Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


“Mam zawód mam pracę”


2 września rusza nabór do drugiej edycji projektu.
Dokumenty należy składać do 4 października w siedzibie Starostwa w biurze projektu przy ul. Sienkiewicza 16 w pokoju nr 100.

Dokumenty można pobrać:

http://www.powiat.tarnogorski.pl/sites/default/file/wniosek%20-%20mam%20zaw%C3%B3d.pdf
lub zgłosić się do p. Katarzyny Rogowskiej Bodnar od poniedziałku 2 września.

Więcej informacji na stronie:

www.e-zawodowcy.eu
Kiermasz podręczników

16 i 17 września odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Zapraszamy uczniów i absolwentów do przynoszenia książek, które chcą sprzedać do biblioteki szkolnej.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz. 8.30 w sali gimnastycznej, msza św. w Kościele Królowej Pokoju (Konwikt) o godz. 9.30.
Terminy egzaminów poprawkowych - rok szkolny 2012/2013

1. Język angielski – 26 sierpnia 2013 godz. 10.00
Komisja:
mgr Ewa Czudaj
mgr Ewa Gruca
mgr Edyta Iskarzak – Myśliwska

czytaj całość »Wakacje!!! Słodki czas leniuchowania…

Gorące podziękowania i serdeczne słowa uznania usłyszeliśmy wielokrotnie  podczas  uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/13 w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych. Świadectwa, dyplomy, nagrody ufundowane przez szkołę oraz przez pracodawców odbierali uszczęśliwieni uczniowie. Kilkumiesięczna ciężka praca zaowocowała świetnymi wynikami i przyniosła wiele satysfakcji. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy otrzymania promocji do następnej klasy oraz życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości.

Wolontariusze w akcji

Do grupy naszych wolontariuszy na rzecz osób niepełnosprawnych dołączyli nowi uczniowie :-) Stało się tak dzięki akcji tapetowania i malowania pokoju gościnnego w mieszkaniu pani Agnieszki - jednej z naszych dwóch podopiecznych. Chłopaki (Paweł, Dawid, Daniel i Mateusz) z II b tech. przez dwa dni dzielnie walczyli z sufitem, ścianą, rurkami i drzwiami, a w tym czasie dziewczyny, Agnieszka i Justyna szorowały, co się dało. Dziś pokój jest nie do poznania !!! A i całe mieszkanie nabrało blasku !

Pani Agnieszce milej teraz będzie spędzać dni w swoich czterech ścianach.


Dzięki Wam, Drodzy Wolontariusze !!!


Msza Święta na zakończenie roku szkolnego

Odbędzie się w piątek 28.VI.2013 o godz. 9:00 w parafii MB Królowej Pokoju.
Wyprawka szkolna

Uczniowie, którzy korzystali z "Wyprawki szkolnej 2012/2013"mogą składać wnioski na nowy rok szkolny.

Druki w załaczniku
-> pobierz

A na zakończenie grill…

W środę 19 czerwca w Parku w Świerklańcu odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w roku szkolnym 2012/2013. W imprezie udział wzięła młodzież wraz z opiekunami z 11 szkół powiatu tarnogórskiego.W blasku słońca i w wakacyjnych już nastrojach uczestnicy delektowali się kiełbaskami z grilla i śpiewali przy akompaniamencie gitary. Nasza szkoła wraz  z Gastronomikiem i Sępą przygotowała coś dla ciała, czyli poczęstunek a Staszic coś dla ducha , czyli oprawę muzyczną.


Przedszkolaki z naszej paki

21 czerwca uczniowie klasy III a technikum: Agnieszka Koźlik, Agnieszka Smaruń, Kinga Jarząbek, Marta Siwy, Izabella Skrzypczyk, Adrianna Butrym, Justyna Wąsińska, Bartek Machura i Patryk Stroba wraz z panią  mgr Anną Sopuch  odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach. Młodzież przygotowała dla dzieci przedstawienie pt. " Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", w którym role krasnoludków odgrywały przedszkolaki. Po przedstawieniu dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami oraz kolorowankami. Była też wspólna zabawa, która sprawiła radość zarówno przedszkolakom jak i naszym uczniom. Trzecioklasiści bardzo zaprzyjaźnili się z dziećmi i trudno było im opuścić przedszkolne mury :).

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!