Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Są wolne miejsca na kierunkach:

- technik architektury krajobrazu

- technik budownictwa

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Turniej Budowlany Złota Kielnia

W sobotę 17stycznia 2015 r. odbył się w Gliwicach finał okręgowy XLIV edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia. Do rywalizacji przystąpiło 134 uczniów z województwa śląskiego i małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II ZSZ, Sebastian Brzozowski, Rafał Kadłubek i Sebastian Filipczak oraz uczniowie klasy III ZSZ, Kamil Baran i Szymon Wrodarczyk. Uczniowie ci startowali w następujących zawodach: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w zakresie kwalifikacji: wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich oraz montaż systemów suchej zabudowy i murarz-tynkarz w zakresie wykonywania robót murarsko-tynkarskich. Wyniki będą znane w późniejszym terminie.

Jerzy Urbaniak

zdjęcia -> kliknij tu

NASZ ZESPÓŁ NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU BUDOWLANYM

W dniach 04 i 05 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu został przeprowadzony VI Międzynarodowy Turniej Budowlany. Patronat nad nim sprawował Starosta Raciborski a współorganizatorami byli: Wienerberger Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional, KB BLOK - Czechy oraz Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu. W turnieju wzięło udział 11 drużyn dwuosobowych. Byli to uczniowie z Opawy (Republika Czeska), Cottbus (Niemcy) oraz dziewięć drużyn z Polski, w tym z naszej szkoły. Naszą drużynę tworzyli: Jarosław Zok z klasy III ZSZ i Paweł Peła z klasy II ZSZ. Uczniowie ci wykonywali praktyczne zadania konkursowe zgodnie z przygotowaną przez organizatorów dokumentacją. Wykonywano prace w czterech systemach: aplikacja systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm Dryfix, Klinkier Terca oraz KB Blok. Komisja konkursowa oceniała dokładność wykonania, zachowanie kątów, wymiary konstrukcji, szerokość spoin, zasady wiązania oraz estetykę pracy. Osobno oceniano stosowanie zasad bhp .W klasyfikacji końcowej (decydowała suma punktów czterech konkurencji) nasz zespół zajął szóste miejsce i został wyróżniony. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny w stosowaniu przepisów bhp nasz zespół zajął trzecie miejsce. Opiekunem drużyny był mgr inż. Jerzy Urbaniak.

zdjęcia -> kliknij tu
Zemsta

„…jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”, „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba” – to chyba najsłynniejsze cytaty, pochodzące z komedii Aleksandra Fredry, pt.: „Zemsta”.  16 stycznia br. uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty przedstawili inscenizację fragmentów tego utworu, a widowisko skierowane było dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy licznie przyjechali do nas z czterech Gimnazjów: z Kamieńskich Młynów, z Kielczy oraz z Gimnazjum nr1 i 2 z  Tarnowskich Gór.

Spektakl bardzo podobał się gimnazjalistom, a cały zespół teatralny stanął na wysokości zadania, by godnie reprezentować Budowlankę. Wcześnie młodzież musiała nauczyć się sporej ilości tekstu, ćwiczyć dykcję, choreografię, przezwyciężyć tremę. I wszystko się udało – na występie nie było pomyłek, uczniowie potrafili poruszać się po scenie jak profesjonalni aktorzy, do tego wyćwiczone gesty, odpowiednia mimika, oryginalne kostiumy, to wszystko sprawiło, że mieliśmy tego dnia w szkole prawdziwy teatr.

W tym roku szkolny zespół teatralny „Arlekin” reprezentowali:


Dominik Kwarta – II a T - Cześnik Raptusiewicz

Damian Lisoń – II a T  - Rejent Milczek               -
Klaudia Topolewska – II a T - Klara
Marcin Kocot – I T - Wacław
Martyna John – II a T - Papkin
Dominika Goceł – IV a T - Podstolina
Adam Goździk – I T - Dyndalski
Olaf Michalik – II a T - murarz
Marcin Labus – I T - murarz
Stanisław Michlowicz – IV b T – obsługa techniczna
Dominika Cichoń – IV a T - zdjęcia
Natalia Bazan – I T – zdjęcia

Gratulujemy talentu i dziękujemy!

Zdjęcia -> kliknij tu
Siatkarskie rozgrywki

W listopadzie i grudniu nasza drużyna siatkarzy brała udział w międzyszkolnych zawodach.

Najpierw w ramach Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki rozegraliśmy trzy spotkania – pokonaliśmy Gastronomik 2-0, a z ZST-U  i LO im. Sempołowskiej przegraliśmy 1-2.

W składzie na tych meczach byli: Chrzanowski Dawid, Ciupka Jakub, Klof Mateusz, Kosala Sebastian z II BT, Michalik Olaf, Wiktor Marcin z II AT, Labus Marcin z I T, Michlowicz Stanisław z IV BT, Czajka Wojciech, Ditrich Bartosz, Marczok Łukasz, Wojciechowski Michał z IV AT.


