Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Szkolenie POROTHERM

22 listopada uczniowie klasy III B ZSZ wzięli udział w szkoleniu oraz pokazie nowych technik murowania w Cegielni firmy Wienerberger w Gnaszynie koło Częstochowy. Mieli też okazję zwiedzić zakład oraz zapoznać się z technologiami produkcji pustaków POROTHERM.

Szkolenie przeprowadził doradca techniczny ds. cegieł klinkierowych i konstrukcyjnych. Uczniowie mieli możliwość poznania technologii Porotherm Dryfix (zaprawa w postaci pianki). Zostali szczegółowo zaznajomieni z zaletami tej technologii oraz przestrzeżeni przed błędami, jakie popełniają murarze zarówno przy tej technice jaki i przy technice twardej, stosując zwykłą zaprawę. Mieli możliwość poznania innych materiałów produkowanych przez firmę Wienerberger, ponadto zwiedzali zakład. Potem przedstawiono im proces produkcji pustaków POROTHERM. Na zakończenie szkolenia odbył się pokaz praktyczny murowania techniką POROTHERM Dryfix. Uczniowie spróbowali również swoich sił w murowaniu tą technologią.

Wycieczkę zorganizował mgr inż. Jerzy Urbaniak.„Zemsta” raz jeszcze…

Czy pamiętacie przedstawienie „Zemsty” Aleksandra Fredry wystawiane w zeszłym roku z okazji 50-lecia naszej szkoły? Chcemy naszą pracą  i utalentowanymi uczniami pochwalić się raz jeszcze. Tak więc 03 i 11 grudnia br. pokażemy ten spektakl młodszym kolegom z gimnazjów.

Pracy dużo, bo trzeba zadbać o każdy szczegół i jeżeli ktoś z młodzieży chciałby pomóc w przygotowaniach – zapraszamy. Nad organizacją tego pomysłu czuwa wicedyrektor szkoły  - pani Ewa Czudaj. Sam zaś spektakl przygotowują uczniowie klas I , III i IV Technikum pod opieką pani Anety Szymaniec i pana  Rzyszarda Bochynka.

W rolach głównych wystąpią:
Dominik Kwarta - Cześnik
Kamil Wolnik - Rejent   
Agnieszka Smaruń - Klara
Mateusz Sumara - Wacław
Agnieszka Koźlik - Papkin   
Dominika Goceł - Podstolina
Wojciech Michalik - Dyndalski
Jakub Klimaj, Łukasz Dubas, Tomasz Kochel - budowniczowie muru.

O dekoracje zadba pani Małgorzata Kuczyńska,  a o sprawy techniczne -  pani Elżbieta Pańta i pani Maria Matykiewicz. Piękny plakat reklamujący to wydarzenie przygotował uczeń klasy IIb Technikum - Tomasz Kandzia.

Trzymajcie kciuki !!!

Wiwat Jan III Sobieski!!!

Pod takim hasłem uczniowie klas I Technikum odwiedzali w poniedziałki –
4 i 18 listopada br. Muzeum Tarnogórskie w ramach uzupełnienia lekcji z wiedzy o kulturze.
Wykład oraz prezentacja multimedialna pozwoliły na poszerzenie wiadomości o dzieciństwie, młodości i czasach panowania polskiego króla – Jana III Sobieskiego.
Dopełnienie informacji stanowiły cenne eksponaty białej broni z XVII wieku, portrety, medale, pamiątki. Jedna z sal przypominała nawet wnętrze tureckiego namiotu jako symbol odsieczy wiedeńskiej.

To była cenna lekcja!!!

Zapraszamy do galerii.
Trójki klasowe Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych

Zapraszamy do galerii :).
"OKTOBERIADA"

W szkole  odbył się po raz kolejny  konkursu z języka  niemieckiego pt.”OKTOBERIADA”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą państw  europejskiego obszaru językowego, doskonalenie sprawności językowych, motywowanie uczniów do samodzielnej pracy. Uczestniczyć w konkursie mogli wszyscy uczniowie klas technikum oraz szkoły zawodowej, nie tylko najlepsi, by sprawdzić swoje kompetencje językowe. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych, drugich ,trzecich i czwartych. Zwycięzcą konkursu została Karolina Królewska kl. IIa,Idrugie miejsce zajął Tomasz Kandzia kl. IIb,  natomiast  Izabella Skrzypczyk   IVa oraz Marcin Król kl. IIIb zajęli  III  miejsce.

Szczęśliwym zwycięzcom -   „ Herzlichen Glückwunsch!!!”
11 listopada

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku przypomnieliśmy sobie polskie pieśni patriotyczne. Klasa II AT zaśpiewała m.in. Rotę, Witaj Majowa Jutrzenko. Podczas akademii odbyło się także ślubowanie klas pierwszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w dziale galeria.
Turniej gier komputerowych

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych organizuje Turniej Counter Strike 1.6. Rozgrywka odbędzie się w systemie 5v5. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału. 

Data turnieju: 28 listopad 2013 r.

W zgłoszeniu prosimy podać:
- nazwę drużyny
- imię, nazwisko i klasę wszystkich graczy

Aby wziąć udział należy skontaktować się z nauczycielem informatyki RKaminskiInf@wp.pl

Do zobaczenia !!!
Wizyta w Betonmix

Dnia 12 listopada odbyła się wycieczka przedmiotowa do wytwórni betonu Betonmix w Pyskowicach. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II b TB o specjalności betoniarz- zbrojarz  . Zajęcia miały na celu pokazanie procesu technologicznego produkcji betonu.Drugą częścią wycieczki było zwiedzenie zabytkowego Zakładu Produkcji Wody „Zawada” w Karchowicach, w którym uczniowie zapoznali się ze sposobami czerpania i uzdatniania wody oraz zwiedzili wystawę maszyn parowych, wykorzystywanych w przeszłości do celów wodociągowych.
 

Dzień niepodległości

W środę 13 listopada odbędzie się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku szkolnym uczcimy ten dzień przypominając sobie patriotyczne pieśni i piosenki, które były wyrazem przynależności narodowej i które od dawna podnosiły na duchu naszych rodaków. 
„Wałęsa. Człowiek z nadziei”

W przedostatnim tygodniu października młodzież naszej szkoły zobaczyła w nowo otwartym kinie Duży Olbrzym w TCK najnowszy film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Dzięki projekcji filmu przypomnieliśmy sobie jedne z najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski.
R.B.

* Planujemy kolejne wyjścia (więcej informacji na spotkaniach w Dyskusyjnym Klubie Filmowym).
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!