Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Ho, ho, ho ......

W piątek 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli, "Święty" rozdawał łakocie. Swój czas uczniowie wraz z nauczycielami mogli sobie umilić w kawiarence przy pysznym ciachu i aromatycznej kawie. W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wyniki konkursu  ogłosimy na Jasełkach.

Wszystkim uczniom, którzy szczególnie włączyli się w przygotowanie Mikołajek serdecznie dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Anna Wasylów, Edyta Iskrzak-Myśliwska

Zapraszamy do szkolnej galerii
Wizyta w Betonmix

W dniu 05 grudnia 2013 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do firmy Betonmix w Pyskowicach, w której  uczestniczyli uczniowie klasy II a TB o specjalności betoniarz – zbrojarz.  Celem wycieczki było zapoznanie się z produkcją i dystrybucją betonu towarowego oraz wykonywania i montowania elementów prefabrykowanych.

Uczniowie, w drugiej części wycieczki,  mieli możliwość zwiedzania zabytkowego Zakładu Produkcji Wody „ Zawada” w Karchowicach. Poznali jej historię, urządzenia do wydobywania i przesyłu wody oraz zasadę pracy maszyn i urządzeń zabytkowych i obecnie wykorzystywanych przy produkcji.

Zdjęcia znajdziesz w galerii
Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 

12 grudnia 2013 (czwartek) o godzinie 16.30

Dla klasy 1 ZSZ  -  9 grudnia o 16.30.

Murowany sukces Tarnogórskiej Budowlanki

Drugi rok z rzędu uczniowie pod opieką pana mgr inż. Jerzego Urbaniaka odnieśli sukces na Międzynarodowym Turniej Budowlanym w Raciborzu. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych – Dawid Kruczek i Kamil Opiełka zajęli trzecie miejsce na turnieju, który odbywał się w dniach 2 -3 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Patronat nad turniejem sprawował Starosta Raciborski,  a współorganizatorami były firmy Winenberger Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional i KB BLOK – Brno. W zawodach profesjonalistów  udział wzięło  11 drużyn dwuosobowych, czyli uczniowie z Ostrawy, Opawy, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Limanowej, Mielca, Żywca, Gliwic, Tych oraz z Tarnowskich Gór.  

W konkursie współzawodniczyły drużyny murarskie uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników, wykonując zadania praktyczne zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Wykonano pracę w czterech systemach: aplikacja systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm DRYFIX, Klinkier TERCA oraz  KB Blok. Pierwsza część turnieju polegała na zatopieniu siatki w styropianie i nałożenie tynku podkładowego, wymurowanie fragmentu ściany metodą Porotherm DRYFIX oraz wykonanie fragmentu konstrukcji z cegły klinkierowej TERCA.  W drugiej części uczestnicy musieli  wykonać fragment  ogrodzenia w systemie KB BLOK i dokończyć pracę w systemie Dekoral Professional.


Prace oceniała komisja konkursowa, która pod uwagę brała dokładność wykonania, zgodność z dokumentacją, estetykę, przygotowanie narzędzi do pracy, ich konserwację po ukończeniu pracy oraz stosowanie zasad bhp.

W klasyfikacji końcowej nasza  drużyna zajęła trzecie miejsce po zespołach w Raciborzu i Mielcu. Organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Uczniom oraz opiekunowi drużyny – serdecznie gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii.
„Twoja krew moje życie”

Jak zapowiadaliśmy 2 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew moje życie”.
 
W akcji uczestniczyli uczniowie klas III i IV, krew oddało 26 osób. Najbardziej bohaterską klasą okazała się IIIbT, aż 11 uczniów tej klasy przystąpiło do akcji. Drugie miejsce uzyskała klasa IIIaT-6 osób, trzecie miejsce klasa IVa-5 osób, a klasa IVbT-4 osoby.

Gratulujemy odwagi i serca.
LIGA SIATKÓWKI

Szkolna drużyna siatkarzy Budowlanki kolejny raz bierze udział w Uczniowskiej Lidze Siatkówki Juniorów. W tegorocznej edycji uczestniczy 9 szkół naszego Powiatu.
W dotychczasowych spotkaniach zanotowaliśmy 4 zwycięstwa i 1 porażkę, do rozegrania pozostały jeszcze 3 mecze. Oto uzyskane wyniki:

Budowlanka – Staszic 0:2
Budowlanka – Mechanik 2:0
Budowlanka – Rolnik 2:0
Budowlanka – Chemik 2:0
Budowlanka – Gastronomik 2:0

Kolejne spotkania rozegramy z Brynkiem i Kolejówką (11 grudnia w ZSB-A) oraz Sempołowską.
„Zemsta” Arlekina

Odbyły się pierwsze z zaplanowanych przedstawień „Zemsty” Aleksandra Fredry. We wtorek 3 grudnia widzami spektaklu przygotowanego przez naszą młodzież byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach oraz gimnazjum przy Zespole Szkół w Krupskim Młynie. Przypominamy, że sztuka została wystawiona przez działające w szkole Koło teatralne „Arlekin”.

Młodzi widzowie z zaciekawieniem obejrzeli występ i nagrodzili naszych artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Akcja krwiodawstwa

2 grudnia w godz. 11.00-15.00 w naszej szkole odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa

Aby dobrze się przygotować do tego przedsięwzięcia 22 listopada pełnoletni uczniowie ZSB-A spotkali się z panią Longiną Gruk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Podczas prelekcji dowiedzieli się kto może oddać krew, jak trzeba się do tego przygotować, komu jest ona potrzebna i dlaczego organizuje się takie akcje. Usłyszeli także wiele ciekawostek np. której grupy krwi jest najwięcej a której najmniej. Na spotkaniu omówiono również możliwość rejestracji w Ośrodku Dawców Szpiku.

Zapraszamy wszystkich chętnych aby przyłączyli się do naszej akcji.

Pamiętajcie-aby oddać krew lub zarejestrować się w Ośrodku Dawców Szpiku trzeba być pełnoletnim i mieć w tym dniu dokument ze zdjęciem.
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV

W związku z tym dniem w naszej szkole 27 listopada odbyły się profilaktyczne warsztaty dla klas I i II, przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim Falochron, dzięki wsparciu Pełnomocnika Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Tarnowskich Górach pana Kajetana Kansego.

W ramach warsztatów uczniowie obejrzeli film edukacyjno-profilaktyczny „ Żyję bez ryzyka AIDS” oraz prezentację multimedialną „ Mity i fakty związane z HIV/AIDS”, mieli także okazję wziąć udział w ćwiczeniu „ Pożar buszu „ i dyskusji.

Efektem warsztatów jest konkurs plastyczny, w ramach którego chętni uczniowie mają wykonać plakat „ HIV???- Już teraz wiem”. Gwarantowane nagrody. Zapraszamy!

Własna firma – sposobem na życie

Tak brzmi hasło przewodnie Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości, w której wzięli udział uczniowie klas maturalnych.  W czwartek 21 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap olimpiady, który miał formę warsztatu z wykorzystaniem metody modernizacji wizualnej. Młodzież opracowywała koncepcję na własną działalność gospodarczą, szukała nisz rynkowych, dowiadywała się, jak zarejestrować działalność i jak stworzyć postery informacyjno – promocyjne.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!