Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


„Zemsta” Arlekina

Odbyły się pierwsze z zaplanowanych przedstawień „Zemsty” Aleksandra Fredry. We wtorek 3 grudnia widzami spektaklu przygotowanego przez naszą młodzież byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach oraz gimnazjum przy Zespole Szkół w Krupskim Młynie. Przypominamy, że sztuka została wystawiona przez działające w szkole Koło teatralne „Arlekin”.

Młodzi widzowie z zaciekawieniem obejrzeli występ i nagrodzili naszych artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Akcja krwiodawstwa

2 grudnia w godz. 11.00-15.00 w naszej szkole odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa

Aby dobrze się przygotować do tego przedsięwzięcia 22 listopada pełnoletni uczniowie ZSB-A spotkali się z panią Longiną Gruk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Podczas prelekcji dowiedzieli się kto może oddać krew, jak trzeba się do tego przygotować, komu jest ona potrzebna i dlaczego organizuje się takie akcje. Usłyszeli także wiele ciekawostek np. której grupy krwi jest najwięcej a której najmniej. Na spotkaniu omówiono również możliwość rejestracji w Ośrodku Dawców Szpiku.

Zapraszamy wszystkich chętnych aby przyłączyli się do naszej akcji.

Pamiętajcie-aby oddać krew lub zarejestrować się w Ośrodku Dawców Szpiku trzeba być pełnoletnim i mieć w tym dniu dokument ze zdjęciem.
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV

W związku z tym dniem w naszej szkole 27 listopada odbyły się profilaktyczne warsztaty dla klas I i II, przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim Falochron, dzięki wsparciu Pełnomocnika Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Tarnowskich Górach pana Kajetana Kansego.

W ramach warsztatów uczniowie obejrzeli film edukacyjno-profilaktyczny „ Żyję bez ryzyka AIDS” oraz prezentację multimedialną „ Mity i fakty związane z HIV/AIDS”, mieli także okazję wziąć udział w ćwiczeniu „ Pożar buszu „ i dyskusji.

Efektem warsztatów jest konkurs plastyczny, w ramach którego chętni uczniowie mają wykonać plakat „ HIV???- Już teraz wiem”. Gwarantowane nagrody. Zapraszamy!

Własna firma – sposobem na życie

Tak brzmi hasło przewodnie Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości, w której wzięli udział uczniowie klas maturalnych.  W czwartek 21 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap olimpiady, który miał formę warsztatu z wykorzystaniem metody modernizacji wizualnej. Młodzież opracowywała koncepcję na własną działalność gospodarczą, szukała nisz rynkowych, dowiadywała się, jak zarejestrować działalność i jak stworzyć postery informacyjno – promocyjne.

Szkolenie POROTHERM

22 listopada uczniowie klasy III B ZSZ wzięli udział w szkoleniu oraz pokazie nowych technik murowania w Cegielni firmy Wienerberger w Gnaszynie koło Częstochowy. Mieli też okazję zwiedzić zakład oraz zapoznać się z technologiami produkcji pustaków POROTHERM.

Szkolenie przeprowadził doradca techniczny ds. cegieł klinkierowych i konstrukcyjnych. Uczniowie mieli możliwość poznania technologii Porotherm Dryfix (zaprawa w postaci pianki). Zostali szczegółowo zaznajomieni z zaletami tej technologii oraz przestrzeżeni przed błędami, jakie popełniają murarze zarówno przy tej technice jaki i przy technice twardej, stosując zwykłą zaprawę. Mieli możliwość poznania innych materiałów produkowanych przez firmę Wienerberger, ponadto zwiedzali zakład. Potem przedstawiono im proces produkcji pustaków POROTHERM. Na zakończenie szkolenia odbył się pokaz praktyczny murowania techniką POROTHERM Dryfix. Uczniowie spróbowali również swoich sił w murowaniu tą technologią.

Wycieczkę zorganizował mgr inż. Jerzy Urbaniak.„Zemsta” raz jeszcze…

Czy pamiętacie przedstawienie „Zemsty” Aleksandra Fredry wystawiane w zeszłym roku z okazji 50-lecia naszej szkoły? Chcemy naszą pracą  i utalentowanymi uczniami pochwalić się raz jeszcze. Tak więc 03 i 11 grudnia br. pokażemy ten spektakl młodszym kolegom z gimnazjów.

Pracy dużo, bo trzeba zadbać o każdy szczegół i jeżeli ktoś z młodzieży chciałby pomóc w przygotowaniach – zapraszamy. Nad organizacją tego pomysłu czuwa wicedyrektor szkoły  - pani Ewa Czudaj. Sam zaś spektakl przygotowują uczniowie klas I , III i IV Technikum pod opieką pani Anety Szymaniec i pana  Rzyszarda Bochynka.

W rolach głównych wystąpią:
Dominik Kwarta - Cześnik
Kamil Wolnik - Rejent   
Agnieszka Smaruń - Klara
Mateusz Sumara - Wacław
Agnieszka Koźlik - Papkin   
Dominika Goceł - Podstolina
Wojciech Michalik - Dyndalski
Jakub Klimaj, Łukasz Dubas, Tomasz Kochel - budowniczowie muru.

O dekoracje zadba pani Małgorzata Kuczyńska,  a o sprawy techniczne -  pani Elżbieta Pańta i pani Maria Matykiewicz. Piękny plakat reklamujący to wydarzenie przygotował uczeń klasy IIb Technikum - Tomasz Kandzia.

Trzymajcie kciuki !!!

Wiwat Jan III Sobieski!!!

Pod takim hasłem uczniowie klas I Technikum odwiedzali w poniedziałki –
4 i 18 listopada br. Muzeum Tarnogórskie w ramach uzupełnienia lekcji z wiedzy o kulturze.
Wykład oraz prezentacja multimedialna pozwoliły na poszerzenie wiadomości o dzieciństwie, młodości i czasach panowania polskiego króla – Jana III Sobieskiego.
Dopełnienie informacji stanowiły cenne eksponaty białej broni z XVII wieku, portrety, medale, pamiątki. Jedna z sal przypominała nawet wnętrze tureckiego namiotu jako symbol odsieczy wiedeńskiej.

To była cenna lekcja!!!

Zapraszamy do galerii.
Trójki klasowe Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych

Zapraszamy do galerii :).
"OKTOBERIADA"

W szkole  odbył się po raz kolejny  konkursu z języka  niemieckiego pt.”OKTOBERIADA”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą państw  europejskiego obszaru językowego, doskonalenie sprawności językowych, motywowanie uczniów do samodzielnej pracy. Uczestniczyć w konkursie mogli wszyscy uczniowie klas technikum oraz szkoły zawodowej, nie tylko najlepsi, by sprawdzić swoje kompetencje językowe. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych, drugich ,trzecich i czwartych. Zwycięzcą konkursu została Karolina Królewska kl. IIa,Idrugie miejsce zajął Tomasz Kandzia kl. IIb,  natomiast  Izabella Skrzypczyk   IVa oraz Marcin Król kl. IIIb zajęli  III  miejsce.

Szczęśliwym zwycięzcom -   „ Herzlichen Glückwunsch!!!”
11 listopada

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku przypomnieliśmy sobie polskie pieśni patriotyczne. Klasa II AT zaśpiewała m.in. Rotę, Witaj Majowa Jutrzenko. Podczas akademii odbyło się także ślubowanie klas pierwszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w dziale galeria.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!