Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


MATURA 2015

4 maja, jak w całym kraju -  tak i w naszej szkole, zaczęły się egzaminy maturalne, które potrwają prawie cały miesiąc. Prawie 50 absolwentom technikum budowlanego i technikum architektury krajobrazu życzymy powodzenia !

Link do zdjęć -> kliknij tu
Zebranie z rodzicami

 W dniu 21 maja 2015 r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.   
Zmiana planu lekcji

Od 4 maja obowiązuje zmieniony plan lekcji!
TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2015

 We wtorek  14 kwietnia 2015 roku nasza „BUDOWLANKA” aż pękała w szwach od ogromu muzyki, tańca i energii. A wszystko dzięki  uczestnikom V Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ”.  Konkurs zgromadził 62 młodych, pełnych pasji tancerzy z  10 szkół nie tylko z powiatu tarnogórskiego. Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych zaprezentowało swe umiejętności 7 solistów, 6 duetów oraz 7 formacji. W sumie 20 występów, które oceniała profesjonalna komisja jurorska w składzie : Justyna Michalska, Marta Sonnenberger oraz Joanna Sankowska.  W przerwie uczestnicy mieli okazję podziwiać pokaz  grupy tanecznej TESS I oraz popis jednej z jurorek- Marty. Jury po burzliwych obradach  ustaliło następujące wyniki:

GRAND PRIX IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ” zdobyła formacja „WHITE GLEE” z Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich


SOLO

I miejsce Angelika WINCEWICZ (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
I miejsce Nikola ROGACZEWSKA (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach)
II miejsce Daria DUDA (Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach)
II miejsce Klaudia WATOŁA (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce Klaudia JACKIEWICZ (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce Joanna WIŚNIEWSKA (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach)

DUETY

I miejsce Klaudia WATOŁA & Dominika JENCZEK (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
II miejsce Dominika ULICZKA & Maja KUDER (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach)
II miejsce Agnieszka DUDA & Julia MICHALSKA (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce Klaudia JACKIEWICZ & Dominika BACIA (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)

FORMACJE TANECZNE

I miejsce THE BRICKS (Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych)
II miejsce GREASE (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce TOTAL MONKEY SQUAD (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)

Link do zdjęć -> kliknij tuPowiatowy Turniej Humanistyczny

Agnieszka Brzezina i Martyna John, uczennice klasy II a T, reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Humanistycznym, który został przeprowadzony 14 kwietnia br. w IILO w Tarnowskich Górach. Tegoroczny konkurs odbywał się pod wspólnym dla części literackiej i ortograficznej tytułem: „Adam Mickiewicz. Wiesz(-cz) czy nie wiesz(-cz)? W 160 rocznicę śmierci poety.”
Powiatowa Liga Siatkówki

Bez awansu do finałów zakończyliśmy udział w tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po wygranych z Nakłem, Chemikiem i Brynkiem w drugiej części rundy zasadniczej uplasowaliśmy się na czwartym miejscu w tabeli (na 9 drużyn) i w fazie play-off trafiliśmy na Staszic, który zajmował piąte miejsce. Mimo, że przegraliśmy z nimi kilkanaście dni wcześniej, liczyliśmy iż w meczu decydującym o wejściu do finałowej czwórki uda nam się zrewanżować, jednak stało się inaczej – porażka 0-2 z mistrzem powiatu zakończyła nasze marzenia o finałach.
W składzie drużyny byli: Adam Kłaczka i Marcin Labus I T, Olaf Michalik i Marcin Wiktor II AT, Dawid Chrzanowski i Mateusz Klof II BT, Mateusz Pogoda III AT, Łukasz Pradelok III Z, Bartosz Ditrich, Łukasz Marczok i Wojciech Czajka IV AT, Stanisław Michlowicz IV BT.
Bliskie spotkanie z mamutami.

20 kwietnia 2015r. grupa budownictwa kl. IIIa T wzięła udział w wycieczce na Politechnikę Śląską w Gliwicach na Wydział Górnictwa i Geologii w ramach którego funkcjonuje Muzeum Geologii i Złóż. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zbiory kopalin użytecznych z całego świata, a także wspaniałe kolekcje minerałów skał i skamielin występujących w skorupie ziemskiej. Wśród których godna zauważenia i polecenia, z uwagi na swoiste piękno: sposób wykształcenia, barwę, przeźroczystość, połysk i blask jest kolekcja druz kryształów: kwarcu, ametystu, fluorytu, gipsu, kalcytu, soli oraz kamieni półszlachetnych i dekoracyjnych: agatów (w tym słynne okazy z Brazylii), jaspisów, obsydianu, malachitu, azurytu i innych. Warto też wspomnieć o okazach, najszlachetniejszych spośród kamieni, czyli diamentów. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Życzenia Świąteczne

Wszystkim uczniom ich rodzicom i przyjaciołom szkoły  udanych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości, rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości życzą: dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.


Konkurs recytatorski

Wkrótce eliminacje do powiatowego 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy wszystkich mających zdolności artystyczne do wzięcia udziału w konkursie.

Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 14 kwietnia br. (tj. wtorek) o godz. 1000 w siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do pana Ryszarda Bochynka. Zapraszamy!

Uwaga : Termin przyjmowania kart upływa z dniem 7 kwietnia br.


Ryszard Bochynek
 
Łamigłówki językowe

Uczennice II b Technikum, Wiktoria Turek i Julia Pietrzak, wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, który odbył się 24 marca br. w Kaletach. Konkurs ten co roku  organizuje Zespół Szkół w Kaletach we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Językoznawców działającym przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Podoba nam się cel tego konkursu, którym jest podnoszenie sprawności językowej uczniów, kształtowanie świadomości mocy języka i możliwości rozszerzenia granic własnego świata przez język, przeciwdziałanie agresji językowej, a także tworzenie mody na poprawną i piękną polszczyznę. Uczestnicy tegorocznego konkursu mieli za zadanie napisać najeżone pułapkami ortograficznymi dyktando i rozwiązać test poprawności językowej. Czekamy na wyniki.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!