Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Turniej siatkówki z okazji Dnia Dziecka!

W poniedziałek 3 czerwca odbył się turniej piłki siatkowej organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z okazji Dnia Dziecka.
Do zawodów zgłosiło się 6 klas, które podzielone zostały na 2 grupy.

Grupa A: I AT, II BT, III BT
Grupa B: I BT, II AT, III ZSZ.

Do półfinałów awansowały 4 drużyny; padły następujące wyniki:
II BT – II AT 2:0
III BT – III ZSZ 2:1

Mecz o III miejsce:
II AT – III ZSZ 2:1

Finał:
III BT – II BT 2:1

Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięskiej drużynie – serdecznie gratulujemy!


Konkurs filmowy

Zapraszamy w piątek 14 czerwca na ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na spotkaniu konkurs filmowy.

Uwaga tym razem „spotkanie zamknięte”, proszę zapisać się najpóźniej do 12 czerwca na listę DKF lub zgłosić swoją obecność na adres e-mail: rbmechanik@o2.pl

R.B.

Światowy Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia, włączając się w obchody Światowego Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali teren wokół szkoły jak i teren przylegający do zespołu poradni specjalistycznych przy ulicy Okrzei. Zebrano sporą ilość śmieci i różnych odpadków. Uczennice z klasy IIa technikum pielęgnowały również zieleń przy budynku szkoły.

W ramach powyższej akcji chcieliśmy zasygnalizować konieczność troski o najbliższe otoczenie.

Dzień dziecka

W poniedziałek 3 czerwca odbędą się zawody sportowe z okazji dnia dziecka.
- piłka nożna – godz. 8:00 – boisko ORLIK obok kolejówki;
- siatkówka – godz. 10:00 – w szkole.
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy się zapisali.
Cisza na planie - kamera - Zawodowcy w akcji!

Czy kiedyś zastanawialiście się jak wygląda życie Zawodowców od kuchni? Co myślą i co robią prawdziwi Zawodowcy? Zabawcie się w detektywów, szukajcie wskazówek i tropów. Zobaczcie pierwszy zawodowy epizod, dzięki któremu łatwiej rozwikłacie zagadkę Angeli i Łukasza!
 
http://www.youtube.com/watch?v=JLFhyBkDQUE
Inwestycja w przyszłość


Młodzież naszej szkoły  bierze udział w projekcie  „Mam  zawód – mam pracę w regionie” Uczniowie zakończyli już pierwszy etap – doradztwo grupowe i rozpoczęli zajęcia z doradztwa indywidualnego. Ponadto zostali przeszkoleni z zakresu korzystania z platformy e-learningowej, na której będą przygotowywać się do egzaminów maturalnych. Ostatni etap programu – kursy certyfikowane oraz wspomaganie będą się odbywać od września.


Projekt „Mam  zawód – mam pracę w regionie” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest przez POWIAT TARNOGÓRSKI (jako jednego z partnerów projektu) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

ZSBA GAME 2013 - WYNIKI TURNIEJU

Gratulujemy zwycięskiej drużynie zajęcia pierwszego miejsca w szkolnym turnieju CS'a.

1. Bartek Przystalski
2. Maciej Bąk
3. Mateusz Pogoda
4. Maciej Jendrek
5. Patryk Duraj


Interaktywny produkt IT – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

Uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej i jesteś pasjonatem, hobbystą, twórcą, początkującym lub zaawansowanym programistą, grafikiem, pomysłodawcą rozwiązań informatycznych? Uwielbiasz nowe technologie? „Bawisz się” w wirtualnym świecie nie od dziś, przyszły Ci do głowy nowe pomysły i chciałbyś się nimi pochwalić przed szerszą publicznością?

A może uważasz, że są lepsi od Ciebie, że jeszcze nie pora … nic bardziej błędnego! Oto konkurs dla Ciebie - pokaż, co potrafisz!

Zaprojektuj dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem nowych technologii, np.:
- stronę www,
- grafikę,
- animację,
- grę,
- aplikację,
- prezentację,
i… cokolwiek tylko Ci przyjdzie do głowy i pokaż nam!

Akademia Morska w Szczecinie zapewni Ci dobrą zabawę, ciekawe nagrody (łączna wartość nagród przekracza 20 000 zł), prestiż i uznanie oraz przede wszystkim kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerami konkursu są między innymi: ComAngle, Home.pl, ITSerwis, Microsoft, NetStream, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto, Vobis.

Więcej szczegółów -> kliknij tu.
Dla maturzystów!

Wyniki egzaminów maturalnych będą przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne  do szkół – 28 czerwca 2013 r. Od tego dnia w sekretariacie szkoły  po godz. 12.00 można odbierać świadectwa  z egzaminu maturalnego.

Szczęśliwej drogi już czas…

Uczniowie klas czwartych Technikum 26 kwietnia 2013 roku zakończyli kolejny etap swojego życia. Ostatni dzień nauki szkolnej to dzień, który zostanie w pamięci każdego młodego człowieka na zawsze. Koniec kartkówek, sprawdzianów, odpytywania … w perspektywie dorosłe życie.

Z tej okazji zorganizowana została uroczystość pożegnania naszych abiturientów. Pan dyrektor – mgr inż. Józef Caus powitał wszystkich zgromadzonych, podsumował wspólne spędzone 4 lata pracy: czas kształtowania charakterów, rozwijania talentów, zdobywania wiedzy. Przypomniał także o zbliżających się egzaminach, wierząc w sukces uczniów klas czwartych.


Następnie odbyło się wręczenie nagród książkowych przez dyrekcję i wychowawców. Odebrali  je uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce, a także odnosili sukcesy  w konkursach, olimpiadach, sporcie.

Szkołę z wyróżnieniem ukończyło 4 uczniów: Dominika Guzin z  klasy IV a ,Wojciech Kaleta, Adam Sprot i Daniel Mol z klasy IVc.


Uczniowie młodszych klas przygotowali część artystyczną. Klasa Ia, czyli Katarzyna Iker, Błażej Burek i Wojciech Wachowski wystąpili w wesołym skeczu „Romeo i Julia”, zapraszając do zabawy całą publiczność. Na koncert  wokalno-instrumentalny zaprosili Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura z klasy III a Technikum oraz Kamil Wysocki z klasy II b ZSZ wraz z nauczycielem  - mgr. Rafałem Kamińskim. Po uśmiechach i brawach dało się poznać, że występ naszym maturzystom bardzo się podobał.

Pamiątkowe zdjęcia, podziękowania, ciepłe słowa wychowawców, nauczycieli,  rodziców oraz upominki od uczniów klas III Technikum wywołały u niejednego maturzysty łezkę wzruszenia. I tak oto zakończył się kolejny etap w życiu absolwenta IV klasy Technikum. Teraz czeka na każdego z nich dorosłe, samodzielne życie.

Trzymamy kciuki, życząc powodzenia w nadchodzących egzaminach...


Zapraszamy do posłuchania występu naszego
szkolnego zespołu muzycznego.

Więcej zdjęć z akademii znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!