Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Dzień niepodległości

W środę 13 listopada odbędzie się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku szkolnym uczcimy ten dzień przypominając sobie patriotyczne pieśni i piosenki, które były wyrazem przynależności narodowej i które od dawna podnosiły na duchu naszych rodaków. 
„Wałęsa. Człowiek z nadziei”

W przedostatnim tygodniu października młodzież naszej szkoły zobaczyła w nowo otwartym kinie Duży Olbrzym w TCK najnowszy film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Dzięki projekcji filmu przypomnieliśmy sobie jedne z najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski.
R.B.

* Planujemy kolejne wyjścia (więcej informacji na spotkaniach w Dyskusyjnym Klubie Filmowym).
ART OF …

Nadeszły podziękowania dla uczniów II b technikum, Pawła Kubiaka i Dawida Golby, za pomoc w pracach adaptacyjnych przy aranżacji powierzchni wystawowej dla  wydarzenia „art  of…” w Chorzowie.

Nagrody i stypendia

Miło nam powiadomić, że na Powiatowym Dniu Edukacji, który odbył się 15 października w Pałacu w Nakle Śl. Pani Małgorzata Kuczyńska została uhonorowana Nagrodą Starosty Powiatu Tarnogórskiego.
Nasi uczniowie również zostali docenieni i otrzymali:
Stypendium Powiatu Tarnogórskiego -  Paulina Brzozowska uczennica klasy IIaTStypendium Prezesa Rady Ministrów - Paweł Danielczyk uczeń klasy IVbTGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
YouTube ZSBA - wejdź, zobacz, posłuchaj

Zapraszamy na nasz szkolny kanał YouTube:

http://www.youtube.com/channel/UCqEQQ3bRUQYoSa9rBruiDtQ/videos
Wiadomość z "Gwarka"

Plan dzwonków w dniu 31.10.2013

W dniu 31.10.2013 obowiązuje zmieniony plan dzwonków.

czytaj całość »PROBNA EWAKUACJA SZKOLY

Zdjęcia znajdziesz w galerii strony -> kliknij tu
Facebook

Zapraszamy na profil naszej szkoły w portalu społecznościowym Facebook. Aby go wyświetlić kliknij w link znajdujący się w ramce po lewej stronie.
Dzień kariery

18 października 2013r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ KARIERY, zorganizowany dla uczniów III klas gimnazjalnych w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach planowania własnej kariery, zajęciach otwartych plastyczno-architektonicznych i zajęciach w języku angielskim zawodowym z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, mieli także możliwość skorzystania z indywidualnych porad zawodowych. Ponadto poznali ofertę Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach. W szkole odbył się również już po raz drugi w tym roku kiermasz pracy, w którym uczestniczyły Młodzieżowe Biura Pracy w Radzionkowie i Tarnowskich Górach. Dziękujemy wszystkim instytucjom, których przedstawiciele wzięli udział w tym przedsięwzięciu. (Młodzieżowe Centrum Kariery w Katowicach, Młodzieżowe Biuro Pracy w Radzionkowie, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowskich Górach).

W DNIU KARIERY W BUDOWLANCE uczestniczyło 247 gimnazjalistów.
Dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły.

Zdjęcia znajdziesz w galerii -->
kliknij tu.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!