Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Szczęśliwej drogi już czas…

Uczniowie klas czwartych Technikum 26 kwietnia 2013 roku zakończyli kolejny etap swojego życia. Ostatni dzień nauki szkolnej to dzień, który zostanie w pamięci każdego młodego człowieka na zawsze. Koniec kartkówek, sprawdzianów, odpytywania … w perspektywie dorosłe życie.

Z tej okazji zorganizowana została uroczystość pożegnania naszych abiturientów. Pan dyrektor – mgr inż. Józef Caus powitał wszystkich zgromadzonych, podsumował wspólne spędzone 4 lata pracy: czas kształtowania charakterów, rozwijania talentów, zdobywania wiedzy. Przypomniał także o zbliżających się egzaminach, wierząc w sukces uczniów klas czwartych.


Następnie odbyło się wręczenie nagród książkowych przez dyrekcję i wychowawców. Odebrali  je uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce, a także odnosili sukcesy  w konkursach, olimpiadach, sporcie.

Szkołę z wyróżnieniem ukończyło 4 uczniów: Dominika Guzin z  klasy IV a ,Wojciech Kaleta, Adam Sprot i Daniel Mol z klasy IVc.


Uczniowie młodszych klas przygotowali część artystyczną. Klasa Ia, czyli Katarzyna Iker, Błażej Burek i Wojciech Wachowski wystąpili w wesołym skeczu „Romeo i Julia”, zapraszając do zabawy całą publiczność. Na koncert  wokalno-instrumentalny zaprosili Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura z klasy III a Technikum oraz Kamil Wysocki z klasy II b ZSZ wraz z nauczycielem  - mgr. Rafałem Kamińskim. Po uśmiechach i brawach dało się poznać, że występ naszym maturzystom bardzo się podobał.

Pamiątkowe zdjęcia, podziękowania, ciepłe słowa wychowawców, nauczycieli,  rodziców oraz upominki od uczniów klas III Technikum wywołały u niejednego maturzysty łezkę wzruszenia. I tak oto zakończył się kolejny etap w życiu absolwenta IV klasy Technikum. Teraz czeka na każdego z nich dorosłe, samodzielne życie.

Trzymamy kciuki, życząc powodzenia w nadchodzących egzaminach...


Zapraszamy do posłuchania występu naszego
szkolnego zespołu muzycznego.

Więcej zdjęć z akademii znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.

Uroczystości patriotyczne

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się uroczystości patriotycznych. Przy obecności pana dyrektora i sztandaru szkolnego, wszyscy odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy wiersza Ignacego Krasickiego Hymn do miłości ojczyzny oraz powitaliśmy wiosenny miesiąc piosenką Witaj Majowa Jutrzenko!

* W najbliższych dniach będzie wiele okazji do zamanifestowania naszego patriotyzmu. Obchodzić będziemy rocznice ważnych wydarzeń historycznych: Święta Pracy (1 Maja), uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kolejną rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja) oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja)

* podczas akademii odbyła się również prezentacja multimedialnych prac naszych uczniów (wyniki konkursu patriotycznego zostaną ogłoszone w szkole w najbliższych dniach).

R.B.

TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ

W zeszły czwartek 18 kwietnia 2013 roku nasza BUDOWLANKA aż pękała w szwach od ogromu muzyki, tańca i energii. A wszystko dzięki rekordowej liczbie uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ”.  Konkurs zgromadził 120 młodych, pełnych pasji tancerzy z 15 szkół, nie tylko z powiatu tarnogórskiego. Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych zaprezentowało swe umiejętności 25 solistów, 8 duetów oraz 12 formacji. W sumie odbyło się 45 występów, które oceniała komisja jurorska złożona z profesjonalnych instruktorów tańca i fitnessu  w składzie : Justyna Michalska, Klaudia Sobczyk – Królik oraz Joanna Sankowska. Jury po burzliwych obradach   ustaliło następujące wyniki:

Grand Prix IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „Tańcz z Budowlanką” zdobyła formacja The Bricks z Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

Nagroda specjalna przyznana przez Dyrektora Tarnogórskiego Centrum Kultury - pana Mirosława Błaszczaka przypadła w udziale bezkonkurencyjnej uczennicy naszej szkoły Marcie Sonnenberger, która wystąpiła solo. Pozostałe rezultaty konkursu:

SOLO - szkoły gimnazjalne:
I miejsce
  -  Rafał HOWANIEC (Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach)
I miejsce
  -  Oktawia ZIOMEK (Gimnazjum nr 7 w Bytomiu)
II miejsce
  -  Angelika WINCEWICZ (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach)
II miejsce
  -  Jessica GNELA (Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Daniel WŁODARCZYK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Weronika LASZEWSKA (Gimnazjum nr 5 w Bytomiu w ZSO nr 1)

SOLO - szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Mateusz MATEJA (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Natalia WOJNAR (LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie)
III miejsce  -  Ramona NOWAK (Zespół Szkół Techniczno- Usługowych w Tarnowskich Górach)


DUETY - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Aleksandra CZEKAŁA & Mateusz MATEJA    (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Martyna GRIEGER & Weronika LISIK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce  -  Wojciech WŁODARCZYK & Dawid FLIGIEL  (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


FORMACJE TANECZNE - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  GET UP (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  DANCE TOR (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce  -  TOTAL MONKEY SQUAD (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


WYRÓŻNIENIA
White Glee Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich
PomPonShow Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy tanecznego talentu a opiekunom dziękujemy za trud włożony
w przygotowanie młodzieży.
Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.


