BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - ZAWODY

Specyfika nauki zawodu

Zawodowcy branży budowlanej są dzisiaj rozchwytywani na rynku pracy i mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. W Budowlance kształcimy w zawodach „od fundamentów po dach”. Nauka jest nastawiona na zdobywanie wiedzy praktycznej, stąd 3 dni uczniowie wykonują pracę w jako młodociani pracownicy, 2 pozostałe dni są poświęcone nauce w szkole. Edukacja kończy się egzaminem czeladniczym. 

Wybór Szkoły Branżowej nie zamyka furtki do zdobycia średniego wykształcenia! Po ukończeniu Szkoły I stopnia istnieje możliwość kontynuacji nauki w Szkole Branżowej II stopnia, której ukończenie pozwala na przystąpienie do matury oraz egzaminu zawodowego po którego zdaniu otrzymuje się tytuł technika.

BETONIARZ - ZBROJARZ

Zawodowiec, który stawia fundament.

Betoniarz-zbrojarz to osoba, która wykonuje elementy betonowe lub żelbetowe do konstrukcji nośnych budowli lub elementów wypełniających budowlę, a także tworzy elementy żelbetowe dróg, mostów, budowli melioracyjnych i innych. Produkuje wyroby i prefabrykaty betonowe.

MURARZ - TYNKARZ

Główny budowniczy – stawia ściany. 

Wznosi budynki. Kształtuje przestrzeń. Zajmuje się wznoszeniem ścian, nakładaniem warstw tynkarskich; wykonuje schody, filary oraz stropy, układa na ścianach okładziny, wykuwa otwory oraz sporządza zaprawy murarskie i tynkarskie.

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

Specjalista, który zadba o wykończenie od podłogi, przez ściany, aż po sufit. Najbardziej wszechstronny zawodowiec, 

Pracuje z różnymi materiałami, wykorzystuje wiele narzędzi budowlanych. Potrafi wykonać roboty w systemie suchej zabudowy, zna różne techniki malarskie, tapeciarskie, tynkarskie i okładzinowe, może też wykonywać pracę glazurnika i posadzkarza. 

MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH

Fachowiec, dzięki któremu sprawnie funkcjonują wszystkie elementy instalacji sanitarnych. 

Odpowiada za prawidłowy montaż instalacji i urządzeń sanitarnych. Zajmuje się prowadzeniem konserwacji instalacji i urządzeń sanitarnych.

STOLARZ

Majsterkowicz.

Praca stolarza polega na tworzeniu z różnych rodzajów drewna oraz materiałów drewnopochodnych przedmiotów codziennego użytku i mebli.

DEKARZ

Odpowiada za zwieńczenie domu, czyli dach.

Dekarz to rzemieślnik, który zawodowo zajmuje się pokrywaniem oraz naprawianiem dachów różnego rodzaju. 

Skip to content