Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


W trosce o bezpieczeństwo… nie tylko wiosną

W pierwszy dzień wiosny, czyli  w czwartek  21.03.2013 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa SKODA AUTOLAB w Czeladzi. Dowiedzieli się tam min.:
  • jak działają najnowsze systemy bezpieczeństwa,
  • jak przygotowywać się do bezpiecznej podróży,
  • jak jeździć ekonomicznie samochodem,
  • jak udzielać pierwszej pomocy.
Wszyscy mieli możliwość sprawdzenia się w symulatorze dachowania i symulatorze zderzeń. Uczniowie chętnie wzięli udział w proponowanych symulacjach, co było okazja do dobrej zabawy ale też nakłoniło do refleksji nad bezpieczeństwem.
Narodowy Dzień Życia

W poniedziałek 25 marca z okazji Narodowego Dna Życia młodzież naszej szkoły miała przyjemność spotkać się z panem Jurkiem, człowiekiem, który w wieku 16 lat tak nieszczęśliwie skoczył do wody, że złamał kręgosłup. Dziś, po 23 latach od wypadku, pan Jerzy spotyka się z uczniami, by z jednej strony ostrzegać ich przed ryzykownymi zachowaniami, z drugiej zaś pokazywać, że życie – nawet pozornie przegrane – ma sens i może przynosić radość i satysfakcję. Nasz gość jest tego dowodem. Już jako „człowiek na wózku” skończył szkołę, studiował, aktywnie udziela się w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych. Pomimo wielu ograniczeń rozwija swoje pasje. W najbliższym czasie rozpoczyna kurs płetwonurkowania.

Spotkanie to wywarło na młodzieży duże wrażenie. W ich pisemnych refleksjach można było przeczytać, że bezpośredni kontakt z osobą niepełnosprawną oswaja z - nieznaną większości z nas - sytuacją. Przestajemy się bać czy czuć dystans i jesteśmy gotowi do niesienia pomocy. Kilkoro uczniów zgłosiło chęć włączenia się do wolontariatu pomagającego osobom niepełnosprawnym.
Z Budowlanki do Opola

21 marca dwie nasze uczennice – Dominika Guzin i Danuta Cieśla wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, który odbył się w Kaletach. Jego organizatorem było Gimnazjum w Kaletach, Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta w Kaletach, Studenckie Koło Naukowe Językoznawców oraz Studenckie Koło Naukowe Onomastów działające przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego.

Link do strony

MATURA ! I CO DALEJ ?

W ostatnich dniach naszym maturzystom zaprezentowały się dwie kolejne uczelnie wyższe naszego regionu. W poniedziałek 18 marca swoją ofertę przedstawiła Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Natomiast w środę 20 marca bardzo ciekawym wykładem z zakresu przedsiębiorczości zainteresowała uczniów klas czwartych przedstawicielka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu (Wydział Zamiejscowy w Tarnowskich Górach).


Przyłącz się do Dyskusyjnego Klubu Filmowego w naszej szkole! :)Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Klubu Filmowego – w czwartki o godzinie 15.00 do sali nr 15.

> Zobacz film
> Włącz się do dyskusji
> Poznaj sympatyczne osoby, które mijasz na szkolnym korytarzu
> Wyjdź do kina
> Odbierz nagrody (szczegóły: tylko w Klubie Filmowym)

W najbliższy czwartek 21 marca „Duże zwierzę” w reż. Jerzego Stuhra

prowadzący : mgr Ryszard Bochynek


* program jest oparty o Filmotekę Szkolną, która powstała z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Targi edukacyjne

W dniu 19 marca 2013r. młodzież klas maturalnych wzięła udział w XV Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w katowickim spodku. Podczas targów maturzyści mieli okazję odwiedzić aż 64 stoiska wystawowe, w tym znanych i cenionych uczelnie (m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Wrocławska, Politechnika Opolska, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i wiele innych).

"Złota Kielnia"

W dniu 09.03.2013 odbyły się finały okręgowe XLII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". Uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju w okręgu II w Gliwicach, współzawodniczyli tam  w następujących zawodach: posadzkarz, stolarz, murarz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a ZSZ Grzegorz Gembczyk i Marek Kołodziej oraz kl.III ZSZ Piotr Koloch, Mateusz Lamla, Piotr Barwinek i Tomasz Krywalski. Turniej składał się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała zadania testowe z wiedzy zawodowej oraz z podstaw przedsiębiorczości. Część praktyczna polegała na rozwiązania zadania problemowego. Wszyscy uczniowie dobrze się zaprezentowali.
Daj szansę na życie sześcioletniej dziewczynce, małej siostrzyczce naszego ucznia.

Eliza ma już 6 lat, to 6 lat nieustannej walki o zdrowie i życie. Dzięki ponad ludzkim staraniom kardiologów i kardiochirurgów oraz opatrzności Boga Eliza wbrew naturze może żyć z połową serduszka. Niestety jej stan ostatnio znacznie się pogorszył. Lekarze zgodnie orzekli, że jej życie może uratować operacja kardiochirurgiczna, dla niej to już czwarta. Operacja musi być wykonana za granicą. Liczy się czas i każda złotówka. Pomóż przekazując 1% podatku.

KRS 0000244626 z dopiskiem DLA ELIZY

Budowlanka po raz trzeci z rzędu mistrzem powiatu tarnogórskiego w piłce ręcznej !!!!!!

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych po raz trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo powiatu tarnogórskiego. Zawody odbyły się w dniu 05.03.2013 w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. W tym roku, turniej ten zgromadził rekordową liczbę drużyn, bo aż 9. Pierwsze dwie fazy turnieju to fazy pucharowe gdzie przegrywający odpadają. W pierwszym mieczu „ Budowlanka ” gładko wygrała  z LO im. Stanisława Staszica wynikiem 10:3, w drugim meczu po dogrywce pokonaliśmy Zespół Szkół Gastronomiczno -  Hotelarskich 7:5. W kolejnym etapie rozgrywek do finałowej grupy awansowały następujące zespoły:
  1. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
  3. Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych

Wyniki tej fazy :
„ Kolejówka ”  - „ Budowlanka ” 4:6
„ Mechanik ” - „ Kolejówka ” 6:4
„ Budowlanka ” - „ Mechanik ” 7:5


Klasyfikacja końcowa zawodów

  1. Zespół Szkół Budowlano – Architektoniczny
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
  3. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych

W dniu 08.03.2013 w Zespole Szkół w Pawonkowie odbył się mecz o mistrza rejonu tarnogórsko – lublinieckiego. W meczu tym Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych spotkał się z Zespołem Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu.

W ostatecznym i bardzo zaciętym meczu dwoma punktami wygrała „Budowlanka” zdobywając tym samym mistrza rejonu i awansując do półfinałów wojewódzkich.   
Czworonożny wykrywacz

W poniedziałek 11 marca uczniowie wysłuchali  prelekcji przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach na temat zagrożeń związanych z narkotykami. Policjant opowiedział o działaniach prewencyjnych  a przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach zademonstrowali młodzieży,  jak ich specjalnie szkolony pies rasy labrador wykrywa narkotyki. Profesjonalny pokaz powinien być przestrogą dla młodych ludzi i ostrzegać ich przed kontaktem z tymi niebezpiecznymi dla życia i zdrowia substancjami. Poza tym wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat zadań i działalności Straży Granicznej.

Dziękujemy przedstawicielom Policji i Straży Granicznej
za przeprowadzone zajęcia !!!


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!