak i w naszej szkole, zaczęły się egzaminy maturalne, które potrwają prawie cały miesiąc. 56 absolwentom technikum budowlanego i technikum architektury krajobrazu życzymy powodzenia !

Zdjęcia -> kliknij tu
Wiwat Maj…

Podczas uroczystego apelu, który odbył się w środę 30 kwietnia, uczennice klasy Ia Technikum w pięknych słowach przypomniały nam o znaczeniu świąt, które obchodzimy na początku maja. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja mają  specjalne miejsce w naszym kalendarzu, w tym roku dodatkowo pamiętamy jeszcze o 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Link do zdjęć -> kliknij tu
Wytańczyła sukces

10 kwietnia uczennica IIa Technikum, Dominika Borowska zdobyła II miejsce za występ solowy w VIII Prezentacjach Amatorskiej Twórczości Tanecznej PATT 2014. W konkursie, który odbył się w ZSTE w Radzionkowie, brało udział 9 zespołów, 12 duetów oraz 20 solistów. Dominika specjalizuje się w hip-hopie i tym właśnie stylem tańca zdobyła uznanie sędziów.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Kampania "Drugie życie" w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach

W ramach Kampanii "Drugie życie" 29 kwietnia naszą szkołę odwiedził transplantolog i nefrolog, dr Wojciech Marcinkowski - główny ekspert medyczny kampanii społecznej "Drugie życie" na Śląsku.

Pan dr Marcinkowski mówił uczniom, na czym polega transplantacja. Uświadomił, że wokół transplantacji organów narosła w Polsce ogromna liczba mitów, przekłamań i stereotypów, które powodują, że z tej nowoczesnej metody leczenia korzysta dziś mniej osób niż powinno. Sposobem na zmianę tego stanu jest informacja i edukacja społeczeństwa. Zorganizowane dla młodzieży spotkanie to była doskonała okazja, aby dowiedzieć się czegoś o samej transplantologii, poznać statystyki i aspekty prawne związane z przeszczepianiem narządów.

Agnieszka Gała i Justyna Sokołowska-szkolni koordynatorzy "Drugie życie" życie - chętnym uczniom oraz nauczycielom rozdały oświadczenia woli, czyli druki, które stanowią deklarację świadomej zgody osoby, by po jej śmierci pobrać organy do przeszczepu. Uczniowie biorący udział w kampanii zachęcali do noszenia oświadczenia woli przy sobie. Warto wiedzieć, że choć taki druk stanowi informację dla najbliższych, nie jest wiążącym dokumentem. Wyraża jedynie zdanie danej osoby na temat oddawania narządów do przeszczepu

Zdjęcia znajdziesz na naszym profilu Facebook -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!