Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Nie zapomnij o terminach rekrutacji -> zobacz

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do naszej szoły zobaczysz w zakładce "rekrutacja" zobacz


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Siatkarskie rozgrywki

W listopadzie i grudniu nasza drużyna siatkarzy brała udział w międzyszkolnych zawodach.

Najpierw w ramach Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki rozegraliśmy trzy spotkania – pokonaliśmy Gastronomik 2-0, a z ZST-U  i LO im. Sempołowskiej przegraliśmy 1-2.

W składzie na tych meczach byli: Chrzanowski Dawid, Ciupka Jakub, Klof Mateusz, Kosala Sebastian z II BT, Michalik Olaf, Wiktor Marcin z II AT, Labus Marcin z I T, Michlowicz Stanisław z IV BT, Czajka Wojciech, Ditrich Bartosz, Marczok Łukasz, Wojciechowski Michał z IV AT.


W grudniu rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Juniorów, w których pokonaliśmy Brynek i LO Radzionków po 2-0 oraz ulegliśmy Kolejówce 0-2. Drużyna awansowała jednak do kolejnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie i w styczniu rozegramy pojedynek o wejście do finałowej czwórki z ZSTiO, czyli Mechanikiem.

Tym razem szkołę reprezentowali: Chrzanowski Dawid, Ciupka Jakub, Klof Mateusz, Garczarczyk Bartosz z II BT, Pradelok Łukasz z III ZSZ, Labus Marcin, Kłaczka Adam z I T, Michalik Olaf, Wiktor Marcin z II AT.

Link do zdjęć -> kliknij tu.


Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej...

W naszej szkole już od wielu dni można było wyczuć magiczna atmosferę, a to za sprawą przygotowań do szkolnych jasełek. Wzruszającą świąteczną inscenizację wystawili  uczniowie klasy  I, II a, II b oraz III a technikum pod kierunkiem katechetki, pani Marii Matykiewicz.

W szkole od wielu dni trwała też zbiórka słodkości dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach.18 grudnia uczniowie wraz z opiekunami udali się do DPS-u ze świątecznym przedstawieniem.  Podarowali też mieszkańcom zebrane słodycze, własnoręcznie zrobiony stroik oraz kartkę świąteczną. Nie zabrakło pachnącej żywej choinki, która została podarowana przez właścicieli firmy Ogrodnictwo Kazimierowicz w Tarnowskich Górach.

Nasze wizyty w zaprzyjaźnionym DPS-ie to już wieloletnia tradycja, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. To spotkanie okazało się niezwykle wzruszające,  były uśmiechy, ale i w wielu oczach zakręciła się niejedna łza.

Nasi uczniowie dostarczyli podopiecznym DPS-u wiele radości  i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

Zdjęcia -> kliknij tu
Święta do nas się zbliżają, więc uczniowie Budowlanki spektakl dla Was przedstawiają…”

Takimi słowami uczniowie klasy IIa Technikum, Agnieszka, Klaudia, Patrycja, Martyna, Hania,  Paulina,  Ala, Damian i Dominik oraz Ania i Natalia z I Technikum powitały dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili przedszkolaków z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Zaprezentowali  im zimowe przedstawienie, a po nim nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci drobnymi upominkami. Były też słodkości, a potem wspólna zabawa.

Dostarczyła ona wszystkim wiele radości, uśmiechy nie znikały z twarzy młodszych jaki i starszych.

Zawiązały się nowe serdeczne więzi.

Nasi uczniowie już planują następną wizytę w zaprzyjaźnionym  przedszkolu.

Zdjęcia -> kliknij tu
BUDOWLANKA ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „ Oddaj krew. Dołącz do honorowych dawców krwi.” Do akcji zgłosiło się 26 uczniów, którzy chcieli podzielić się swoim darem jakim jest krew. Niestety po badaniach lekarskich okazało się, że tylko 15 uczniów może zostać honorowymi dawcami. Lista uczniów została wywieszona w szkolnej gablocie.

