Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Spotkanie z rodzicami

21.03.2013r. o godz. 16.30 odbędą się spotkania z wychowawcami rodziców klas IV technikum dotyczące klasyfikacji końcowo rocznej.

21.03.2013r. w godz. od 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje (spotkania indywidualne) rodziców pozostałych klas nauczycielami.

"I Ty możesz zostać ratownikiem"

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie z pierwszej pomocy proszone są o zgłoszenie się do p. Moniki Waligóry do 22.03.2013 (wtorek). Konkurs składa się z dwóch części (teoretycznej i praktycznej) w której bierze udział drużyna składająca się z trzech osób.

Ogólnopolski konkurs „Sprawny w Zawodzie”- Stolarz

W dniu 07.03.20.13 w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się 16 już konkurs „Sprawny w zawodzie” - Stolarz. Tegoroczny konkurs był wyjątkowy ponieważ, miał on zasięg ogólnopolski.

Konkurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmowała test trwający jedną godzinę.

Część praktyczną odejmował trzy etapy:
  • Etap I – polegał na wykonaniu za pomocą narzędzi ręcznych określonego przedmiotu zgodnie z dokumentacją techniczną.
  • Etap II – to dokładnie określone eksponatów oraz rozpoznanie materiałów i gatunków drewna
  • Etap III – polegał na wykonaniu określonych zadań z użyciem elektronarzędzi

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z kl III Z z grupy stolarz. Piotr Koloch, Mateusz Lamla, Piotr Olszok. Każdy uczeń wykonywał swoje zadania indywidualnie  i tak też został oceniony.

ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO – ARCHITEKTONICZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH
SERDECZNIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W 
KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ1. Cele konkursu:

- kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej,
- popularyzacja śląskiego dziedzictwa kulturowego,
- pobudzanie aktywności twórczej.

czytaj całość »Spotkanie poetycko - muzyczne

7 marca 2013r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbyło się poetycko – muzyczne spotkanie przygotowane w ramach realizacji prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie ZSBA: Adrianna Ziaja, Wioletta Gad, Sonia Ogrodnik, Milena Buda, Paweł Danielczyk, Kamil Wolnik.

Więcej na stronie - kliknij tu.
Szkolna sieć bezprzewodowa

Zachęcamy wszystkich uczniów do testowania zmodernizowanej w czasie ferii zimowych sieci WiFi.

Powodzenia !!!
Dla Maturzystów

Weryfikacja danych maturalnych przez zdających będzie możliwa do 28 lutego br. na stronie www.oke.jaworzno.pl. Dane do logowania można odebrać w sekretariacie szkoły.
Zdjęcia ze studniówki 2013

Zapraszamy do naszej galerii -> kliknij
UWAGA KONKURS !!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na logo/banner promujący kierunek Technik Gazownictwa, który będzie otwarty w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014.

Mamy nadzieję, że stworzony przez Was znak graficzny dodatkowo zachęci gimnazjalistów do podjęcia nauki w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie.

czytaj całość »Szkolny Turniej Siatkówki

W czwartek 7 lutego w naszej szkole odbył się turniej siatkówki. Do zawodów zgłosiło się wszystkie 10 klas będących w ten dzień w szkole: I AT, I BT, I AZ, II AT, II BT, III AT, III BT, IV AT, IV CT i pomysłodawcy zawodów - IV BT.

Drużyny zostały podzielone na 3 grupy. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji i emocjonującej, dobrej  grze awans  z grupy A do półfinałów wywalczyły klasy: II BT i IV BT, z grupy B - III BT, z grupy C - IV CT.


W półfinałach padły następujące wyniki: IV BT – III BT 2:0, IV CT – II BT 2:0.


W meczu o 3. miejsce lepsza od III BT okazała się klasa II BT, a w finałowym pojedynku zmierzyły się klasy maturalne - IV B i IV C.


Pierwszego seta wygrała IV BT, jednak w drugim sporą przewagę w końcówce partii uzyskała klasa IV CT. Wydawało się, że o wygranej w turnieju zadecyduje tie-break, jednak drużyna IV B zdołała obronić kilka piłek setowych i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, kończąc mecz zwycięstwem 2:0, które długo i bardzo głośno świętowała!


Gratulacje dla klasy IV  BT (w składzie: Dawid Miszok, Bartłomiej Pyszczek, Dariusz  Broncel, Sebastian Paliga, Jakub Jonczyk, Michał Młotek i Kamil Piotrowiak – masażysta) za kolejne wygrane szkolne zawody i dla wszystkich pozostałych drużyn za wspaniałą walkę i sportową postawę na boisku.

Klasyfikacja końcowa:
1. IV BT
2. IV CT
3. II BT


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!