Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Turniej gier komputerowych

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych organizuje Turniej Counter Strike 1.6. Rozgrywka odbędzie się w systemie 5v5. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału. 

Data turnieju: 28 listopad 2013 r.

W zgłoszeniu prosimy podać:
- nazwę drużyny
- imię, nazwisko i klasę wszystkich graczy

Aby wziąć udział należy skontaktować się z nauczycielem informatyki RKaminskiInf@wp.pl

Do zobaczenia !!!
Wizyta w Betonmix

Dnia 12 listopada odbyła się wycieczka przedmiotowa do wytwórni betonu Betonmix w Pyskowicach. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II b TB o specjalności betoniarz- zbrojarz  . Zajęcia miały na celu pokazanie procesu technologicznego produkcji betonu.Drugą częścią wycieczki było zwiedzenie zabytkowego Zakładu Produkcji Wody „Zawada” w Karchowicach, w którym uczniowie zapoznali się ze sposobami czerpania i uzdatniania wody oraz zwiedzili wystawę maszyn parowych, wykorzystywanych w przeszłości do celów wodociągowych.
 

Dzień niepodległości

W środę 13 listopada odbędzie się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku szkolnym uczcimy ten dzień przypominając sobie patriotyczne pieśni i piosenki, które były wyrazem przynależności narodowej i które od dawna podnosiły na duchu naszych rodaków. 
„Wałęsa. Człowiek z nadziei”

W przedostatnim tygodniu października młodzież naszej szkoły zobaczyła w nowo otwartym kinie Duży Olbrzym w TCK najnowszy film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Dzięki projekcji filmu przypomnieliśmy sobie jedne z najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski.
R.B.

* Planujemy kolejne wyjścia (więcej informacji na spotkaniach w Dyskusyjnym Klubie Filmowym).
ART OF …

Nadeszły podziękowania dla uczniów II b technikum, Pawła Kubiaka i Dawida Golby, za pomoc w pracach adaptacyjnych przy aranżacji powierzchni wystawowej dla  wydarzenia „art  of…” w Chorzowie.

Nagrody i stypendia

Miło nam powiadomić, że na Powiatowym Dniu Edukacji, który odbył się 15 października w Pałacu w Nakle Śl. Pani Małgorzata Kuczyńska została uhonorowana Nagrodą Starosty Powiatu Tarnogórskiego.
Nasi uczniowie również zostali docenieni i otrzymali:
Stypendium Powiatu Tarnogórskiego -  Paulina Brzozowska uczennica klasy IIaTStypendium Prezesa Rady Ministrów - Paweł Danielczyk uczeń klasy IVbTGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
YouTube ZSBA - wejdź, zobacz, posłuchaj

Zapraszamy na nasz szkolny kanał YouTube:

http://www.youtube.com/channel/UCqEQQ3bRUQYoSa9rBruiDtQ/videos
Wiadomość z "Gwarka"

Plan dzwonków w dniu 31.10.2013

W dniu 31.10.2013 obowiązuje zmieniony plan dzwonków.

czytaj całość »PROBNA EWAKUACJA SZKOLY

Zdjęcia znajdziesz w galerii strony -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!