Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Uroczystości patriotyczne

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się uroczystości patriotycznych. Przy obecności pana dyrektora i sztandaru szkolnego, wszyscy odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy wiersza Ignacego Krasickiego Hymn do miłości ojczyzny oraz powitaliśmy wiosenny miesiąc piosenką Witaj Majowa Jutrzenko!

* W najbliższych dniach będzie wiele okazji do zamanifestowania naszego patriotyzmu. Obchodzić będziemy rocznice ważnych wydarzeń historycznych: Święta Pracy (1 Maja), uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kolejną rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja) oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja)

* podczas akademii odbyła się również prezentacja multimedialnych prac naszych uczniów (wyniki konkursu patriotycznego zostaną ogłoszone w szkole w najbliższych dniach).

R.B.

TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ

W zeszły czwartek 18 kwietnia 2013 roku nasza BUDOWLANKA aż pękała w szwach od ogromu muzyki, tańca i energii. A wszystko dzięki rekordowej liczbie uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ”.  Konkurs zgromadził 120 młodych, pełnych pasji tancerzy z 15 szkół, nie tylko z powiatu tarnogórskiego. Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych zaprezentowało swe umiejętności 25 solistów, 8 duetów oraz 12 formacji. W sumie odbyło się 45 występów, które oceniała komisja jurorska złożona z profesjonalnych instruktorów tańca i fitnessu  w składzie : Justyna Michalska, Klaudia Sobczyk – Królik oraz Joanna Sankowska. Jury po burzliwych obradach   ustaliło następujące wyniki:

Grand Prix IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „Tańcz z Budowlanką” zdobyła formacja The Bricks z Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

Nagroda specjalna przyznana przez Dyrektora Tarnogórskiego Centrum Kultury - pana Mirosława Błaszczaka przypadła w udziale bezkonkurencyjnej uczennicy naszej szkoły Marcie Sonnenberger, która wystąpiła solo. Pozostałe rezultaty konkursu:

SOLO - szkoły gimnazjalne:
I miejsce
  -  Rafał HOWANIEC (Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach)
I miejsce
  -  Oktawia ZIOMEK (Gimnazjum nr 7 w Bytomiu)
II miejsce
  -  Angelika WINCEWICZ (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach)
II miejsce
  -  Jessica GNELA (Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Daniel WŁODARCZYK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Weronika LASZEWSKA (Gimnazjum nr 5 w Bytomiu w ZSO nr 1)

SOLO - szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Mateusz MATEJA (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Natalia WOJNAR (LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie)
III miejsce  -  Ramona NOWAK (Zespół Szkół Techniczno- Usługowych w Tarnowskich Górach)


DUETY - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Aleksandra CZEKAŁA & Mateusz MATEJA    (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Martyna GRIEGER & Weronika LISIK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce  -  Wojciech WŁODARCZYK & Dawid FLIGIEL  (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


FORMACJE TANECZNE - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  GET UP (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  DANCE TOR (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce  -  TOTAL MONKEY SQUAD (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


WYRÓŻNIENIA
White Glee Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich
PomPonShow Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy tanecznego talentu a opiekunom dziękujemy za trud włożony
w przygotowanie młodzieży.
Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.


Joanna Wiechowska
Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.
Poezja i ksiądz Twardowski w Budowlance

Piszesz wiersze do szuflady? Podziel się nimi…

Wybierz trzy i zgłoś je do konkursu!!!


W ramach XX Tarnogórskiego Konkursu imienia ks. Jana Twardowskiego zachęcamy uczniów naszej Budowlanki do wzięcia udziału w poetyckim konkursie. Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla autorów najlepszych prac. Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną opublikowane w formie tomiku poezji.

* Więcej informacji udzielą w naszej szkole nauczyciele języka polskiego i historii
* Uwaga : Termin nadsyłania prac upływa 04.05.2013r.
* zapraszamy także do udziału w spotkaniu „Biblia a inne teksty kultury” (16.05), które zakończy konkurs literacki. W tym roku szkolnym „bierzemy na warsztat” poezję księdza Jana Twardowskiego.

(Darmowe materiały dostępne u pana R. Bochynka)

R.B.

