„Tarnogórscy uczniowie i nauczyciele zdobywają międzynarodowe doświadczenia” to projekt realizowany przez Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach w okresie 01.11.2024 – 31.10.2025 w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna. Projekt otrzymał numer 2024-1-PL01-KKA122-SCH-000208000 i jest dofinansowany przez Unię Europejską. Dofinansowanie działań wynosi 40280 EUR.

Głównymi celami realizowanego projektu są m.in.:

  1. podniesienie kompetencji 10 nauczycieli ZSBA w Tarnowskich Górach w zakresie efektywnego zarządzania klasą,
  2. podniesienie kompetencji kluczowych 10 uczniów ZSBA w Tarnowskich Górach poprzez udział w zagranicznej mobilności edukacyjnej w Turcji,
  3. wzrost umiejętności językowych, społecznych, organizacyjnych wśród kadry i uczniów ZSBA w Tarnowskich Górach dzięki udziałowi w międzynarodowych mobilnościach,
  4. nawiązanie współpracy międzynarodowej z zagranicznymi partnerami, wzrost znaczenia ZSBA w Tarnowskich Górach na arenie krajowej i międzynarodowej.

Nauczyciele

Nauczyciele pracujący w ZSBA w Tarnowskich Górach to osoby, które chętnie podejmują się wyzwań mających na celu wzrost ich kompetencji zawodowych. Skuteczne zarządzanie klasą to klucz do utrzymania porządku i sprawnego przebiegu lekcji. Udział w kursie pozwoli nauczycielom poznać metody radzenia sobie z różnymi sytuacjami w klasie, narzędzia skutecznego motywowania uczniów do nauki oraz rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. To umiejętności, które są niezwykle ważne dla utrzymania pozytywnej atmosfery na lekcji oraz w szkole. Nauczyciele zwiększą wiedzę jak planować lekcje, efektywnie wykorzystywać czas i monitorować postępy uczniów. Zarządzanie klasą to sztuka, która pozwala na stworzenie sprzyjającego środowiska edukacyjnego.

Uczniowie

Uczniowie ZSBA w Tarnowskich Górach chcą mieć możliwość udziału w mobilnościach edukacyjnych wzmacniających ich wiedzę i umiejętności oraz kompetencje kluczowe. Zagraniczne wyjazdy edukacyjne pozwalają właśnie na rozwój kluczowych kompetencji w zakresie roszerzonym. Uczniowie mają okazję do nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów, zwiększenia świadomości kulturowej, wzmocnienia postawy otwartości, przedsiębiorczości i inicjatywności. Przede wszystkim jednak mobilności są szansą na wzrost umiejętności społecznych (interpersonalnych), językowych, obywatelskich, organizacyjnych.

Zdobyte przez kadrę i uczniów kompetencje zostaną potwierdzone certyfikatami oraz uznawanym w całej Europie dokumentem Europass Mobilność określającym nabytą wiedzę i umiejętności. Działania zostaną poprzedzone odpowiednim przygotowaniem językowym, kulturowym i pedagogicznym.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wszystkie informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie (link poniżej).

Skip to content