Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


"DEZEBERIADA"

W szkole  został przeprowadzony konkursu z języka  niemieckiego pt.”DEZEBERIADA”, który składał się z dwóch etapów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą państw  europejskiego obszaru językowego, doskonalenie sprawności językowych, motywowanie uczniów do samodzielnej pracy. Uczestniczyć w konkursie mogli wszyscy uczniowie klas technikum, nie tylko najlepsi, by sprawdzić swoje kompetencje językowe. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych, drugich ,trzecich. Do II etapu zakwalifikowały się cztery osoby. Zwycięzcą konkursu został Tomasz Kandzia, natomiast  Izabella Skrzypczyk oraz Karolina Królewska zajęły II  miejsce.

Szczęśliwym zwycięzcom -   „ Herzlichen Glückwunsch!!!”


"I Ty możesz zostać ratownikiem"

W dniu 10.04.2013r. w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs " I Ty możesz zostać ratownikiem".

W konkursie uczestniczyło 25 zespołów trzyosobowych z całego Śląska m.in. Będzin, Brynek, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie i Tarnowskie Góry.
Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez Monikę Waligórę w składzie: Danuta Cieśla, Magdalena Strzykała oraz Krzysztof Musik z klasy 2 A T, którzy uplasowali się na XII miejscu.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej lider drużyny rozwiązywał test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Natomiast w części praktycznej cała drużyna, miała do pokonania trzy zadania zainscenizowane. Jedno z nich polegało na prawidłowym wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby dorosłej, kolejne ewakuację poszkodowanego po wypadku samochodowym oraz ułożenie kobiety ciężarnej w pozycji bezpiecznej.

Uczniom gratulujemy!

„Znam Konstytucję”

W marcu 2013r. w Zespole Szkół Budowlano - Architektonicznych odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o ustroju państwa polskiego „Znam Konstytucję”. Uczestnikami konkursu było 136 uczniów technikum, którzy odpowiadali na 20 pytań testowych.

Szczegóły i wyniki znajdziesz tu ->
wyniki konkursu

Konkurs Recytatorski

Nasi artyści 14 marca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach odbyły się eliminacje powiatowe 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wśród wykonawców turnieju recytarskiego i turnieju poezji śpiewanej znaleźli się także nasi uczniowie: Dominika Goceł – uczennica klasy 2a Technikum oraz Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura z klasy 3 a Technikum.

Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!


Wiadomość z ostatniego "Gwarka"

Turniej gier komputerowych

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych organizuje Turniej Counter Strike 1.6. Rozgrywka odbędzie się w systemie 5v5. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału. 

Data turnieju: 12 kwiecień 2013 r.

W zgłoszeniu prosimy podać:
- nazwę drużyny
- imię, nazwisko i klasę wszystkich graczy

Aby wziąć udział należy skontaktować się z nauczycielem informatyki RKaminskiInf@wp.pl lub uczniami klasy 1aT: Mateuszem Pogodą, Maciejem Jendrkiem i Wojtkiem Wachowskim.

Do zobaczenia !!!
„TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2013”

Zapraszamy na IV międzyszkolny konkurs tańca nowoczesnego

„TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2013”

Wszystkie informacje w regulaminie oraz w karcie zgłoszenia do pobrania poniżej.

Cenna pamięć

Na zajęciach prowadzonych 25 marca przez panią Joannę Żytę z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie maturzyści poznawali i ćwiczyli techniki szybkiego zapamiętywania. Oj! Przyda się dobra pamięć w maju.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W poniedziałek 25 marca uczniowie klas maturalnych udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Na Jasnej Górze uczniowie mieli okazję, aby:
  • zwiedzić bastion św. Rocha;
  • odmówić drogę krzyżową stacjami wykonanymi przez wybitnego artystę Jerzego Dudę-Gracza;
  • skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania;
  • wziąć udział we mszy św. w Kaplicy Matki Bożej w intencji wszelkich łask bożych na czas przygotowania oraz przystąpienia do egzaminu maturalnego;
  • wspólnie pobyć ze sobą przy kawie i ciastku.
Wzmocnieni modlitwą i sakramentami nasi maturzyści zabierają się do ciężkiej pracy. Powodzenia.


Porady eksperta drogowego

W dniach 15, 18 i 20 marca we wszystkich klasach odbywały się lekcje pt. „Stop! Czy jestem bezpieczny(a) na drodze?”. Pan Janusz Sowa z Centrum Kształcenia Zawodowego w Bytomiu udzielał bardzo przydatnych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. We współpracy z  CKZ w dalszym ciągu będziemy realizować te zajęcia.


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!