Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Spotkanie z rodzicami

W dniu 24 marca 2015 r. odbędzie się:

  • o godzinie 16.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas IV technikum 
  • w godzinach 16.30 - 18.00 konsultacje dla rodziców uczniów pozostałych klas technikum i zasadniczej szkoly zawodowej.
Wizyta naszego absolwenta

10 marca 2015r. w naszej szkole gościł nasz absolwent Kamil Piotrowiak. Odwiedził nas jako student psychologii a przede wszystkim jako mówca motywacyjny. Zaprezentował się młodzieży klasy IVa , IVb i IIIb w przygotowanym przez siebie wystąpieniu, które miało pokazać uczestnikom spotkania, że tak naprawdę to, co w życiu osiągniemy zależy wyłącznie od nas samych.

Byliśmy pod dużym wrażeniem. Życzymy wielu sukcesów i mamy nadzieję, że Kamil nigdy o nas nie zapomni.


V międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego "Tańcz z Budowlanką 2015"

http://www.budowlanka.tgory.pl/kartazgloszenia.doc
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W sobotę 7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach okręgowych OWiUB, odbywających się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To już XXVIII edycja najważniejszego konkursu z wiedzy ogólnobudowlanej dla uczniów technikum. Trzymamy kciuki i życzymy wysokich lokat. 
I WIOSENNE WARSZTATY TAŃCA JAZZOWEGO „Tańcz z Budowlanką 2015”

ORGANIZATOR: Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach
TERMIN: 23.03.2015 godz 10-11 lirycal jazz oraz 24.03.2015 godz 11-12 funky jazz
MIEJSCE: Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach ul. Okrzei 3, 42-600 Tarnowskie Góry (sala gimnastyczna)

Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój do tańca. Zajęcia prowadzi JoannaWiechowska: nauczyciel wychowania fizycznego oraz wykwalifikowany instruktor tańca współczesnego i jazzowego. Na co dzień uczy wf w naszej szkole oraz prowadzi grupy „Tess I” i „Mały Tess” działające przy Tarnogórskim Centrum Kultury.W 2012 r uczestniczyła wraz z grupą „TESS” w popularnym telewizyjnym show „Mam Talent”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe zajęcia
Kontakt i zapisy: joanna.wiechowska@gmail.com  komórka 504417989
Konkurs historyczny „Tadeusz Kościuszko. Inżynier i żołnierz”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym postaci wybitnego Polaka. Zapisy do konkursu u pana R. Bochynka do 20.03.2015. Wykaż się wiedzą i zdobądź atrakcyjne nagrody. Więcej informacji przy zapisach oraz na stronie www.kosciuszko.pk.edu.pl
 
Ryszard Bochynek
Prezentacja ZSBA

Film prezentujący naszą szkołę znajdziesz pod adresem -> kliknij tu
Rekolekcje po Śląsku

Link do filmu -> kliknij tu
AKADEMIA WYKONAWCY ŚNIEŻKA

17.02.2015 r. szkołę odwiedził pan Krzysztof Maziarz, specjalista ds. szkoleń Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka, który zainicjował realizację nowatorskiego projektu Akademia Wykonawcy Śnieżka, przeznaczonego zarówno dla wykonawców jak i dla szkół. Jego celem jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi materiałami, profesjonalną wiedzą oraz umożliwienie im nabycia praktycznych umiejętności z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych. Na początku szkolenia prowadzący dokonał prezentacji firmy ŚNIEŻKA, jej obszaru działania, marki itp. Następnie zostały wprowadzone podstawowe pojęcia i terminy związane z tematyką szkolenia. W dalszej części trener przedstawiał wyroby, zasady ich doboru i stosowania w zależności od rodzaju i stanu podłoża, między innymi farby do stosowania wewnętrznego, farby o przeznaczeniu specjalnym, narzędzia do malowania. W trakcie całej prezentacji z dużym profesjonalizmem udzielał wielu cennych porad praktycznych. Na zakończenie został przeprowadzony interesujący test na plamoodporność. W szkoleniu wzięli udział uczniowie kl. IIIaT, IIIbT oraz kl. II ZSZ. Młodzież miała okazję poznać produkty czołowego producenta farb i lakierów, zasady wykonywania powłok malarskich, właściwe stosowanie narzędzi malarskich. Po przeprowadzonym szkoleniu uczniowie otrzymali firmowe prezenty. Prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, więc w ramach tego projektu odbędą się następne szkolenia.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować prowadzącemu szkolenie za bardzo ciekawe jego przeprowadzenie, a także kierownictwu FFiL ŚNIEŻKA za umożliwienie nam udziału w projekcie.

Jerzy Urbaniak
Koordynator projektu

link do zdjęć -> kliknij tu
Organizacja rekolekcji wielkopostnych 23-25.02.2015

1. Organizatorem rekolekcji wielkopostnych jest Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.
2. Uczestnictwo w rekolekcjach jest obowiązkowe dla każdego ucznia Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, który uczęszcza na lekcje religii rzymsko-katolickiej.
3. W rekolekcjach mogą uczestniczyć również uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii  a wyrażają taką wolę.
4. Organizacja rekolekcji wielkopostnych:

czytaj całość »« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!