Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Powiatowa Liga Siatkówki

Bez awansu do finałów zakończyliśmy udział w tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po wygranych z Nakłem, Chemikiem i Brynkiem w drugiej części rundy zasadniczej uplasowaliśmy się na czwartym miejscu w tabeli (na 9 drużyn) i w fazie play-off trafiliśmy na Staszic, który zajmował piąte miejsce. Mimo, że przegraliśmy z nimi kilkanaście dni wcześniej, liczyliśmy iż w meczu decydującym o wejściu do finałowej czwórki uda nam się zrewanżować, jednak stało się inaczej – porażka 0-2 z mistrzem powiatu zakończyła nasze marzenia o finałach.
W składzie drużyny byli: Adam Kłaczka i Marcin Labus I T, Olaf Michalik i Marcin Wiktor II AT, Dawid Chrzanowski i Mateusz Klof II BT, Mateusz Pogoda III AT, Łukasz Pradelok III Z, Bartosz Ditrich, Łukasz Marczok i Wojciech Czajka IV AT, Stanisław Michlowicz IV BT.
Bliskie spotkanie z mamutami.

20 kwietnia 2015r. grupa budownictwa kl. IIIa T wzięła udział w wycieczce na Politechnikę Śląską w Gliwicach na Wydział Górnictwa i Geologii w ramach którego funkcjonuje Muzeum Geologii i Złóż. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zbiory kopalin użytecznych z całego świata, a także wspaniałe kolekcje minerałów skał i skamielin występujących w skorupie ziemskiej. Wśród których godna zauważenia i polecenia, z uwagi na swoiste piękno: sposób wykształcenia, barwę, przeźroczystość, połysk i blask jest kolekcja druz kryształów: kwarcu, ametystu, fluorytu, gipsu, kalcytu, soli oraz kamieni półszlachetnych i dekoracyjnych: agatów (w tym słynne okazy z Brazylii), jaspisów, obsydianu, malachitu, azurytu i innych. Warto też wspomnieć o okazach, najszlachetniejszych spośród kamieni, czyli diamentów. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Życzenia Świąteczne

Wszystkim uczniom ich rodzicom i przyjaciołom szkoły  udanych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości, rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości życzą: dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.


Konkurs recytatorski

Wkrótce eliminacje do powiatowego 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy wszystkich mających zdolności artystyczne do wzięcia udziału w konkursie.

Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 14 kwietnia br. (tj. wtorek) o godz. 1000 w siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do pana Ryszarda Bochynka. Zapraszamy!

Uwaga : Termin przyjmowania kart upływa z dniem 7 kwietnia br.


Ryszard Bochynek
 
Łamigłówki językowe

Uczennice II b Technikum, Wiktoria Turek i Julia Pietrzak, wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, który odbył się 24 marca br. w Kaletach. Konkurs ten co roku  organizuje Zespół Szkół w Kaletach we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Językoznawców działającym przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Podoba nam się cel tego konkursu, którym jest podnoszenie sprawności językowej uczniów, kształtowanie świadomości mocy języka i możliwości rozszerzenia granic własnego świata przez język, przeciwdziałanie agresji językowej, a także tworzenie mody na poprawną i piękną polszczyznę. Uczestnicy tegorocznego konkursu mieli za zadanie napisać najeżone pułapkami ortograficznymi dyktando i rozwiązać test poprawności językowej. Czekamy na wyniki.
Konkurs o Wiedźminie – dla miłośników literatury fantasy

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury fantasy do udziału w Konkursie Czytelniczym pod tytułem „Przypadki Geralta z Rivii”. Chętni proszeni są o pilne wpisanie się na listę uczestników u pana R. Bochynka. Finał konkursu będzie miał miejsce w siedzibie MPB w Piekarach Śląskich (eliminacje 30 kwietnia).
 
Zakres tematyczny konkursu obejmuje treść wybranych opowiadań o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego: Głos rozsądku, Wiedźmin, Ziarno prawdy, Kwestia ceny, Kraniec świata, Mniejsze zło, Ostatnie życzenie, Granica możliwości, Okruch lodu, Wieczny ogień, Trochę poświęcenia, Miecz przeznaczenia, Coś więcej.

Uwaga! Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!
 
Ryszard Bochynek
Spotkanie z rodzicami

W dniu 24 marca 2015 r. odbędzie się:

  • o godzinie 16.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas IV technikum 
  • w godzinach 16.30 - 18.00 konsultacje dla rodziców uczniów pozostałych klas technikum i zasadniczej szkoly zawodowej.
Wizyta naszego absolwenta

10 marca 2015r. w naszej szkole gościł nasz absolwent Kamil Piotrowiak. Odwiedził nas jako student psychologii a przede wszystkim jako mówca motywacyjny. Zaprezentował się młodzieży klasy IVa , IVb i IIIb w przygotowanym przez siebie wystąpieniu, które miało pokazać uczestnikom spotkania, że tak naprawdę to, co w życiu osiągniemy zależy wyłącznie od nas samych.

Byliśmy pod dużym wrażeniem. Życzymy wielu sukcesów i mamy nadzieję, że Kamil nigdy o nas nie zapomni.


V międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego "Tańcz z Budowlanką 2015"

http://www.budowlanka.tgory.pl/kartazgloszenia.doc
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W sobotę 7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach okręgowych OWiUB, odbywających się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To już XXVIII edycja najważniejszego konkursu z wiedzy ogólnobudowlanej dla uczniów technikum. Trzymamy kciuki i życzymy wysokich lokat. 
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!