Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Konkurs historyczny

W ramach Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus dnia 16 kwietnia 2014 roku odbędzie się w naszej szkole konkurs historyczny. Każdy uczestnik otrzyma czterokolorowy długopis ze smyczą. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i sprawdzenia swojej wiedzy. Czekają cenne nagrody!

Uwaga! W konkursie mogą uczestniczyć tylko osoby, które wpiszą się na listę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Zapisy u pana R. Bochynka. Pytania proszę wysyłać na adres: rbzsbatg@o2.pl

Zakres materiału

1. Europa i świat po I wojnie światowej.
2. Narodziny systemów totalitarnych.
3. Okres międzywojnia w Polsce.
4. Wydarzenia II wojny światowej.
5. Polska w czasie II wojny światowej.
6. Świat po zakończeniu wojny.
Wygrana siatkarzy w lidze

W czwartek 13 marca w naszej szkole odbył się mecz play-off drużyny siatkarzy o wejście do najlepszej czwórki międzyszkolnej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po zakończeniu rundy zasadniczej byliśmy na 2 miejscu w tabeli, z jedną porażką na koncie i do meczu przystępowaliśmy w roli faworytów, pamiętając jednak o porażce z naszymi przeciwnikami w mistrzostwach powiatu, drużyna mocno się zmobilizowała.

Po wyrównanym i nerwowym pojedynku pokonaliśmy Mechanik 2-0 (25-23, 25-22) i jesteśmy w turnieju finałowym Ligi, który odbędzie się pod koniec marca.

Gratulujemy wygranego meczu !!!
Turniej Szkół Budowlanych w Futsalu

W dniach 10 i 11 marca braliśmy udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Budowlanych w Futsalu w Częstochowie. Impreza odbyła się  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta Miasta Częstochowy.

W hali Polonia rywalizowało 10 drużyn,  m. in. z Częstochowy, Żor, Lublińca, Myszkowa, Bielsko-Białej, Zawiercia. Mecze obfitowały w bardzo dużą liczbę bramek, niejednokrotnie dochodziło do ostrych starć, co świadczy o tym, że każdemu zależało na jak najlepszym wyniku. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu finałowym zwycięstwo po rzutach karnych odniosła drużyna z Zespołu Szkól Budowlanych z Żor. Nasi zawodnicy nie pokazali tam pełni swoich możliwości, ale pierwszy raz braliśmy udział w tego typu imprezie i liczymy, że w przyszłym roku będzie znacznie lepiej.

Naszą szkołę  reprezentowali: Daniel Bacik, Kamil Baran,  Dawid John, Mateusz Malorny, Michał Matyka,  Mateusz Mrozek, Patryk Musik,  Michał Wieczorek, Karol Wojaczek , Tomasz Wrodarczyk.

Zdjęcia -> kliknij tu
Wizyta w teatrze

27 lutego klasa Ib Technikum wyjechała do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl pt. „Wariat i zakonnica” według sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza. Przed obejrzeniem przedstawienia widzowie wysłuchali wykładu Andrzeja Dziuka-dyrektora Teatru Witkacego w Zakopanem, który przybliżył nam postać i twórczość słynnego artysty.

Zdjęcia -> link
Zebranie i konsultacje dla rodziców

W dniu 18 marca 2014 o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów  klas IV . 

W godzinach od 16.30 do 17.30 odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów pozostałych klas.

Konkurs

W związku z ustanowieniem przez Senat Polskiej Rzeczpospolitej roku 2014 Rokiem Jana Nowaka Jeziorańskiego zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Jan Nowak Jeziorański – od Polskiego Państwa Podziemnego do wolnej Polski”.
 
Przygotuj impresje filmową lub słuchowisko radiowe przedstawiające dokonania i działalność Jana Nowaka Jeziorańskiego:
• czas trwania 8-10 minut;
• pracę można przygotować indywidualnie lub zespołowo (max 3 osoby);
• dla laureatów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny);
 
Więcej informacji u pana Ryszarda Bochynka.
Zapraszamy do naszej szkoły

Napisali o nas…

Sukces na Regionalnym Turnieju Budowlanym ,,Buduj z Pasją''

W 06.03.2014r. w Zespole Szkół Budowlano - Ceramicznych w Gliwicach odbył się Regionalny Turniej Budowlany ,,Buduj z Pasją''. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn dwuosobowych. Byli to uczniowie z:Częstochowy, Raciborza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Zabrza,Tych, Dąbrowy Górniczej, Gliwic i z naszej szkoły, którą reprezentowali DAWID KRUCZEK i KAMIL OPIEŁKA z klasy IIIbZ .Turniej składał się z dwóch części : teoretycznej (test) i praktycznej. W silnie obsadzonej  konkurencji nasi uczniowie spisali się znakomicie i zajęli III miejsce, tym samym zakwalifikowali się do finału turnieju centralnego, który odbędzie się w kwietniu. Naszym mistrzom życzymy dalszych sukcesów i będziemy trzymać kciuki.

Jerzy Urbaniak

Zdjęcia znajdziesz w galerii
Praktyczna nauka zawodu z firmą REMMERS w dwóch odsłonach

Pierwsze spotkanie. Posadzki dla wszystkich firmy REMMERS.

W ostatnim dniu lutego naszą szkołę odwiedził Pan Jarosław Bakalarz, doradca techniczny firmy REMMERS. Celem wizyty była prezentacja wyrobów firmy, która jest producentem różnych systemów posadzek; między innymi przemysłowych, parkingowych, dekoracyjnych, specjalnych o różnym obciążeniu, wielkości oraz walorach estetycznych. Pokaz został przeprowadzony w formie multimedialnej wraz z prezentacją praktyczną niektórych materiałów. W prezentacji brali udział uczniowie klasy IIIBZ, IIZ, IIIbT, niektórzy w sposób bardzo aktywny. Wszystkim dało im to możliwość poznania nowoczesnych rodzajów materiałów i systemów, o których w podręcznikach jeszcze nie ma mowy. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, że momentami sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych. Było to pierwsze spotkanie z przedstawicielem firmy, ale nie ostatnie ponieważ już na  poniedziałek trzeciego marca zapowiedział się inny doradca techniczny, który jest specjalistą od  środków ochrony drewna.

Drugie spotkanie. Ochrona i konserwacja drewna firmy REMMERS

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek trzeciego marca przybył do naszej szkoły kolejny przedstawiciel firmy REMMERS. Tym razem był to Pan Tomasz Szymański, doradca techniczny ds. konserwacji drewna. Celem jego wizyty było zapoznanie uczniów ze wspaniałym materiałem budowlanym jakim jest drewno, budowlami i budynkami zabytkowymi, sposobami ich ochrony przed szkodnikami oraz różnymi preparatami do ochrony biologicznej i ochrony przeciwpożarowej drewna. Prezentacja miała ciekawy przebieg i pozwoliła uczniom poznać nowości technologiczne firmy. Na zakończenie prezentacji uczniowie otrzymali tak jak poprzednio firmowe materiały reklamowe.

Jerzy Urbaniak

zdjęcia: kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!