Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


BUDUJ Z PASJĄ

W dniu 24.04.2014r został przeprowadzony Finał Krajowego Konkursu ,,BUDUJ Z PASJĄ''. Organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej ,,Budowlani'' w Warszawie, a sponsorem generalnym firma MAPEI POLSKA sp. z o.o. w Gliwicach i tam tez został przeprowadzony finał. W konkursie wzięło udział 13 najlepszych zespołów z całego kraju, które zostały wyłonione po eliminacjach okręgowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.III b ZSZ DAWID KRUCZEK I KAMIL OPIEŁKA. Konkurs obejmował dwie części: teoretyczną, na która składał się test oraz część praktyczną polegającą na ułożeniu płytek ceramicznych na przygotowanym panelu oraz spoinowaniu. NASI UCZNIOWIE wśród najlepszych z najlepszych zajęli 10 MIEJSCE W POLSCE. Podczas uroczystego zakończenia finału uczniowie otrzymali puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opiekunem zespołu był JERZY URBANIAK.

Zdjęcia -> kliknij tu. 

ZAKOŃCZENIE EDUKACJI UCZNIÓW KL. IV

W piątek - 25 kwietnia - odbyła się w naszej szkole piękna i wzruszająca uroczystość - zakończenie edukacji uczniów klas czwartych.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego spotkanie oficjalnie rozpoczął Pan dyrektor - mgr inż. Józef Caus. "Drodzy absolwenci! Tak niedawno przekraczaliście po raz pierwszy mury tej szkoły, a już pożegnania nadszedł czas" - rozpoczął dyrektor, a niejednemu zakręciła się w oku łza. W dalszej części najbardziej zasłużonym uczniom wręczono świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz dyplomy. Najlepsze średnie wyniki z przedmiotów uzyskali dwaj absolwenci: Paweł Danielczyk oraz Marcin Podzimowski, to oni otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Wielu uczniów nagrodzonych zostało między innymi za pracę społeczną, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, działalność w Kole Artystycznym, pracę w Spółdzielni Uczniowskiej FUGA, za wzorowe zachowanie, frekwencję.

Agnieszka Koźlik, w imieniu wszystkich absolwentów, wzruszająco podziękowała za 4 lata "przygody z Budowlanką". Piękne kwiaty wręczone dyrekcji, kierownictwu, wychowawczyniom, nauczycielom były dowodem uznania za przekazaną wiedzę, troskę, trud włożony w wychowanie.

Druga część uroczystości, po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, przebiegała w nieco luźniejszej atmosferze.

Ciepłe słowa skierowali do maturzystów ich młodsi koledzy z klas III, którzy przygotowali zabawny program artystyczny, a także obdarowali każdego bardzo praktycznym upominkiem: dziewczyny - architektki krajobrazu otrzymały rękawiczki ogrodowe w wiosennych kolorach i ołówki kreślarskie,  a budowlańcy ołówki oraz miarki. Widać było po uśmiechach, że prezenty bardzo się podobały.

Wyjątkowo pożegnali szkołę znani i lubiani: Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura. "... gdybym jeszcze raz miała podjąć decyzję, na pewno wybrałabym Budowlankę, to super szkoła, to tu poznałam wspaniałych ludzi i zawarłam przyjaźnie na całe życie..." - powiedziała Agnieszka, a potem pięknie zaśpiewała, a Bartek akompaniował na gitarze. Szkoda, że po raz ostatni.

Na koniec Pan Dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli złożył 53 absolwentom pomyślnego zdania egzaminów, optymizmu, wiary we własne siły, wspaniałej przyszłości...


Jeszcze w maju będziemy Was spotykać na szkolnym korytarzu, ale już mówimy

Powodzenia Kochani!!!      Nie zapominajcie Nas!!!        Odwiedzajcie Budowlankę!!!


Zapraszamy do galerii zdjęć

Przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II

1 oraz 16 kwietnia 2014 reprezentacja młodzieży z naszej szkoły brała udział w spotkaniach przypominających postać świętego Jana Pawła II. Odbywały się one w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W czasie tych spotkań młodzież miała okazję poznać w jaki sposób papież nawiązywał relację z młodymi ludźmi oraz treść jego przesłania do młodych. Całość uświetniona była występem artystycznym wykorzystującym papieską twórczość.

