Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA

Przed nami II edycja konkursu „ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA”, który organizuje nasza szkoła. Ideą konkursu jest przybliżenie kultury, tradycji, zwyczajów, a przede wszystkim języka, którym posługują się mieszkańcy naszego regionu. Ma on także pokazać bogactwo gwary śląskiej, a ponadto obudzić poczucie dumy z Małej Ojczyzny.

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie, który odbędzie się 2 kwietnia 2014 roku o godzinie 10.00 (regulamin i karta zgłoszenia – w załączeniu).

Termin dostarczenia kart zgłoszeniowych - 24 marca 2014 roku.

Kontakt:
Elżbieta Pańta, Aneta Szymaniec


Karta zgłoszeniowa:
http://budowlanka.tgory.pl/other/02/konkurs.pdf

Warsztaty naukowe

20 lutego br. klasa II a TB w ramach przedmiotu pracownia zbrojarsko - betoniarska udała się do Laboratorium Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W laboratorium konstrukcji budowlanych uczniowie zostali zapoznani ze sposobami i metodami wykonywania specjalistycznych badań, np.  izolacyjności akustycznej materiałów budowlanych, odporności  na działanie czynników zewnętrznych (tzw. komora czterech pór roku).

Ponadto uczniowie zostali zapoznani z warunkami studiowania na Politechnice (Czego im życzymy!), jak i również formami współpracy z przedsiębiorstwami w ramach wykonywania ekspertyz budowlanych.
LUDZIE SUKCESU …

19 lutego uczniowie Budowlanki wzięli udział w  kolejnym już spotkaniu z cyklu „Spotkanie ze osobami, które odniosły sukces”, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Gościem okazał się Marek Kandzia -  prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Prezes przedstawił młodzieży szkół tarnogórskich historię Stowarzyszenia, szczegółowo omówił pracę poszczególnych sekcji oraz nakreślił jakie cele zamierza realizować w najbliższej przyszłości.

Z wielkim zaangażowaniem opowiadał młodzieży o interesujących miejscach oraz zabytkach powiatu tarnogórskiego. Miejscach z których powinniśmy być dumni, a o których często zapominamy.

Zdjęcia znajdziesz na:
http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/4851
ŚWIAT ZMYSŁÓW

14 lutego klasa 3 b wybrała się do Muzeum w Tarnowskich Górach na wystawę pt. "ŚWIAT ZMYSŁÓW". Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić proste eksperymenty i poznać tajniki  funkcjonowania podstawowych narządów zmysłu: słuchu,wzroku,węchu i dotyku.Wyjście można zaliczyć do udanych. Uczniowie byli zafascynowani,ponieważ na własnej skórze mogli przeprowadzić eksperymenty.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Systemy Bluma dla stolarzy

Aby teoria szła w parze z praktyką , 10 lutego 2014r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej zasadniczej szkoły zawodowej uczący się w zawodzie stolarz wzięli udział w prezentacji połączonej ze szkoleniem austriackiej firmy Blum, która jest producentem wyposażenia mebli. Firma ta produkuje takie wyroby jak systemy zawiasów, szuflad i podnośników oraz komponenty elektryczne. Pan Robert Surma, regionalny przedstawiciel firmy zapoznał uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi przez Bluma oraz możliwościami ich zastosowania do różnych mebli.

Prezentacja odbyła się w formie multimedialnej oraz „na żywo”. Przedstawione zostały systemy podnośników do frontów górnych, systemy szuflad z systemem hamowania, systemy szuflad z elektrycznym lub mechanicznym wspomaganiem oraz podziałem wewnętrznym, systemy prowadnic, technika okablowania bez użycia narzędzi, sposoby regulacji frontu szuflad. Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali firmowe foldery reklamowe.
                                                                                                        
Jerzy Urbaniak

Zapraszamy do galerii zdjęć
Konkurs

W związku z premierą filmu „Kamienie na szaniec” (2014) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Młodych Polaków portret zbiorowy”. Napisz esej, felieton lub rozprawkę nawiązującą do książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” (lub/oraz jej ekranizacji w reżyserii Roberta Glińskiego). Więcej informacji na stronie www.kamienienaszaniec.com/konkurs i u pana R. Bochynka.

R.B.
Prezentacja firmy Festool

Nowy plan

Od poniedziałku 3.02.2014 obowiązuje nowy plan lekcji.
Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

W sobotę 11 stycznia 2014 roku odbył się w Gliwicach finał okręgowy XLIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, w którym wzięli udział uczniowie - Grzegorz Gruszka, Dariusz Pierchała, Piotr Kozak, Łukasz Nicpoń, Dawid Kruczek i Dawid Szerszunowicz. Młodzież klasy IIIA oraz IIIB ZSZ reprezentowali naszą szkołę w następujących zawodach: stolarz, murarz i technolog robót wykończeniowych w zakresie robót malarsko – tapicerskich. W gliwickim turnieju wzięło udział około 90 uczniów z województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Wyniki zmagań oraz nominacje do finału centralnego zostaną ogłoszone prawdopodobnie 21 stycznia 2014 roku. Opiekunem grupy był pan Jerzy Urbaniak.

Zdjęcia z konkursu znajdziesz w galerii.
Zimowe Powtórki Maturalne

Drodzy uczniowie, Uniwersytet Śląski zaprasza was do wzięcia udziału w projekcie pt.: Zimowe Powtórki Maturalne.

Celem projektu jest uzupełnienie i powtórzenie najważniejszych zagadnień, a także zwrócenie uwagi na najczęściej pojawiające się błędy.

Szczegóły znajdziesz tu -> kliknij
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!