Przyjdź i TY !!!

Zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2013 do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na spotkaniu „Rejs” Marka Piwowskiego oraz jak zawsze miła atmosfera i gorąca dyskusja.

R.B.

System Porotherm Dryfix

23 kwietnia 2013r. w naszej szkole zostało przeprowadzone, przez ekspertów z firmy Wienerberger Ceramika Budowlana sp.zo.o, szkolenie połączone z pokazem techniki murowania w systemie Porotherm Dryfix. System ten pojawił się w naszym kraju po raz pierwszy w 2010r. i spowodował przełom w prowadzeniu robót murarskich. Polega on na stosowaniu pustaków szlifowanych a zamiast tradycyjnej zaprawy, zaprawy w postaci pianki.

W pokazie wzięli udział uczniowie klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej (przyszli murarze, posadzkarze i dekarze), którzy mieli możliwość zapoznać się z nową techniką w sposób praktyczny. Otrzymają oni certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Przedsięwzięcie zorganizował p. mgr inż. Jerzy Urbaniak.

Spacer po osiedlu „Przyjaźń”

W czwartek 18 kwietnia nasza młodzież z klasy 2aT (architektura krajobrazu) zaangażowała się w pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. Uczniowie wraz z nauczycielkami - panią Justyną Musik i panią. Marią Matykiewicz - wyszli na spacer po osiedlu Przyjaźń z tymi mieszkańcami DPS-u, którzy nie mogą się poruszać o własnych siłach. W wesołej atmosferze, otuleni promieniami wiosennego słońca przemaszerowali ulicami osiedla, zmierzając w stronę kapliczki przy parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Przy kapliczce był czas na odpoczynek i chwile zadumy. Następnie uczniowie odprowadzili mieszkańców DPS-u do domu. Było to kolejne wydarzenie w ramach akcji wolontariatu w "Budowlance", które udowodniło, że mieszkańcy DPS-u zawsze mogą liczyć na zaangażowanie i pomoc naszych uczniów. Co więcej, można także dostrzec, że zarówno uczniom jak i mieszkańcom wspólne obcowanie przynosi wiele radości.

TECHNIK GAZOWNICTWA - NOWY KIERUNEK W NASZEJ SZKOLE !!!


Zakończenie siatkarskich rozgrywek

We wtorek 16 kwietnia nasi siatkarze rozegrali ostatni mecz tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Niestety, dla nas zakończył się on porażką i nie awansowaliśmy do turnieju finałowego, w którym zmierzą się cztery najlepsze zespoły. Mecze fazy play-off rozgrywane były na naszej sali – padły następujące wyniki:

Budowlanka – Sempołowska 0:2
Kolejówka – Mechanik 2:0
Gastronomik – Rolnik 2:1

Skład Budowlanki: Mrozek Mateusz, Michlowicz Stanisław, Myrcik Daniel, Miszok Dawid, Pyszczek Bartłomiej, Sprot Adam, Lubos Mateusz, Gmyrek Krystian. Trener: Grzegorz Nowak.

Weekendowy Konkurs Patriotyczny

19-21 kwietnia 2013

Chcesz wygrać film „Śladami polskich archeologów” i zdobyć szóstkę z historii? Weź udział w Weekendowym Konkursie Patriotycznym!

Stwórz prezentację multimedialną (Power Point) dotyczącą polskiej flagi, polskiego hymnu narodowego i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i prześlij ją na adres rbmechanik@o2.pl (lub dostarcz na płycie CD/DVD do pokoju nauczycielskiego).
 
Zakończenie konkursu 24 kwietnia o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w stworzeniu najlepszej prezentacji w naszej Budowlance!
Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy

18 kwietnia uczniowie klasy IIb technikum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy organizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych.

W rywalizacji wzięło udział 12 placówek o profilu budowlanym z województwa śląskiego Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Blasczok, Marcel Janus, Bartłomiej Lipiński i Łukasz Danisz. W zespołach dwuosobowych zdobyli odpowiednio V i IX miejsce. Gratulujemy udanego debiutu i trzymamy kciuki za rok.


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!