Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24



NASI PARTNERZY




















 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!





Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)



Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Konkurs

W związku z premierą filmu „Kamienie na szaniec” (2014) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Młodych Polaków portret zbiorowy”. Napisz esej, felieton lub rozprawkę nawiązującą do książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” (lub/oraz jej ekranizacji w reżyserii Roberta Glińskiego). Więcej informacji na stronie www.kamienienaszaniec.com/konkurs i u pana R. Bochynka.

R.B.




Prezentacja firmy Festool





Nowy plan

Od poniedziałku 3.02.2014 obowiązuje nowy plan lekcji.




Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

W sobotę 11 stycznia 2014 roku odbył się w Gliwicach finał okręgowy XLIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, w którym wzięli udział uczniowie - Grzegorz Gruszka, Dariusz Pierchała, Piotr Kozak, Łukasz Nicpoń, Dawid Kruczek i Dawid Szerszunowicz. Młodzież klasy IIIA oraz IIIB ZSZ reprezentowali naszą szkołę w następujących zawodach: stolarz, murarz i technolog robót wykończeniowych w zakresie robót malarsko – tapicerskich. W gliwickim turnieju wzięło udział około 90 uczniów z województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Wyniki zmagań oraz nominacje do finału centralnego zostaną ogłoszone prawdopodobnie 21 stycznia 2014 roku. Opiekunem grupy był pan Jerzy Urbaniak.

Zdjęcia z konkursu znajdziesz w galerii.




Zimowe Powtórki Maturalne

Drodzy uczniowie, Uniwersytet Śląski zaprasza was do wzięcia udziału w projekcie pt.: Zimowe Powtórki Maturalne.

Celem projektu jest uzupełnienie i powtórzenie najważniejszych zagadnień, a także zwrócenie uwagi na najczęściej pojawiające się błędy.

Szczegóły znajdziesz tu -> kliknij




Nie zatwardzajcie serc waszych...

...to przesłanie stało się motywem przewodnim przedstawienia bożonarodzeniowego, które wystawione zostało 20 XII jako wprowadzenie wszystkich uczniów i nauczycieli w nastrój i atmosferę świat Bożego Narodzenia. Fabuła szkolnych jasełek opierała się na obserwacji w jaki sposób działa grzech w człowieku i jak bardzo panoszy się w jego sercu. Uczniowie odgrywali scenki, w których poszczególny grzech z 7 grzechów głownych miał coś do powiedzenia. Scenki te przeplatane były utworami wykonanymi przez uczniów oraz tańcem, który wywołał żywe zainteresowanie publiczności. Całość przedstawienia zakończyło uroczyste wejście Jezusa Chrystusa na scenę, wygnanie grzechów z serca, kolędy na cześć Nowonarodzonego, akt żalu oraz gest przebaczenia win.

Po przedstawieniu, uczniowie z samorzadu uczniowskiego naszej szkoły złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Nauczycielom zostały rozdane ozdobnie zapakowane pierniczki. Na koniec pan dyrektor także złożył wszystkim świąteczne życzenia, po czym uczniowie udali się na wigilię do swoich klas.

Zdjęcia -> galeria






Choinka Nadziei

Od ośmiu lat młodzież ZSBA z nauczycielka Anną Sopuch odwiedza w okresie przedświątecznym Dom Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. To skromna manifestacja więzi z ludźmi, których wiek lub choroba wyłączyły z głównego nurtu życia.

Jak zwykle uczniowie przynieśli ze sobą drobne prezenty, niektóre z nich zrobili sami. Dołączono tym razem kilka książek, które mogą być miłą rozrywką dla pensjonariuszy.

Zaprezentowano również okolicznościowe przedstawienie według scenariusza i w reżyserii pani Marii Matykiewicz. Jego przesłaniem było piękne hasło – „Dobro zwycięży!”


Szkolni muzycy oraz wokaliści grali i śpiewali, nie tylko kolędy. Czym jednak byłyby one podczas świątecznych odwiedzin, gdyby zabrakło prawdziwej choinki, żywej jak nadzieja? Kiedy obok zielonego drzewka płyną słowa kolędy „ Cicha noc, święta noc. Wszystko śpi...”, każdy uwierzy, że nie wszystko…, bo nie usnęły jeszcze wszystkie serca.


