Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W piątek 6 grudnia odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy w siatkówkę. Zgłosiły się zespoły z 9 klas, które zostały podzielone na 3 grupy.

Grupa A: IV BT, III AT, I BT
Wyniki: III AT – I BT 2:0, IV BT – III AT 2:0, IV BT – I BT 2:0.

Grupa B: III BT, II BT, I AT
Wyniki: II BT – I AT 0:2, III BT – I AT 2:0, III BT – II BT 2:0.

Grupa C: IV AT, II AT, II ZSZ
Wyniki: IV AT – II ZSZ 2:0, II AT – II ZSZ 2:0, IV AT – II AT 0:2.

W finale spotkali się zwycięzcy grup czyli drużyny z klas IV BT, III BT i II AT. Najlepsi okazali się zawodnicy z III BT wygrywając 2 mecze finałowe, drugie miejsce przypadło IV BT, a trzecie II AT.

Wyniki finałów:
II AT – IV BT 0:2
II AT – III BT 0:2
III BT – IV BT 2:0

Zwycięzcy grali w następującym składzie: Kamil Sklorz, Stanisław Michlowicz, Karol Wojaczek, Mateusz Bączkowicz, Artur Grabiński, Daniel Myrcik, Kamil Sołtysik, Aron Blazytko, Marcin Król.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Warsztaty

4, 6 i 12 grudnia w naszej szkole gościliśmy psychologów i terapeutów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach, którzy prowadzili  warsztaty, programy i zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I, II i III.

Zdjęcia znajdziesz na naszym Facebooku.
Świat FESTOOL

6 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja elektronarzędzi niemieckiej firmy FESTOOL, która ma swoją siedzibę w Wendlingen a przedstawicieli na całym świecie.

Pokaz przeprowadziło dwóch ekspertów tej firmy. Elektronarzędzia FESTOOL projektowane są we współpracy z rzemieślnikami i dlatego są doskonale dostosowane do ich potrzeb.

Motywacją tej firmy jest tworzenie najlepszych narzędzi na świecie, aby zapewnić fachowcom wykonanie pracy w sposób komfortowy. Takie też narzędzia tworzą. Prezentacja skierowana była do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum i miała na celu zapoznanie ich z nowoczesnymi trendami, jakie występują w projektowaniu i konstruowaniu elektronarzędzi.

Młodzież miała też możliwość obejrzenia praktycznego ich wykorzystania i poznania ich zalet.

Każda prezentacja narzędzia została poprzedzona profesjonalnym wyjaśnieniem jego budowy i działania.

W trakcie pokazu przedstawione zostały mieszadła i mieszarki, pilarki tarczowe do cięcia materiałów budowlanych, wysoko sprawne odkurzacze mobilne pozwalające na pracę bez pyłu i podłączania jednocześnie dwóch urządzeń, czterobiegowe wkrętarki akumulatorowe z systemem FAST FIX umożliwiające bardzo szybką wymianę uchwytu narzędziowego z podajnikiem do wszystkich typowych wkrętów na taśmach, szlifierka rotacyjna do usuwania grubych warstw lakieru lub farby, zagłębiarka pozwalająca na wykonanie dokładnego cięcia materiału na głębokość, również pod kątem.

Zaprezentowane również zostały rozwiązania systemowe do każdego narzędzia, aby pracę można było wykonać szybciej, łatwiej i lepiej.

Na zakończenie prezentacji uczniowie otrzymali - dzięki uprzejmości firmy - najnowsze katalogi firmowe.

Prezentację zorganizowali mgr inż. Jerzy Urbaniak i mgr inż. Janusz Weiss.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć
Dobra wiadomość z "Gwarka"

Ho, ho, ho ......

W piątek 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli, "Święty" rozdawał łakocie. Swój czas uczniowie wraz z nauczycielami mogli sobie umilić w kawiarence przy pysznym ciachu i aromatycznej kawie. W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wyniki konkursu  ogłosimy na Jasełkach.

