Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Turniej Mikołajkowy

5 grudnia bawiliśmy się na  Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez samorząd szkolny wraz z opiekunami.   Turniej składał się z kilku zabawnych konkurencji , mimo to rywalizacji klas towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie  wygrała klasa II b T, czego jej serdecznie gratulujemy.

Nie zabrakło również spotkania ze Świętym  Mikołajem, który uważnie przyglądał się  konkurującym  klasom, nagradzał  grzecznych  uczniów i częstował słodkościami.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Spotkanie z rodzicami

Odbędzie się 18 grudnia 2014 (czwartek) o godz. 16.30.
Nowe reguły bezpieczeństwa szkolnej sieci bezprzewodowej

W celu uzyskania dostępu do szkolnej sieci bezprzewodowej należy wypełnić wniosek i dostarczyć go do sekretariatu. Ostateczny termin składania wniosków to 8 grudnia 2014r. (poniedziałek). Dokument należy wydrukować obustronnie i powinien być podpisany przez rodziców bądź opiekunów. Osoby, które nie złożą wniosku do poniedziałku nie będą mogły korzystać z sieci szkolnej.

http://www.budowlanka.tgory.pl/2014/wifi.pdf

Malowanie ma swój urok

04.11.2014 r.podejmowaliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Był nim pan Czesław Krzyśków, specjalista ds.szkoleń Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Przeprowadził on szkolenie dotyczące nowoczesnych technik malarskich oraz technik dekoracyjnych stosowanych w budownictwie. Akademia Technik Malarskich jest jednostką szkoleniową powołaną przez PPG Deco sp. z o. o., która prowadzi szkolenia dla wykonawców i dla szkół w zakresie technologii farb i ich zastosowań we wszelkich pracach wykończeniowych.W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas trzecich technikum oraz klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkolenie przebiegało w dwóch etapach. Pierwszy miał formę multimedialną i dotyczył zagadnień teoretycznych farb i lakierów oraz ich zastosowań. W części praktycznej prowadzący w sposób mistrzowski zaprezentował możliwości malowania różnymi narzędziami, m.in.płaskim pędzlem, szpachelką, specjalną rękawicą, uzyskując niepowtarzalny efekt. Prelegent przedstawił, w jaki sposób można stworzyć efekt dekoracyjny, używając droższych farb strukturalnych, jak również stosując zwykłe farby emulsyjne. Zaznaczył również, że efekty dekoracyjne, chcąc je w pełni wyeksponować, należy stosować z wyczuciem. Fachowe informacje podczas prezentacji zostały przedstawione w sposób nadzwyczaj ciekawy i na pewno przyczyniły się do podniesienia poziomu wiedzy naszych uczniów.
 
Jerzy Urbaniak
Spotkanie rodziców z wychowawcami

19.11.2014 (środa) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami.
Narodowe Święto Niepodległości

13 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego program artystyczny przygotowany przez p. Agnieszkę Barchan i p. Ryszarda Bochynka w całości poświęcony był temu wydarzeniu, składał się z fragmentów filmów oraz wierszy dotyczących powstania. W podróż, która choć trochę przypomniała nam tamte czasy zabrali nas uczniowie klasy IIb T: Julia Pietrzak, Kornel Krawczyk, Dawid Chrzanowski i Jakub Ciupka. Dziękujemy za ich talent i pracę jaką włożyli w przygotowanie zaprezentowanych utworów.

Szczególne podziękowania składamy również pani Małgorzacie Kuczyńskiej, która jak podczas każdego ważnego wydarzenia odbywającego się w naszej szkole, zadbała o wystrój i scenografię.

Ten dzień był także ważny dla naszych nowych uczniów. Jak co roku, podczas tej uroczystości klasy pierwsze złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Gratulujemy i serdecznie witamy w naszej małej społeczności.

Zdjęcia -> kliknij tu
Klub Młodego Przedsiębiorcy

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach został partnerem Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie i od dnia 1 października br. rozpoczął realizację projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy”.

Projekt powstał z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania biznesowe i praktycznie przygotować się do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę i umiejętności, m.in. w zakresie kreowania pomysłów biznesowych, tworzenia biznes planów, przepisów podatkowych, podstaw księgowości w przedsiębiorstwie oraz rejestracji działalności gospodarczej.