W grudniu rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Juniorów, w których pokonaliśmy Brynek i LO Radzionków po 2-0 oraz ulegliśmy Kolejówce 0-2. Drużyna awansowała jednak do kolejnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie i w styczniu rozegramy pojedynek o wejście do finałowej czwórki z ZSTiO, czyli Mechanikiem.

Tym razem szkołę reprezentowali: Chrzanowski Dawid, Ciupka Jakub, Klof Mateusz, Garczarczyk Bartosz z II BT, Pradelok Łukasz z III ZSZ, Labus Marcin, Kłaczka Adam z I T, Michalik Olaf, Wiktor Marcin z II AT.

Link do zdjęć -> kliknij tu.


Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej...

W naszej szkole już od wielu dni można było wyczuć magiczna atmosferę, a to za sprawą przygotowań do szkolnych jasełek. Wzruszającą świąteczną inscenizację wystawili  uczniowie klasy  I, II a, II b oraz III a technikum pod kierunkiem katechetki, pani Marii Matykiewicz.

W szkole od wielu dni trwała też zbiórka słodkości dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach.18 grudnia uczniowie wraz z opiekunami udali się do DPS-u ze świątecznym przedstawieniem.  Podarowali też mieszkańcom zebrane słodycze, własnoręcznie zrobiony stroik oraz kartkę świąteczną. Nie zabrakło pachnącej żywej choinki, która została podarowana przez właścicieli firmy Ogrodnictwo Kazimierowicz w Tarnowskich Górach.

Nasze wizyty w zaprzyjaźnionym DPS-ie to już wieloletnia tradycja, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. To spotkanie okazało się niezwykle wzruszające,  były uśmiechy, ale i w wielu oczach zakręciła się niejedna łza.

Nasi uczniowie dostarczyli podopiecznym DPS-u wiele radości  i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

Zdjęcia -> kliknij tu
Święta do nas się zbliżają, więc uczniowie Budowlanki spektakl dla Was przedstawiają…”

Takimi słowami uczniowie klasy IIa Technikum, Agnieszka, Klaudia, Patrycja, Martyna, Hania,  Paulina,  Ala, Damian i Dominik oraz Ania i Natalia z I Technikum powitały dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili przedszkolaków z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Zaprezentowali  im zimowe przedstawienie, a po nim nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci drobnymi upominkami. Były też słodkości, a potem wspólna zabawa.

Dostarczyła ona wszystkim wiele radości, uśmiechy nie znikały z twarzy młodszych jaki i starszych.

Zawiązały się nowe serdeczne więzi.

Nasi uczniowie już planują następną wizytę w zaprzyjaźnionym  przedszkolu.

Zdjęcia -> kliknij tu
BUDOWLANKA ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „ Oddaj krew. Dołącz do honorowych dawców krwi.” Do akcji zgłosiło się 26 uczniów, którzy chcieli podzielić się swoim darem jakim jest krew. Niestety po badaniach lekarskich okazało się, że tylko 15 uczniów może zostać honorowymi dawcami. Lista uczniów została wywieszona w szkolnej gablocie.

Po raz kolejny krew oddała także pani prof. Katarzyna Rogowska-Bodnar. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Współpraca z firmą Atlas

Tarnogórska Budowlanka jako pierwsza w Polsce podjęła współpracę z firmą Atlas, dzięki czemu szkoła będzie objęta cyklem szkoleń z zakresu robót murarskich, tynkarskich i wykończeniowych. Ponad to Firma Atlas wyposaży szkołę w plansze i pomoce dydaktyczne, zapozna młodzież ze swoją ofertą, a w ramach warsztatów umożliwi uczniom ćwiczenia na własnych materiałach.
BUDOWLANKA ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „ Oddaj krew. Dołącz do honorowych dawców krwi.” Do akcji zgłosiło się 26 uczniów, którzy chcieli podzielić się swoim darem jakim jest krew. Niestety po badaniach lekarskich okazało się, że tylko 15 uczniów może zostać honorowymi dawcami. Lista uczniów została wywieszona w szkolnej gablocie.

Po raz kolejny krew oddała także pani prof. Katarzyna Rogowska-Bodnar. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Turniej Mikołajkowy

5 grudnia bawiliśmy się na  Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez samorząd szkolny wraz z opiekunami.   Turniej składał się z kilku zabawnych konkurencji , mimo to rywalizacji klas towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie  wygrała klasa II b T, czego jej serdecznie gratulujemy.

Nie zabrakło również spotkania ze Świętym  Mikołajem, który uważnie przyglądał się  konkurującym  klasom, nagradzał  grzecznych  uczniów i częstował słodkościami.

Link do zdjęć -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!