W tym roku, jak zawsze, mogliśmy taką Choinkę Nadziei zabrać do DPS-u, a to dzięki pomocy pani Krystyny Kazimierowicz z tarnogórskiej firmy Ogrodnictwo Andrzejewska-Kazimierowicz. Za bezinteresowność i solidarności z tymi, których w świątecznym czasie na pewno Choinka Nadziei ucieszyła i wsparła na duchu, osobistym listem podziękował Dyrektor ZSBA Pan Józef Caus.


Bo „dobro” nie zawsze musi być bezimienne, a nigdy nie powinno być zapomniane.

Zapraszamy do galerii.





Życzenia Świąteczne

Przepis  dyrektora na udane święta:

Pół miarki ciekawości,
Kwartę pogody ducha,
Dziesięć centymetrów uśmiechu,
Kilogram życzliwości,
Miłości ze dwie garści,
Cały zapas wiary,
Nadziei ile się zmieści,
Garść spokoju.
Pomieszaj to wszystko w sobie
I podziel się z bliskimi -
a może starczy jeszcze dla innych?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
I Nowego Roku 2014
Życzę wszystkim Uczniom i Rodzicom
dużo zdrowia, szczęścia, wiele wytrwałości

Józef Caus





ŚWIĄTECZNA REPREZENTACJA…

17 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie opłatkowe Powiatowej Reprezentacji Młodzieży, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszych uczniów. Motywem przewodnim tej miłej uroczystości był piernik. Wszyscy uczestnicy otrzymali garść cennych informacji o tym nieodzownym elemencie  świąt. Dowiedzieliśmy się, jak przygotować najsmaczniejsze pierniki, co znaczy „dzidzia piernik”.
Było magicznie - wspólne biesiadowanie, kolędy, życzenia...




Uczniowie ZSBA z Mikołajem w przedszkolach

W okresie przedświątecznym uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych, kontynuując przyjęty kiedyś zwyczaj, odwiedzają tarnogórskie przedszkola. Tym razem, najpierw 17 grudnia poszli do "Wesołej Jedyneczki" z mini scenką o św. Mikołaju, którą debiutowała klasa I A technikum razem z Wielka Tremą. Tym większą, że w istnienie Mikołaja, nikt już podobno nie wierzy. Na szczęście on wie swoje, niezmiennie prezenty roznosi i tylko czasem innymi się wyręcza. Nie z lenistwa. Małe dzieci nie muszą wiedzieć, jak to jest być Mikołajem, ale gdy podrosną, ktoś powinien je nauczyć rozdawać prezenty w zamian za uśmiech. Dlatego do worka pełnego kolorowanek z zamkami powiatu dosypano  lizaków, by przedszkolaki słodko wspominały Mikołaja, przynajmniej tak długo, aż się lizak skończy. Tak naprawdę Mikołajów było dwóch. Jeden z nich bardzo przypominał Cześnika Raptusiewicza ze szkolnego przedstawienia "Zemsty" Aleksandra Fredry, ale to pewnie złudzenie, bo wcale porywczy nie był. Wręcz przeciwnie, nawet brodę zdjął, by go dzieci nie pomyliły z tym najprawdziwszym… Wielka Trema ulotniła się przed końcem zabawy, ale nie udało się jej dobrać do wszystkich przygotowanych prezentów, więc uczniowie poszli w środę 18 grudnia do Przedszkola nr 4. Tam każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę przygotowana przez Mikołaja, czekoladkę i zaproszenie do zwiedzenia z rodzicami Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Potem były kolędy i wspólna zabawa, podczas której nawet Mikołaj pokładał się ze śmiechu oraz tańce z przytupem tak ostrym, że nawet niektóre zdjęcia wyszły poruszone. Zaś Pani Dyrektor przedszkola wzruszyła uczniów biorących udział w tej dwugodzinnej wizycie, przekazując  im sporą torebkę ciasteczek wypieczonych w przedszkolu, by nie brakło im sił na powrót do szkoły. Świąteczną bombkę choinkową wręczyła zaś ich szkolnej opiekunce; zapewne na znak, że zabawa była "bombowa" . Pani Dyrektor Przedszkola nr 4 zaprosiła też uczniów do złożenia ponownej wizyty maluchom w Dzień Dziecka.

Tradycja, zwyczaje to ważne wartości, nie kultywowane, zanikną. Mikołaj temu sam nie zaradzi.


Zapraszamy do galerii

Anna Sopuch






« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl




© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!