Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


WAKACYJNY KONKURS ZSBA

Więcej informacji po kliknięciu -> czytaj całość


czytaj całość »Kto chętny do sektora paliwowo-energetycznego?

Od września w naszej szkole zostanie otwarty nowy kierunek - technik gazownictwa. Tym samym Budowlanka będzie pierwszą w regionie szkołą kształcącą w tym zawodzie.

 Patronat nad przedsięwzięciem będzie sprawować specjalistyczna firma gazownicza, która zapewni uczniom praktyki zawodowe, a absolwenci mogą liczyć na pracę.

 Warto dodać, że technik gazownictwa zajmuje się: wdrażaniem na szeroką skalę nowoczesnych technik i technologii związanych z zastosowaniem paliw gazowych, ich dystrybucją, organizowaniem, nadzorowaniem robót związanych z wykonywaniem i eksploatacją sieci oraz instalacji gazowych; dozorowaniem pracy urządzeń gazowych, modernizacją instalacji gazowych.

 Młodzież, która wybierze ten kierunek kształcenia będzie się uczyć m.in. podstaw mechaniki, termodynamiki, elektrotechniki i automatyki, dokumentacji technicznej, prac sieciowych.

Absolwenci tego kierunku są poszukiwani przez pracodawców, ponieważ na rynku pracy brakuje osób ze średnim wykształceniem gazowniczym. Jak liczna będzie klasa gazownictwa, jeszcze nie wiadomo. Rekrutacja rozpoczęła się 13 maja i trwa nadal. Chętnych przybywa z dnia na dzień.

EGZAMIN NA ZAWODOWCA

Przez dwa ostatnie dni w szkole odbywały się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Absolwenci technikum architektury krajobrazu i technikum budownictwa 17 czerwca zdawali egzamin teoretyczny a 18 czerwca egzamin praktyczny. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć zrobionych w pełnej koncentracji, ale i niepokoju atmosferze - tuż przed rozpoczęciem egzaminu…  „Myślimy, że wszystko będzie dobrze. Najgorsze to czekanie na wyniki” – komentują uczniowie.

Przypominamy, że dyplomy będą do odebrania od 30 sierpnia.


Zawodowcy idą w świat

Świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy za różnorodne osiągnięcia i nagrody pracodawców odebrali z rąk pana dyrektora oraz wychowawców klas absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy kształcili się w zawodach murarz, stolarz i posadzkarz. W piątek 14 czerwca - podczas uroczystości zakończenia szkoły- dyrektor, mgr inż. Józef Caus podsumował wspólne spędzone  lata pracy: czas kształtowania charakterów, rozwijania talentów, zdobywania wiedzy. Zakończył się kolejny etap w życiu absolwentów klas ZSZ, teraz czeka na każdego z nich dorosłe, samodzielne życie. Życzymy im  wszystkiego najlepszego oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w nadchodzących egzaminach czeladniczych.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W czwartek 13 czerwca br. reprezentanci naszej szkoły brali udział w konkursie „Wiedzy o Unii Europejskiej” organizowanym przez Wydział Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Tarnowskie Góry. Paulina Brzozowska, Mateusz Szczerba i Kamil Hojka rywalizowali z przedstawicielami czterech innych szkół powiatu tarnogórskiego, odpowiadając na pytania dotyczące historii, instytucji i programów strukturalnych UE. Do finału zakwalifikowało się 5 osób z największą liczbą punktów- trzy osoby z II LO im. Stanisława Staszica, jedna osoba z I LO im. Stefanii Sempołowskiej oraz Paulina Brzozowska z naszej szkoły.  W finale uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Ostatecznie Paulina, uczennica kl. Ia T ZSBA zdobyła wyróżnienie i zajęła 4 miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wyróżnionej uczennicy!


„Pamiętajmy o ogrodach…”

12 czerwca wszystkie grupy architektury krajobrazu wyjechały na wycieczkę przedmiotową do ogrodów „KAPIAS” w Goczałkowicach Zdroju. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy różne ogrody stylowe, uczniowie fotografowali rośliny i założenia ogrodowe. Materiały przywiezione z wycieczki wykorzystamy na zajęciach w szkole.

MAM ZAWÓD MAM PRACĘ

Młodzież naszej szkoły bierze udział w projekcie „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Obecnie zakończyliśmy zaplanowane z pierwszego naboru do projektu zajęcia doradztwa grupowego i indywidualne konsultacje dla uczniów. Po wakacjach rozpoczną się wizyty studyjne u pracodawców, zajęcia dodatkowe wynikające z regulaminu projektu oraz zaplanowane kursy.
 
Jednocześnie informujemy, że nabór do drugiego etapu projektu dla wszystkich uczniów ZSBA i nowych pierwszych klas rozpocznie się w pierwszych dniach września.

Już zapraszamy!
Lekcja anatomii klasy IaT

5 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, gdzie poznaliśmy architekturę renesansowych Sukiennic, wieży ratuszowej i kościoła Mariackiego oraz  pozostałości murów obronnych – Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Jako że pogoda nie dopisała, urokliwe, klimatyczne kawiarenki ugościły nas ciepłą herbatą. Głównym celem wycieczki była jednak wystawa „THE HUMAN BODY EXHIBITION”, podczas zwiedzania której przeżyliśmy niezapomnianą lekcję anatomii. Na własne oczy zobaczyliśmy, jak wyglądają ludzkie mięśnie, narządy (np. pęcherz moczowy), żyły. Największe wrażenie wywarła na nas część wystawy poświęcona płodom, a szczegółowość przewodnika doprowadzała o zawrót głowy. Program wycieczki nie pozwalał na nudę. Zdobyte informacje wzbogaciły nas o doświadczenie, którego nie da się zapomnieć.

Warszawskie wojaże

4 czerwca br. przedstawiciele Powiatowej Reprezentacji Młodzieży uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Centrum Nauki "Kopernik", Ogrodów Japońskich na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a także Starówki i Zamku Królewskiego. Przedstawiciele Budowlanki w składzie: Paweł Danielczyk, Wojciech Michalik, Kamil Wolnik i Dawid Liszka - po całodniowym wojażu wrócili cali, zdrowi i zmęczeni.


Kwiatki, bratki i rabatki w wykonaniu IIIa

Klasa IIIa technikum architektury krajobrazu wraz z panem profesorem Zarembą i panią profesor Kuczyńską zadbała o rabatkę obok szkoły. W czwartek - mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych - dopisał pogodny nastrój młodzieży,  tak że udało się uporządkować i obsadzić świeżymi kwiatami  szkolny ogródek.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!