Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


„Mam zawód mam pracę”

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach przedłuża czas naboru do projektu do piątku 11 października 2013. Prosimy o składanie dokumentów zgłoszeniowych.
SKS-y z SIATKÓWKI !!!

Rozpoczynamy zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego z Piłki Siatkowej,  które odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 14.50 w naszej sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy na ciekawe zajęcia zarówno wszystkich zainteresowanych reprezentowaniem szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych, jak i tych, którzy pragną aktywnie i zdrowo spędzić swój czas wolny.

Różowa Wstążka

Uczniowie IIaT  wzięli udział w VIII Przemarszu Różowej Wstążki, który odbył się 2 października w naszym mieście. Akcja organizowana przez Radną Sejmiku Województwa Śląskiego pod Patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór propaguje profilaktykę raka piersi. Młodzież po zakończeniu przemarszu korzystała w TCK z porad udzielanych przez różne firmy medyczne i kosmetyczne.


“Mam zawód mam pracę”

W czwartek 3 października odbyła się druga wizyta studyjna w ramach projektu “Mam zawód mam pracę”. Grupa uczniów z klas trzecich technikum oraz szkoły zawodowej zwiedziła pokazowy dom pasywny wybudowany przez rybnicką firmę „Wodmetal Dom’ i wysłuchała wykładu o budownictwie nisko energetycznym.

WYNIKI KONKURSU ZSBA "LATO 2013"

WRĘCZENIE NAGRÓD ORAZ DYPLOMÓW ODBĘDZIE SIĘ 15 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 10.40 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANO–ARCHITEKTONICZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU WRAZ Z OPIEKUNAMI.


Plik z wyniki konkursu - kliknij aby pobrać.
Wodmetal

We wtorek 24 września odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu “Mam zawód mam pracę”, w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły.Grupa czwartoklasistów zwiedziła pokazowy dom pasywny wybudowany przez rybnicką firmę Wodmetal Dom i wysłuchała wykładu o budownictwie nisko energetycznym.
W czwartek do Rybnika wyjeżdża druga grupa techników budownictwa, a 3 października architekci krajobrazu odwiedzą Ogrody Kapias w Goczałkowicach.Perspektywy maturzystów

23 września uczniowie klas czwartych wybrali się na Salony Maturzystów, które odbyły się na Politechnice Gliwickiej. Targi organizowane przez Perspektywy Press, podczas których reklamują się uczelnie wyższe są ciekawą imprezą pozwalającą poznać młodzieży nie tylko ofertę edukacyjną szkół wyższych, ale także umożliwiają udział w wykładach omawiających zasady zdawania matury.


18 września 2013r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Pracy.

Z ofertami pracy dla młodzieży gościliśmy doradców zawodowych z Młodzieżowych Biur Pracy z: Radzionkowa, Tarnowskich Gór i Pyskowic. Zainteresowani dodatkową pracą uczniowie mieli okazję zarejestrować się w Młodzieżowych Biurach Pracy i zapoznać się z prezentowanymi ofertami pracy. Z pewnością takie akcje będą kontynuowane. Dziękujemy doradcom zawodowym za spotkanie z naszymi uczniami.


KONKURS BUDOWLANKI - CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO 30 WRZEŚNIA !!!

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół powiatu tarnogórskiego oraz Ciebie uczniu Budowlanki do udziału w konkursie LATO ZSBA !

Czekają atrakcyjne nagrody!


http://www.budowlanka.tgory.pl/index2.php?subaction=showfull&id=1371655650&archive=&start_from=&ucat=&
Pierwszy dzwonek…

2 września w naszej szkole, jak we wszystkich szkołach całej Polski, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/14. Pan dyrektor Józef Caus w sposób szczególny powitał uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej społeczności szkolnej. Został również odczytany list Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, która życzyła wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom, sukcesów i satysfakcji z pracy.


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!