Zajęcia w ramach Klubu prowadzone będą w oparciu o metodę moderacji wizualnej, a główny nacisk położony będzie na ćwiczenie umiejętności praktycznych i samodzielne rozwiązywanie problemów.

Ponadto w ramach zajęć uczestnicy przygotują biznes plany własnej działalności gospodarczej oraz wezmą udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Wszystkie pomysły biznesowe zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników.

Zapraszamy także do odwiedzania strony internetowej projektu: www.klubtg.pl,  na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące Klubu Młodego Przedsiębiorcy.

Instytut Przedsiębiorczości jest nowatorskim podmiotem badawczo - analitycznym i usługowym. Przedmiotem działalności Instytutu jest służba na rzecz społecznej aktywności gospodarczej, z ekspozycją lokalną i regionalną.

Powyższy projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Link do zdjęć
POWIATOWA REPREZENTACJA MŁODZIEŻY NA SPORTOWO

17 października na „Orliku” przy Zespole Szkół Techniczno – Usługowych braliśmy udział w po raz pierwszy organizowanych rozgrywkach sportowych Powiatowej Reprezentacji Młodzieży pod hasłem "Sport to zdrowie".

Nasza 5-osobowa drużyna (Paulina Brzozowska, Wiktoria Turek, Dawid Chrzanowski, Jakub Ciupka, Dominik Kwarta) rywalizowała z dziewięcioma szkołami Powiatu Tarnogórskiego w konkurencjach takich jak: sztafeta biegowa, przeciąganie liny, skok w dal z miejsca, wyciskanie sztangi na ławeczce, rzuty do kosza i spisała się bardzo dobrze, jednak nie na tyle by znaleźć się w czołowej trójce. Na podium zawodów znalazły się szkoły:  ZST-E Radzionków (I miejsce), ZSA-P - Plastyk (II) i ZSTiO – Mechanik (III).

Wynik nie był jednak w tym dniu najważniejszy, lecz dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami  na świeżym powietrzu, co umożliwili wszystkim organizatorzy imprezy - opiekunowie PRM z  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Wieloprofilowego Zespół Szkół oraz Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych.

Dziękujemy!!!

Link do zdjęć
"Dzień Kariery w Budowlance"

22 października 2014r. w naszej szkole, w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbył się już po raz drugi „Dzień Kariery w Budowlance”.

W tym roku zorganizowaliśmy międzyszkolną imprezę wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowskich Górach, wzięło w niej udział około 200 gimnazjalistów z  Tarnowskich Gór, Rybnej i  Świerklańca.

W programie „Dnia Kariery” oprócz prezentacji: Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzionkowie „Wsparcie młodzieży przy wyborze kariery zawodowej” oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach „Rynek pracy dzisiaj i w przyszłości” znalazł się także turniej zawodoznawczy „Rozpoznaj swój zawód”, w którym rywalizowali uczniowie z 6 gimnazjów. Zwycięzcami turnieju zostali gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2. Serdecznie gratulujemy.

Podczas wspólnej zabawy uczniowie mogli poznać różne nowe zawody np. zawód groomera lub tanatopraktora, uzyskali też informacje o zmieniającym się rynku pracy i tendencjach jakie tym zmianom towarzyszą.

W IV Ogólnopolskim Tygodniu Kariery wzięli udział także nasi maturzyści, uczestnicząc w  warsztatach „Planowanie własnej kariery” , prowadzonych przez doradcę zawodowego  z Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach znacznie łatwiej będzie im podjąć decyzje zawodowe.

Link do filmu -> kliknij tu
Link do zdjęć -> kliknij tu
Dzień Edukacji Narodowej

13 października  odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły , pan Józef Caus  przypomniał o znaczeniu tego święta i roli edukacji w życiu człowieka. Uczniowie pod opieką pani profesor Elżbiety Pańty przygotowali wzruszające podziękowania dla nauczycieli oraz rozbawili wszystkich swoimi występami  artystycznymi.

Zapraszamy do galerii.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!