Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Współpraca z firmą Atlas

Tarnogórska Budowlanka jako pierwsza w Polsce podjęła współpracę z firmą Atlas, dzięki czemu szkoła będzie objęta cyklem szkoleń z zakresu robót murarskich, tynkarskich i wykończeniowych. Ponad to Firma Atlas wyposaży szkołę w plansze i pomoce dydaktyczne, zapozna młodzież ze swoją ofertą, a w ramach warsztatów umożliwi uczniom ćwiczenia na własnych materiałach.
BUDOWLANKA ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „ Oddaj krew. Dołącz do honorowych dawców krwi.” Do akcji zgłosiło się 26 uczniów, którzy chcieli podzielić się swoim darem jakim jest krew. Niestety po badaniach lekarskich okazało się, że tylko 15 uczniów może zostać honorowymi dawcami. Lista uczniów została wywieszona w szkolnej gablocie.

Po raz kolejny krew oddała także pani prof. Katarzyna Rogowska-Bodnar. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
Turniej Mikołajkowy

5 grudnia bawiliśmy się na  Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez samorząd szkolny wraz z opiekunami.   Turniej składał się z kilku zabawnych konkurencji , mimo to rywalizacji klas towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie  wygrała klasa II b T, czego jej serdecznie gratulujemy.

Nie zabrakło również spotkania ze Świętym  Mikołajem, który uważnie przyglądał się  konkurującym  klasom, nagradzał  grzecznych  uczniów i częstował słodkościami.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Spotkanie z rodzicami

Odbędzie się 18 grudnia 2014 (czwartek) o godz. 16.30.
Nowe reguły bezpieczeństwa szkolnej sieci bezprzewodowej

W celu uzyskania dostępu do szkolnej sieci bezprzewodowej należy wypełnić wniosek i dostarczyć go do sekretariatu. Ostateczny termin składania wniosków to 8 grudnia 2014r. (poniedziałek). Dokument należy wydrukować obustronnie i powinien być podpisany przez rodziców bądź opiekunów. Osoby, które nie złożą wniosku do poniedziałku nie będą mogły korzystać z sieci szkolnej.

http://www.budowlanka.tgory.pl/2014/wifi.pdf

Malowanie ma swój urok

04.11.2014 r.podejmowaliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Był nim pan Czesław Krzyśków, specjalista ds.szkoleń Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Przeprowadził on szkolenie dotyczące nowoczesnych technik malarskich oraz technik dekoracyjnych stosowanych w budownictwie. Akademia Technik Malarskich jest jednostką szkoleniową powołaną przez PPG Deco sp. z o. o., która prowadzi szkolenia dla wykonawców i dla szkół w zakresie technologii farb i ich zastosowań we wszelkich pracach wykończeniowych.W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas trzecich technikum oraz klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkolenie przebiegało w dwóch etapach. Pierwszy miał formę multimedialną i dotyczył zagadnień teoretycznych farb i lakierów oraz ich zastosowań. W części praktycznej prowadzący w sposób mistrzowski zaprezentował możliwości malowania różnymi narzędziami, m.in.płaskim pędzlem, szpachelką, specjalną rękawicą, uzyskując niepowtarzalny efekt. Prelegent przedstawił, w jaki sposób można stworzyć efekt dekoracyjny, używając droższych farb strukturalnych, jak również stosując zwykłe farby emulsyjne. Zaznaczył również, że efekty dekoracyjne, chcąc je w pełni wyeksponować, należy stosować z wyczuciem. Fachowe informacje podczas prezentacji zostały przedstawione w sposób nadzwyczaj ciekawy i na pewno przyczyniły się do podniesienia poziomu wiedzy naszych uczniów.
 
Jerzy Urbaniak
Spotkanie rodziców z wychowawcami

19.11.2014 (środa) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami.
Narodowe Święto Niepodległości

13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego program artystyczny przygotowany przez p. Agnieszkę Barchan i p. Ryszarda Bochynka w całości poświęcony był temu wydarzeniu, składał się z fragmentów filmów oraz wierszy dotyczących powstania. W podróż, która choć trochę przypomniała nam tamte czasy zabrali nas uczniowie klasy IIb T: Julia Pietrzak, Kornel Krawczyk, Dawid Chrzanowski i Jakub Ciupka. Dziękujemy za ich talent i pracę jaką włożyli w przygotowanie zaprezentowanych utworów.

Szczególne podziękowania składamy również pani Małgorzacie Kuczyńskiej, która jak podczas każdego ważnego wydarzenia odbywającego się w naszej szkole, zadbała o wystrój i scenografię.

Ten dzień był także ważny dla naszych nowych uczniów. Jak co roku, podczas tej uroczystości klasy pierwsze złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Gratulujemy i serdecznie witamy w naszej małej społeczności.

Zdjęcia -> kliknij tu
Klub Młodego Przedsiębiorcy

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach został partnerem Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie i od dnia 1 października br. rozpoczął realizację projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy”.

Projekt powstał z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania biznesowe i praktycznie przygotować się do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę i umiejętności, m.in. w zakresie kreowania pomysłów biznesowych, tworzenia biznes planów, przepisów podatkowych, podstaw księgowości w przedsiębiorstwie oraz rejestracji działalności gospodarczej.

Zajęcia w ramach Klubu prowadzone będą w oparciu o metodę moderacji wizualnej, a główny nacisk położony będzie na ćwiczenie umiejętności praktycznych i samodzielne rozwiązywanie problemów.

Ponadto w ramach zajęć uczestnicy przygotują biznes plany własnej działalności gospodarczej oraz wezmą udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Wszystkie pomysły biznesowe zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników.

Zapraszamy także do odwiedzania strony internetowej projektu: www.klubtg.pl,  na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące Klubu Młodego Przedsiębiorcy.

Instytut Przedsiębiorczości jest nowatorskim podmiotem badawczo - analitycznym i usługowym. Przedmiotem działalności Instytutu jest służba na rzecz społecznej aktywności gospodarczej, z ekspozycją lokalną i regionalną.

Powyższy projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Link do zdjęć
POWIATOWA REPREZENTACJA MŁODZIEŻY NA SPORTOWO

17 października na „Orliku” przy Zespole Szkół Techniczno – Usługowych braliśmy udział w po raz pierwszy organizowanych rozgrywkach sportowych Powiatowej Reprezentacji Młodzieży pod hasłem "Sport to zdrowie".

Nasza 5-osobowa drużyna (Paulina Brzozowska, Wiktoria Turek, Dawid Chrzanowski, Jakub Ciupka, Dominik Kwarta) rywalizowała z dziewięcioma szkołami Powiatu Tarnogórskiego w konkurencjach takich jak: sztafeta biegowa, przeciąganie liny, skok w dal z miejsca, wyciskanie sztangi na ławeczce, rzuty do kosza i spisała się bardzo dobrze, jednak nie na tyle by znaleźć się w czołowej trójce. Na podium zawodów znalazły się szkoły:  ZST-E Radzionków (I miejsce), ZSA-P - Plastyk (II) i ZSTiO – Mechanik (III).

Wynik nie był jednak w tym dniu najważniejszy, lecz dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami  na świeżym powietrzu, co umożliwili wszystkim organizatorzy imprezy - opiekunowie PRM z  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Wieloprofilowego Zespół Szkół oraz Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych.

Dziękujemy!!!

Link do zdjęć
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!