Zdjęcia -> kliknij tu.
Nowy plan lekcji

Od 28 kwietnia obowiązuje zmieniony plan lekcji.   
SIATKARZE NA PODIUM!!!

14 kwietnia odbył się turniej finałowy Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki Juniorów. W naszej szkole spotkały się cztery najlepsze zespoły tegorocznej edycji:  Staszic, Sempołowska, Kolejówka i Budowlanka. W meczach półfinałowych nasza drużyna nie sprostała Kolejówce, a w pojedynku dwóch LO Staszic pokonał Sempołowską 2-0. Pozostała nam zatem walka o 3. miejsce - po meczu pełnym emocji nasi siatkarze okazali się lepsi od kolegów z Sempołowskiej. Finał wygrała natomiast drużyna ze Staszica, zdobywając tytuł mistrza Ligi.

Wyniki:
ZSBA – ZSTU  0-2
II LO Staszic – I LO Sempołowska 2-0

o 3. miejsce:
ZSBA– I LO 2-0
Finał:
II LO – ZSTU 2-0

Drużyna grała w składzie:
Misiek Mateusz IV AT
Mrozek Mateusz III A
Michalik Olaf I AT
Myrcik Daniel III BT
Czajka Wojciech III AT
Ciupka Jakub I BT
Kosala Sebastian I BT
Pogoda Mateusz II AT
Gmyrek Krystian II BT
Szot Daniel II BT
Pradelok Łukasz II ZSZ

We wcześniejszych meczach Ligi szkołę reprezentowali również: Chrzanowski Dawid, Michlowicz Stanisław, Lubos Mateusz, Fara Bartłomiej.

Opiekunem drużyny był Grzegorz Nowak.

Zdjęcia -> kliknij tu
Sukces na OLIMPIADZIE

Marcin Podzimowski, uczeń kl. IVa T zdobył tytuł Finalisty XXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbywała się w dniach 10- 12 kwietnia b.r. w Lublinie. Wzięło w niej udział 81 uczniów z 44 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. To dzięki Marcinowi, który zajął ostatecznie wysokie 26 miejsce nasza szkoła miała zaszczyt brać udział w tak prestiżowym konkursie.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii
Życzenia ŚwiąteczneNau
czycielom, Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom
oraz wszystkim sympatykom naszej szkoły
z okazji  Świąt Wielkanocnych,
odpoczynku i  radosnego wiosennego nastroju
życzy Dyrekcja ZSBA

Bardzo ważne BHP

Paulina Brzozowska i Karolina Królewska z IIa T oraz Dawid Kruczek i Dawid Szerszunowicz z III ZSZ 9 kwietnia 2014 r. w Auli Bytomskiego Ośrodka Edukacji reprezentowali szkołę na Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy organizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych.

Zapraszamy do galerii zdjęć."Pokaż nam język"

31 marca  odbyła się XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli sprawdzić  swoją wiedzę z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Etap szkolny  konkursu językowego  odbył się w formie internetowego testu przeprowadzonego na platfformie www.pokaznamjezyk.pl. Spośród uczniów najlepiej test napisała Karolina Królewska i Izabela Skrzypczyk. Uczennice zakwalifikowały  się do drugiego etapu konkursu, który odbył się  w WSB w  Chorzowie. Uczennice zmierzyły się z testem, w którym pojawiły się pytania z zakresu leksykalo-gramatycznego i  z kulturoznastwa. Gościem specjalnym spotkania w WSB był Kevin Aiston, który opowiadał o Polsce widzianej oczami obcokrajowca.

Zdjęcia -> kliknij tu
DRUGIE ŻYCIE

W ramach tej kampanii “Drugie życie” 9 kwietnia uczniowie klasy III a technikum oraz Agnieszka Gała i Justyna Sokołowska zorganizowali na tarnogórskim rynku happening. Młodzież rozdawała przechodniom oświadczenia woli oraz ulotki informujące na temat transplantacji.

Nasza  szkoła jako jedna z 40 w województwie śląskim przystąpiła do kampanii “Drugie życie”, której celem  jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych  wiedzy o transplantacji,  informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów.

Zdjęcia -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!