Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


KLASOWE WYJŚCIE DO ZAMKU TARNOWICE STARE W DNIU 18.01.2013 r.

Klasa II b technikum udała się, aby zobaczyć pierwotną siedzibę tarnogórskich państw znajdującą się w Tarnowicach Starych. Dzięki pani przewodnik poznaliśmy tajniki zamku „Wrochem”, który powstał w średniowieczu w XVI wieku. Zamek był rozbudowywany aż do XIX wieku, kiedy dobudowano ostatnie skrzydło zamykające dziedziniec. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili umeblowane wnętrze zamku oraz wystawy pokazujące przedmioty pochodzące z różnych okresów (od średniowiecza do przedmiotów wytwarzanych współcześnie). Podczas zwiedzania była możliwość obejrzenia również biblioteki, w której znajdowały się m.in. białe kruki. Największy entuzjazm wywołał wśród uczniów wypchany niedźwiedź, pas cnoty oraz makieta kolejki elektrycznej. Zwieńczeniem pobytu w zamku była herbata w zamkowej kawiarence. Wnioskując z opinii uczniów wycieczkę można zaliczyć do udanych.

Stanisław Michlowicz kl. IIb


Z myślą o przyszłości !!!

30 stycznia wszyscy maturzyści mieli okazję wziąć udział w warsztatach na temat: „Jak się przygotować do prezentacji maturalnej z języka polskiego?” . Wykładowcy Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach udzielili uczniom fachowych rad dotyczących zasad tworzenia dobrej prezentacji, poruszyli przy tym tak ważne kwestie jak mowa ciała i ochrona praw autorskich.


Wyprawa do podziemi…

W dni 29 stycznia nasi uczniowie w nagrodę za udział w Pochodzie Gwarkowskim zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej na wycieczkę po nowym muzeum górnictwa w Kopalni Srebra oraz zjazd do podziemi.

Tam, 40 metrów pod powierzchnią, przeszliśmy chodnikami turystyczną trasę od szybu Anioł przez podszybia Szczęść Boże i Żmija. Część trasy - sztolnię wodną - przepłynęliśmy łodziami – mówią zadowoleni uczestnicy.

Troszkę trzeba się było pochylać, zwłaszcza w Niskim Chodniku, ale hełmy na głowach okazały się twardsze niż dolomitowa skała. Jeszcze twardsi musieli być jednak górnicy poszukujący podziemnych skarbów, czyli kruszców srebra i ołowiu.


Zawody

Zajęcia z siatkówki dziewczyn znajdziesz w naszej galerii – kliknij tu.

Powiatowy Noworoczny Konkurs Piosenki

W ubiegły piątek – 25 stycznia br. w Centrum Edukacji Ekonomiczno_Handlowej w Tarnowskich Górach odbył się Konkurs Piosenki Noworocznej pod patronatem Powiatowej Reprezentacji Młodzieży zorganizowany przez Starostwo Powiatowe.  W konkursie uczestniczyło 11 szkół  ponadgimnazjalnych  z naszego miasta.

Budowlankę reprezentowała Agnieszka Smaruń oraz Bartłomiej Machura – uczniowie klasy III a Technikum. Agnieszka zaśpiewała piosenkę LMFAO „Sexy and I know it”  z akompaniamentem gitarowym Bartka, który stworzył do tej kompozycji własną aranżację. Serdecznie gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.                          

Z podziękowaniem za uczestnictwo i zaangażowanie
                                                                                                                           Dyrekcja oraz nauczyciele !!!


Wybiegał srebro!

Kamil Piotrowiak, uczeń klasy IVb Technikum Budowlanego zajął II  miejsce na dystansie 60m  w  Halowych  Mistrzostwach  Śląska w lekkiej atletyce, które odbyły  się 19.01.2013 r. w Brzeszczach.

Gratulujemy srebrnego medalu i tytułu wicemistrza śląska seniorów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.


Konkurs
Nowy plan lekcji

Od dnia 14.01.2013 obowiązuje nowy plan lekcji. Proszę o zapoznanie się ze zmianami.
Informacja

Dnia 22 stycznia 2013 (wtorek)  o godz. 16.30 odbędzie sie spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas.

Życzenia Bożonarodzeniowe


Niech ten czas zbliżających się Świąt

napełni wszystkie serca prawdziwą miłością i pokojem.

Niech da siły do pracy i odwagę do pokonywania wszelkich trudności.


Życzymy spełnienia marzeń, radości na każdy dzień

oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Niech nam wszystkim towarzyszy nadzieja na lepsze jutro,

a Nowy Rok niech przyniesie szczęście i pomyślność.

Wszystkim Pedagogom, Pracownikom, Uczniom,
Rodzicom i Przyjaciołom naszej szkoły


życzy Dyrekcja


Konkurs
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Jasełka to piękna tradycja, która przypomina historię narodzin Pana. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki Marii Matykiewicz przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe.

Po przedstawieniu odbyły się wigilie klasowe, były ciepłe życzenia, śpiew kolęd i konkursy. Całość stanowi idealny wstęp do świąt, które spędzimy z naszymi rodzinami.

Zdjęcia z jasełek - kliknij tu.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!