Joanna Wiechowska
Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.
Poezja i ksiądz Twardowski w Budowlance

Piszesz wiersze do szuflady? Podziel się nimi…

Wybierz trzy i zgłoś je do konkursu!!!


W ramach XX Tarnogórskiego Konkursu imienia ks. Jana Twardowskiego zachęcamy uczniów naszej Budowlanki do wzięcia udziału w poetyckim konkursie. Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla autorów najlepszych prac. Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną opublikowane w formie tomiku poezji.

* Więcej informacji udzielą w naszej szkole nauczyciele języka polskiego i historii
* Uwaga : Termin nadsyłania prac upływa 04.05.2013r.
* zapraszamy także do udziału w spotkaniu „Biblia a inne teksty kultury” (16.05), które zakończy konkurs literacki. W tym roku szkolnym „bierzemy na warsztat” poezję księdza Jana Twardowskiego.

(Darmowe materiały dostępne u pana R. Bochynka)

R.B.

Przyjdź i TY !!!

Zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2013 do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na spotkaniu „Rejs” Marka Piwowskiego oraz jak zawsze miła atmosfera i gorąca dyskusja.

R.B.

System Porotherm Dryfix

23 kwietnia 2013r. w naszej szkole zostało przeprowadzone, przez ekspertów z firmy Wienerberger Ceramika Budowlana sp.zo.o, szkolenie połączone z pokazem techniki murowania w systemie Porotherm Dryfix. System ten pojawił się w naszym kraju po raz pierwszy w 2010r. i spowodował przełom w prowadzeniu robót murarskich. Polega on na stosowaniu pustaków szlifowanych a zamiast tradycyjnej zaprawy, zaprawy w postaci pianki.

W pokazie wzięli udział uczniowie klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej (przyszli murarze, posadzkarze i dekarze), którzy mieli możliwość zapoznać się z nową techniką w sposób praktyczny. Otrzymają oni certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Przedsięwzięcie zorganizował p. mgr inż. Jerzy Urbaniak.

Spacer po osiedlu „Przyjaźń”

W czwartek 18 kwietnia nasza młodzież z klasy 2aT (architektura krajobrazu) zaangażowała się w pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. Uczniowie wraz z nauczycielkami - panią Justyną Musik i panią. Marią Matykiewicz - wyszli na spacer po osiedlu Przyjaźń z tymi mieszkańcami DPS-u, którzy nie mogą się poruszać o własnych siłach. W wesołej atmosferze, otuleni promieniami wiosennego słońca przemaszerowali ulicami osiedla, zmierzając w stronę kapliczki przy parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Przy kapliczce był czas na odpoczynek i chwile zadumy. Następnie uczniowie odprowadzili mieszkańców DPS-u do domu. Było to kolejne wydarzenie w ramach akcji wolontariatu w "Budowlance", które udowodniło, że mieszkańcy DPS-u zawsze mogą liczyć na zaangażowanie i pomoc naszych uczniów. Co więcej, można także dostrzec, że zarówno uczniom jak i mieszkańcom wspólne obcowanie przynosi wiele radości.

TECHNIK GAZOWNICTWA - NOWY KIERUNEK W NASZEJ SZKOLE !!!


Zakończenie siatkarskich rozgrywek

We wtorek 16 kwietnia nasi siatkarze rozegrali ostatni mecz tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Niestety, dla nas zakończył się on porażką i nie awansowaliśmy do turnieju finałowego, w którym zmierzą się cztery najlepsze zespoły. Mecze fazy play-off rozgrywane były na naszej sali – padły następujące wyniki:

Budowlanka – Sempołowska 0:2
Kolejówka – Mechanik 2:0
Gastronomik – Rolnik 2:1

Skład Budowlanki: Mrozek Mateusz, Michlowicz Stanisław, Myrcik Daniel, Miszok Dawid, Pyszczek Bartłomiej, Sprot Adam, Lubos Mateusz, Gmyrek Krystian. Trener: Grzegorz Nowak.

Weekendowy Konkurs Patriotyczny

19-21 kwietnia 2013

Chcesz wygrać film „Śladami polskich archeologów” i zdobyć szóstkę z historii? Weź udział w Weekendowym Konkursie Patriotycznym!

Stwórz prezentację multimedialną (Power Point) dotyczącą polskiej flagi, polskiego hymnu narodowego i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i prześlij ją na adres rbmechanik@o2.pl (lub dostarcz na płycie CD/DVD do pokoju nauczycielskiego).
 
Zakończenie konkursu 24 kwietnia o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w stworzeniu najlepszej prezentacji w naszej Budowlance!
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!