Wszystkim uczniom, którzy szczególnie włączyli się w przygotowanie Mikołajek serdecznie dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Anna Wasylów, Edyta Iskrzak-Myśliwska

Zapraszamy do szkolnej galerii
Wizyta w Betonmix

W dniu 05 grudnia 2013 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do firmy Betonmix w Pyskowicach, w której  uczestniczyli uczniowie klasy II a TB o specjalności betoniarz – zbrojarz.  Celem wycieczki było zapoznanie się z produkcją i dystrybucją betonu towarowego oraz wykonywania i montowania elementów prefabrykowanych.

Uczniowie, w drugiej części wycieczki,  mieli możliwość zwiedzania zabytkowego Zakładu Produkcji Wody „ Zawada” w Karchowicach. Poznali jej historię, urządzenia do wydobywania i przesyłu wody oraz zasadę pracy maszyn i urządzeń zabytkowych i obecnie wykorzystywanych przy produkcji.

Zdjęcia znajdziesz w galerii
Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 

12 grudnia 2013 (czwartek) o godzinie 16.30

Dla klasy 1 ZSZ  -  9 grudnia o 16.30.

Murowany sukces Tarnogórskiej Budowlanki

Drugi rok z rzędu uczniowie pod opieką pana mgr inż. Jerzego Urbaniaka odnieśli sukces na Międzynarodowym Turniej Budowlanym w Raciborzu. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych – Dawid Kruczek i Kamil Opiełka zajęli trzecie miejsce na turnieju, który odbywał się w dniach 2 -3 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Patronat nad turniejem sprawował Starosta Raciborski,  a współorganizatorami były firmy Winenberger Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional i KB BLOK – Brno. W zawodach profesjonalistów  udział wzięło  11 drużyn dwuosobowych, czyli uczniowie z Ostrawy, Opawy, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Limanowej, Mielca, Żywca, Gliwic, Tych oraz z Tarnowskich Gór.  

W konkursie współzawodniczyły drużyny murarskie uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników, wykonując zadania praktyczne zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Wykonano pracę w czterech systemach: aplikacja systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm DRYFIX, Klinkier TERCA oraz  KB Blok. Pierwsza część turnieju polegała na zatopieniu siatki w styropianie i nałożenie tynku podkładowego, wymurowanie fragmentu ściany metodą Porotherm DRYFIX oraz wykonanie fragmentu konstrukcji z cegły klinkierowej TERCA.  W drugiej części uczestnicy musieli  wykonać fragment  ogrodzenia w systemie KB BLOK i dokończyć pracę w systemie Dekoral Professional.


Prace oceniała komisja konkursowa, która pod uwagę brała dokładność wykonania, zgodność z dokumentacją, estetykę, przygotowanie narzędzi do pracy, ich konserwację po ukończeniu pracy oraz stosowanie zasad bhp.

W klasyfikacji końcowej nasza  drużyna zajęła trzecie miejsce po zespołach w Raciborzu i Mielcu. Organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Uczniom oraz opiekunowi drużyny – serdecznie gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii.
„Twoja krew moje życie”

Jak zapowiadaliśmy 2 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew moje życie”.
 
W akcji uczestniczyli uczniowie klas III i IV, krew oddało 26 osób. Najbardziej bohaterską klasą okazała się IIIbT, aż 11 uczniów tej klasy przystąpiło do akcji. Drugie miejsce uzyskała klasa IIIaT-6 osób, trzecie miejsce klasa IVa-5 osób, a klasa IVbT-4 osoby.

Gratulujemy odwagi i serca.
LIGA SIATKÓWKI

Szkolna drużyna siatkarzy Budowlanki kolejny raz bierze udział w Uczniowskiej Lidze Siatkówki Juniorów. W tegorocznej edycji uczestniczy 9 szkół naszego Powiatu.
W dotychczasowych spotkaniach zanotowaliśmy 4 zwycięstwa i 1 porażkę, do rozegrania pozostały jeszcze 3 mecze. Oto uzyskane wyniki:

Budowlanka – Staszic 0:2
Budowlanka – Mechanik 2:0
Budowlanka – Rolnik 2:0
Budowlanka – Chemik 2:0
Budowlanka – Gastronomik 2:0

Kolejne spotkania rozegramy z Brynkiem i Kolejówką (11 grudnia w ZSB-A) oraz Sempołowską.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!