TECHNIK BUDOWNICTWA

Specyfika kierunku

Nauka na kierunku technik budownictwa trwa 5 lat. Dużą zaletą wyboru technikum jest uzyskanie oprócz matury – tytułu technika po zdanym egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie nauki w technikum uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną na lekcjach z przedmiotów zawodowych. Praktyczna nauka zawodu w trakcie edukacji w technikum odbywa się u pracodawców (jeden dzień w tygodniu w II i III klasie oraz 2 razy w ciągu nauki miesięczna praktyka).

innowacja
ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Doskonały początek ścieżki zawodowej dla przyszłych architektów, architektów wnętrz i projektantów.

Architektura wnętrz to kreatywność podparta wiedzą techniczną i budowlaną. Świetny wybór, jeśli chcesz poznać rysunek techniczny i tworzyć wizualizacje wnętrz. Nauczysz się wykonywać profesjonalne projekty i aranżować przestrzeń pod okiem aktywnych zawodowo architektów wnętrz. Przygotujesz się na studia w tym kierunku. Rozwiniesz swoje umiejętności rysunku odręcznego. Innowacja skierowana dla osób zainteresowanych kierunkiem artystycznym w ujęciu technicznym.

Masz szansę poznać oprogramowanie: Autocad, Archicad, pCON planner, Canva.

innowacja
MODELOWANIE 3D I WIZUALIZACJA

 

Świetna perspektywa dla zawodu architekta, inżyniera budownictwa i urbanisty.

Budownictwo w ujęciu trójwymiarowym, przestrzennym. Świetny wybór, jeśli chcesz poznać rysunek techniczny i wizualizować swoje pomysły w 3D. Poznasz oprogramowanie do komputerowego modelowania 3D. Nauczysz się wykonywać fotorealistyczne wizualizacje obiektów. Podniesiesz poziom prezentacji swoich projektów. Innowacja skierowana dla osób, które lubią spędzać czas przy komputerze i mają zmysł przestrzenny.

Masz szansę poznać oprogramowanie: Autocad, Archicad, Twinmotion, Sketchup, Blender, Canva.

innowacja
WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE

 

Wstęp do kariery w świecie designu.

Wzornictwo jest sztuką tworzenia rzeczy codziennych w piękniejszej formie. Innowacja skierowana do osób interesujących się każdą formą sztuki, Projektant wzornictwa przemysłowego koncentruje się na definiowaniu formy wyrobów z uwzględnieniem ich użyteczności, ergonomii, funkcjonalności, optymalizacji produkcji, technologii. Pomożemy CI zacząć myśleć nieszablonowo. Rozpoczniesz ścieżkę designer’a.

Masz szansę poznać oprogramowanie: Autocad, Archicad, Sketchup, Blender, Canva, Photopea.

Przykładowe projekty uczniów wykonane w ramach innowacji

Skip to content