Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Lekcja w terenie

Formowanie krzewów na bonsai, cięcie i pielęgnacja.
Link do zdjęć -> kliknij tu
Konsultacje dla rodziców

Dnia 16 października 2014 (czwartek) w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się indywidualne konsultacje dla rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami.
Budowlańcy na Politechnice

25 września II klasa technikum odwiedziła Politechnikę Śląską. Uczniowie spędzili 2 godziny na Wydziale Budownictwa w laboratorium materiałów budowlanych. Zapoznali się tam z działaniem komór akustycznych, sprawdzali wytrzymałość betonów i dowiedzieli się w jaki sposób testuje się przydatność i właściwości materiałów budowlanych w komorach sezonowych.
Maturzyści na Salonach

25 września uczniowie klas czwartych wybrali się do Katowic na Uniwersytet Śląski,  by uczestniczyć w Salonach Maturzystów.

Podczas uroczystości otwarcia  pojawili się: prorektor ds. kształcenia i studentów, dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek, Roman Dziedzic – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, Anna Urbańczyk – przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty,  prof. dr hab. n. med. Jerzy Wojnar – prodziekan Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz inni przedstawiciele uczelni.

Profesor Ryszard Koziołek przypomniał maturzystom, że są w bardzo ważnym momencie swojego życia – decydują o własnej przyszłości. Namawiał, aby młodzi ludzie nie poprzestawali na wykształceniu średnim, ponieważ wykształcenie wyższe opłaca się - osoby z takim wykształceniem łatwiej odnajdują się na rynku pracy. Powiedział - matura, to nie kres, to punkt zwrotny – i podsumował – trzymam kciuki za świetnie zdaną maturę!


I my się podpisujemy pod tymi słowami, powodzenia!
Spektakl teatralny

25 września 2014 roku klasa II a T wybrała się wraz ze swoją wychowawczynią Panią Justyną Musik oraz Panią pedagog Agnieszką Barchan na spektakl teatralny według powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara” do Teatru Nowego w Zabrzu. Miejmy nadzieję, że po tym przedstawieniu uczniowie z wielką ochotą zaczną czytać lekturę.

Gwarki już za nami…

W niedzielę 7 września uczniowie klasy I Technikum oraz klas II a i II b Technikum pod opieką wychowawców i pani pedagog reprezentowali naszą szkołę w tradycyjnym Pochodzie Gwarków. Przygotowanie strojów i rekwizytów do tego wydarzenia rozpoczęło się jeszcze w czerwcu i byli w nie zaangażowani zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły. Kolorowe banery, napisy informujące o kierunkach kształceniach w naszej szkole, ciekawe stroje i rekwizyty, a przede wszystkim nasze uśmiechy zdobyły serca wielu widzów licznie zgromadzonych na trasie pochodu.
Zapraszamy do galerii.
Wyprawka szkolna

Niezbędne dokumenty znajdują się pod adresem
www.budowlanka.tgory.pl/2014/wyprawka.zip

Msza Święta

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września o godz. 9:30 w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. 
Kiermasz podręczników

W dniach 9-10 września w naszej bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz podręczników używanych. Zainteresowanych prosimy o przynoszenie książek do 8 września!

Zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się  1 września o godzinie 8.30
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!