Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz. 8.30 w sali gimnastycznej, msza św. w Kościele Królowej Pokoju (Konwikt) o godz. 9.30.
Terminy egzaminów poprawkowych - rok szkolny 2012/2013

1. Język angielski – 26 sierpnia 2013 godz. 10.00
Komisja:
mgr Ewa Czudaj
mgr Ewa Gruca
mgr Edyta Iskarzak – Myśliwska

czytaj całość »Wakacje!!! Słodki czas leniuchowania…

Gorące podziękowania i serdeczne słowa uznania usłyszeliśmy wielokrotnie  podczas  uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/13 w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych. Świadectwa, dyplomy, nagrody ufundowane przez szkołę oraz przez pracodawców odbierali uszczęśliwieni uczniowie. Kilkumiesięczna ciężka praca zaowocowała świetnymi wynikami i przyniosła wiele satysfakcji. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy otrzymania promocji do następnej klasy oraz życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości.

Wolontariusze w akcji

Do grupy naszych wolontariuszy na rzecz osób niepełnosprawnych dołączyli nowi uczniowie :-) Stało się tak dzięki akcji tapetowania i malowania pokoju gościnnego w mieszkaniu pani Agnieszki - jednej z naszych dwóch podopiecznych. Chłopaki (Paweł, Dawid, Daniel i Mateusz) z II b tech. przez dwa dni dzielnie walczyli z sufitem, ścianą, rurkami i drzwiami, a w tym czasie dziewczyny, Agnieszka i Justyna szorowały, co się dało. Dziś pokój jest nie do poznania !!! A i całe mieszkanie nabrało blasku !

Pani Agnieszce milej teraz będzie spędzać dni w swoich czterech ścianach.


Dzięki Wam, Drodzy Wolontariusze !!!


Msza Święta na zakończenie roku szkolnego

Odbędzie się w piątek 28.VI.2013 o godz. 9:00 w parafii MB Królowej Pokoju.
Wyprawka szkolna

Uczniowie, którzy korzystali z "Wyprawki szkolnej 2012/2013"mogą składać wnioski na nowy rok szkolny.

Druki w załaczniku
-> pobierz

A na zakończenie grill…

W środę 19 czerwca w Parku w Świerklańcu odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w roku szkolnym 2012/2013. W imprezie udział wzięła młodzież wraz z opiekunami z 11 szkół powiatu tarnogórskiego.W blasku słońca i w wakacyjnych już nastrojach uczestnicy delektowali się kiełbaskami z grilla i śpiewali przy akompaniamencie gitary. Nasza szkoła wraz  z Gastronomikiem i Sępą przygotowała coś dla ciała, czyli poczęstunek a Staszic coś dla ducha , czyli oprawę muzyczną.


Przedszkolaki z naszej paki

21 czerwca uczniowie klasy III a technikum: Agnieszka Koźlik, Agnieszka Smaruń, Kinga Jarząbek, Marta Siwy, Izabella Skrzypczyk, Adrianna Butrym, Justyna Wąsińska, Bartek Machura i Patryk Stroba wraz z panią  mgr Anną Sopuch  odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach. Młodzież przygotowała dla dzieci przedstawienie pt. " Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", w którym role krasnoludków odgrywały przedszkolaki. Po przedstawieniu dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami oraz kolorowankami. Była też wspólna zabawa, która sprawiła radość zarówno przedszkolakom jak i naszym uczniom. Trzecioklasiści bardzo zaprzyjaźnili się z dziećmi i trudno było im opuścić przedszkolne mury :).

WAKACYJNY KONKURS ZSBA

Więcej informacji po kliknięciu -> czytaj całość


czytaj całość »Kto chętny do sektora paliwowo-energetycznego?

Od września w naszej szkole zostanie otwarty nowy kierunek - technik gazownictwa. Tym samym Budowlanka będzie pierwszą w regionie szkołą kształcącą w tym zawodzie.

 Patronat nad przedsięwzięciem będzie sprawować specjalistyczna firma gazownicza, która zapewni uczniom praktyki zawodowe, a absolwenci mogą liczyć na pracę.

 Warto dodać, że technik gazownictwa zajmuje się: wdrażaniem na szeroką skalę nowoczesnych technik i technologii związanych z zastosowaniem paliw gazowych, ich dystrybucją, organizowaniem, nadzorowaniem robót związanych z wykonywaniem i eksploatacją sieci oraz instalacji gazowych; dozorowaniem pracy urządzeń gazowych, modernizacją instalacji gazowych.

 Młodzież, która wybierze ten kierunek kształcenia będzie się uczyć m.in. podstaw mechaniki, termodynamiki, elektrotechniki i automatyki, dokumentacji technicznej, prac sieciowych.

Absolwenci tego kierunku są poszukiwani przez pracodawców, ponieważ na rynku pracy brakuje osób ze średnim wykształceniem gazowniczym. Jak liczna będzie klasa gazownictwa, jeszcze nie wiadomo. Rekrutacja rozpoczęła się 13 maja i trwa nadal. Chętnych przybywa z dnia na dzień.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!