Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


KONKURS RECYTATORSKI

We wtorek - 01 kwietnia br. odbył się 59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach.

Budowlankę reprezentowali w tym roku:
- w turnieju "poezja śpiewana" - Agnieszka Smaruń (IV a T)
- w turnieju recytatorskim - Kornel Krawczyk (I b T).

Agnieszka, którą wszyscy w szkole znają jako posiadaczkę uroczego głosu, uczestniczyła w konkursie już po raz trzeci. Ty razem  podbiła serca publiczności,  m.in. piosenką "Ja się boję sama spać" słowa Andrzej Włast, muzyka Jerzy Petersburski. Kornel  recytował wiersz Bolesława Leśmiana "Lubię szeptać Ci słowa, które nic nie znaczą". Dziękujemy Agnieszce i Kornelowi za reprezentowanie szkoły w tym konkursie. Zapraszamy kolejnych uczniów lubiących czasem sięgnąć po tomik wierszy, by uczestniczyli w kolejnych eliminacjach.


Aneta Szymaniec

Link do zdjęć
Wizyty studyjne

60 uczniów w trzech grupach wzięło udział w drugiej połowie marca w wizytach studyjnych w ramach projektu Mam zawód-mam pracę.  Odwiedzili betoniarnię HOGER w Bytomiu, aby zapoznać się z przebiegiem  procesu wytwarzania betonu; zwiedzili halę produkcyjną oraz laboratorium. Zapewne to co uczniowie zobaczyli i usłyszeli od pracowników ułatwi im dalsza naukę i będzie przydatne w pracy zawodowej.

Link do zdjęć
Targi Edukacyjne

Tarnogórska Budowlanka na Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w dniach 27-28 marca 2014.

zdjęcia -> kliknij tu
KONKURS WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

28.03 Wiktoria Turek i Julia Pietrzak z kl. IbT pod opieką pani wicedyrektor wzięły udział w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM w Kaletach. Wysłuchały wykładu o nazwach ulic w Opolu oraz zmierzyły się z dyktandem i testem wiedzy językowej. O wynikach dowiemy się najwcześniej w przyszłym tygodniu.

zdjęcia -> kliknij tu
Zabawka fizyczna

19 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs na "Zabawkę fizyczną", w którym naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy 2bT Tomasz Kandzia.

Przedstawił on wykonany własnoręcznie "papierowy głośnik", dzięki któremu uzyskał wyróżnienie w postaci dyplomu zapewniającego pierwszeństwo w kryterium dostania się na Politechnikę Śląską na Wydział Elektryczny w Gliwicach.

Gratulujemy!!!
http://www.youtube.com/watch?v=PN1SkFiQMus
Sukces na Olimpiadzie !!!

Marcin Podzimowski został finalistą Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych,  która odbędzie się  11 kwietnia 2014 r. w Lublinie. W Okręgowej  Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Zabrzu udział wzięło czterech uczniów naszej szkoły: Marcin Podzimowski, Marcin Kowolik, Dawid Zobawa i Tadeusz Cisek. Wszyscy zajęli dobre miejsca, ale szczególnie gratulujemy Marcinowi!!! Trzymamy kciuki.

Zdjęcia -> kliknij tu
Wygrana siatkarzy w lidze

W czwartek 13 marca w naszej szkole odbył się mecz play-off drużyny siatkarzy o wejście do najlepszej czwórki międzyszkolnej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po zakończeniu rundy zasadniczej byliśmy na 2 miejscu w tabeli, z jedną porażką na koncie i do meczu przystępowaliśmy w roli faworytów, pamiętając jednak o porażce z naszymi przeciwnikami w mistrzostwach powiatu, drużyna mocno się zmobilizowała.
Po wyrównanym i nerwowym pojedynku pokonaliśmy Mechanik 2-0 (25-23, 25-22) i jesteśmy w turnieju finałowym Ligi, który odbędzie się pod koniec marca.

Gratulujemy wygranego meczu !!!
ZAPRASZAMY DO TARNOGÓRSKIEJ BUDOWLANKI!

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na DNI OTWRTE BUDOWLANKI – 27, 28 (czwartek, piątek) marca 2014 roku.

Konkurs historyczny

W ramach Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus dnia 16 kwietnia 2014 roku odbędzie się w naszej szkole konkurs historyczny. Każdy uczestnik otrzyma czterokolorowy długopis ze smyczą. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i sprawdzenia swojej wiedzy. Czekają cenne nagrody!

Uwaga! W konkursie mogą uczestniczyć tylko osoby, które wpiszą się na listę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Zapisy u pana R. Bochynka. Pytania proszę wysyłać na adres: rbzsbatg@o2.pl

Zakres materiału

1. Europa i świat po I wojnie światowej.
2. Narodziny systemów totalitarnych.
3. Okres międzywojnia w Polsce.
4. Wydarzenia II wojny światowej.
5. Polska w czasie II wojny światowej.
6. Świat po zakończeniu wojny.
Wygrana siatkarzy w lidze

W czwartek 13 marca w naszej szkole odbył się mecz play-off drużyny siatkarzy o wejście do najlepszej czwórki międzyszkolnej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po zakończeniu rundy zasadniczej byliśmy na 2 miejscu w tabeli, z jedną porażką na koncie i do meczu przystępowaliśmy w roli faworytów, pamiętając jednak o porażce z naszymi przeciwnikami w mistrzostwach powiatu, drużyna mocno się zmobilizowała.

Po wyrównanym i nerwowym pojedynku pokonaliśmy Mechanik 2-0 (25-23, 25-22) i jesteśmy w turnieju finałowym Ligi, który odbędzie się pod koniec marca.

Gratulujemy wygranego meczu !!!
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!