Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Konferencja Rady Pedagogicznej

Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się 29.08.2014r. (piątek) o godzinie 8.00.
Egzaminy poprawkowe

Terminy egzaminów oprawkowych w sierpniu zobacz
Wolne miejsca!

Drodzy absolwenci gimnazjów, mamy jeszcze wolne miejsca do klas pierwszych.
Zapraszamy!
Msza Święta

W dniu zakończenia roku szkolnego 27 VI 2014r. o godz. 9:00 w parafii MB Królowej Pokoju odbędzie się Msza święta, na którą wszystkich uczniów i nauczycieli serdecznie zapraszamy.
„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie…”

38 absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w piątek 13 czerwca spotkało się na uroczystości zakończenia szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Pan dyrektor Józef Caus skierował do wszystkich kilka ciepłych i ważnych słów, szczególnie serdecznie podziękował zaś najbardziej wyróżniającym się uczniom i ich rodzicom.
Uczniowie przez trzy lata uczyli się w naszej szkole oraz na praktykach takich zawodów budowlanych jak stolarz, dekarz, murarz, technolog robót wykończeniowych, a tego dnia odświętni i radośni odbierali świadectwa i nagrody.
Drodzy absolwenci! Tak niedawno przekraczaliście po raz pierwszy mury tej szkoły, a już pożegnania nadszedł czas. Powodzenia w życiu…!

zdjęcia -> kliknij tu
Nowoczesne RUBI dla glazurników i dla uczniów

6 czerwca nasza szkołę odwiedził przedstawiciel hiszpańskiej firmy RUBI, pan Mariusz Machnik, który przeprowadził prezentację elektronarzędzi i narzędzi do prac glazurniczych. Firma ta produkuje wysokiej jakości wyroby współpracując z rzemieślnikami, spełnia więc ich nawet bardzo wygórowane wymagania. Pokaz skierowany był dla uczniów klasy drugiej i trzeciej zasadniczej szkoły zawodowej oraz dla klasy trzeciej technikum. Prezentacja została przeprowadzona w sposób multimedialny, po czym nastąpiło szkolenie praktyczne z zastosowaniem narzędzi i elektronarzędzi firmy. Zostały przedstawione przecinarki ręczne do płytek ceramicznych, przecinarki elektryczne do cięć prostych i ukośnych, tarcze diamentowe segmentowe i turbo do przecinania płytek ceramicznych, gresu szkliwionego i porcelanowego, klinkieru, cegły, granitu i innych materiałów, wiertła do wiercenia na mokro i na sucho, prowadnice do dokładnego wiercenia otworów, systemy szybkiego poziomowania. Celem prezentacji było zaznajomienie uczniów z nowoczesnymi systemami stosowanymi w pracach glazurniczych. Firma RUBI prowadzi szkolenia na całym świecie dla sektora budowlanego i dla szkół o profilu budowlanym, co zaowocowało szkoleniem również w naszej szkole.

Jerzy Urbaniak

zdjęcia -> kliknij tu


Egzamin zawodowy

Egzamin zawodowy:

ctap pisemny - 23.06.2014 o godzinie 12.00

etap praktyczny - 24.06.2014 o godzinie 9.00

Informacja

UWAGA!
UCZESTNICY PROJEKTU „MAM ZAWÓD MAM PRACĘ” Z OBYDWU NABORÓW


W czerwcu i lipcu będą przeprowadzane ankiety ewaluacyjne dotyczące projektu. Ankiety lub link do nich będą przesyłane drogą mailową. Proszę o poważne potraktowanie i wypełnienie ankiet, ponieważ jesteście do tego zobowiązani umową.

Wyniki turnieju

W dniu 02.06.2014 odbył się turniej w piłce nożnej z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora Szkoły.

Zawody rozegrano na obiektach MDK „ Jordan” w Tarnowskich Górach. W zawodach wzięło udział 7 klas. Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – III b TB
II miejsce – II ZSZ
III miejsce – II b TB
IV miejsce – II a TA
pozostałe klasy nie sklasyfikowane III a TA I b TB I ZSZ.

Skład zwycięskiej drużyny: Stanisław Michlowicz, Wojciech Piech, Arkadiusz Piech, Kamil Sklorz, Kamil Sołtysik, Kamil Sylwa, Aron Blazytko, Karol Stasik, Daniel Myrcik, Rafał Zorzycki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
NOWA PRACOWNIA GEODEZYJNO-PROJEKTOWA

Dzięki funduszom Unii Europejskiej baza dydaktyczna szkoły powiększyła się o wyposażenie nowej pracowni, w której będą się odbywać zajęcia z projektowania i geodezji.

Na 10-ciu stanowiskach komputerowych zainstalowano najnowsze oprogramowanie typu AutoCad i Garden Composer dla techników budownictwa i techników architektury krajobrazu. Salę wyposażono w tablicę i rzutnik multimedialny, kamerę, wizualizery, itp.

Część geodezyjna pracowni to m.in. mapy i podkłady geodezyjne oraz podstawowy sprzęt do pomiarów terenowych, jak dalmierz, ruletki, węgielnice itp.

Zapraszamy do galerii

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!