Po raz kolejny krew oddała także pani prof. Katarzyna Rogowska-Bodnar. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Współpraca z firmą Atlas

Tarnogórska Budowlanka jako pierwsza w Polsce podjęła współpracę z firmą Atlas, dzięki czemu szkoła będzie objęta cyklem szkoleń z zakresu robót murarskich, tynkarskich i wykończeniowych. Ponad to Firma Atlas wyposaży szkołę w plansze i pomoce dydaktyczne, zapozna młodzież ze swoją ofertą, a w ramach warsztatów umożliwi uczniom ćwiczenia na własnych materiałach.
BUDOWLANKA ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „ Oddaj krew. Dołącz do honorowych dawców krwi.” Do akcji zgłosiło się 26 uczniów, którzy chcieli podzielić się swoim darem jakim jest krew. Niestety po badaniach lekarskich okazało się, że tylko 15 uczniów może zostać honorowymi dawcami. Lista uczniów została wywieszona w szkolnej gablocie.

Po raz kolejny krew oddała także pani prof. Katarzyna Rogowska-Bodnar. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Turniej Mikołajkowy

5 grudnia bawiliśmy się na  Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez samorząd szkolny wraz z opiekunami.   Turniej składał się z kilku zabawnych konkurencji , mimo to rywalizacji klas towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie  wygrała klasa II b T, czego jej serdecznie gratulujemy.

Nie zabrakło również spotkania ze Świętym  Mikołajem, który uważnie przyglądał się  konkurującym  klasom, nagradzał  grzecznych  uczniów i częstował słodkościami.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Spotkanie z rodzicami

Odbędzie się 18 grudnia 2014 (czwartek) o godz. 16.30.
Nowe reguły bezpieczeństwa szkolnej sieci bezprzewodowej

W celu uzyskania dostępu do szkolnej sieci bezprzewodowej należy wypełnić wniosek i dostarczyć go do sekretariatu. Ostateczny termin składania wniosków to 8 grudnia 2014r. (poniedziałek). Dokument należy wydrukować obustronnie i powinien być podpisany przez rodziców bądź opiekunów. Osoby, które nie złożą wniosku do poniedziałku nie będą mogły korzystać z sieci szkolnej.

http://www.budowlanka.tgory.pl/2014/wifi.pdf

Malowanie ma swój urok

04.11.2014 r.podejmowaliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Był nim pan Czesław Krzyśków, specjalista ds.szkoleń Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Przeprowadził on szkolenie dotyczące nowoczesnych technik malarskich oraz technik dekoracyjnych stosowanych w budownictwie. Akademia Technik Malarskich jest jednostką szkoleniową powołaną przez PPG Deco sp. z o. o., która prowadzi szkolenia dla wykonawców i dla szkół w zakresie technologii farb i ich zastosowań we wszelkich pracach wykończeniowych.W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas trzecich technikum oraz klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkolenie przebiegało w dwóch etapach. Pierwszy miał formę multimedialną i dotyczył zagadnień teoretycznych farb i lakierów oraz ich zastosowań. W części praktycznej prowadzący w sposób mistrzowski zaprezentował możliwości malowania różnymi narzędziami, m.in.płaskim pędzlem, szpachelką, specjalną rękawicą, uzyskując niepowtarzalny efekt. Prelegent przedstawił, w jaki sposób można stworzyć efekt dekoracyjny, używając droższych farb strukturalnych, jak również stosując zwykłe farby emulsyjne. Zaznaczył również, że efekty dekoracyjne, chcąc je w pełni wyeksponować, należy stosować z wyczuciem. Fachowe informacje podczas prezentacji zostały przedstawione w sposób nadzwyczaj ciekawy i na pewno przyczyniły się do podniesienia poziomu wiedzy naszych uczniów.
 
Jerzy Urbaniak
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!